Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Guanina

budowa domu-jaka wielkość kredytu

Polecane posty

Gość Guanina

Witam! Coraz częściej myślimy o budowie domu, ale jak zwykle pojawia się problem, czyli pieniądze. Zastanawiamy się jak duży powinniśmy wziąć kredyt, żeby starczył na budowę domu i wykończenie, no i żebyśmy byli go w stanie spłacić. Teraz coś o tej budowie, otóż chcemy zrobić dobudówkę do domu rodziców. Mają oni mały domek, zrobiony tylko parter, plany na górę były ale nie mieli pieniędzy żeby to zrobić. My chcielibyśmy zrobić dobudówkę z boku, szerokość na jeden pokój, no i piętro. Powierzchnia całkowita dołu byłaby 32m2, a użytkowa ok 20m2, powierzchnia góry to 90m2, a użytkowa 75m2. Są to oczywiście moje przybliżone obliczenia. No i teraz pytanie ile minimum musielibyśmy wziąć kredytu żeby starczyło na budowę domu i wykończenie, oczywiście chodzi o minimum bez bajerów itp Albo może podpowiedzcie jak to policzyć, może są jakieś programy w internecie do tego celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej pójść do jakiegoś fachowca, pokazać plany i on zrobi fachową wycenę, policzy ile pustaków, nawet ile gwoździ :) samemu trudno oszacować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez jestem w zwiazku
stawiam ze jakies 100 tys minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za mało na moje oko, ale fachowiec to ja nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość litka a czytać ze zrozumieniem
potrafisz? przecież dziewczyna pisze ze ma to być dobudówka i parteru i dobudówka nad istniejącym już budynkiem a nie samodzielny wolnostojący budynek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale lilitka ma interes w
reklamowaniu strony internetowej. Ona nie musi rozumieć postów, zresztą nie tylko ona na tym forum :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy ekonomicznej budowie
i skromnym wykończeniu przekroczycie pewnie 200 tys. ... Stawiacie górę, więc dach, wykończenie dachu, ocieplenie przykrycie... Tak, żeby wykończyć tę powierzchnię faktycznie do zamieszkania (choć skromnie), musicie liczyć się z 200tysiącami. Zakładam, że nie macie nic na start (materiału na wykończenie oraz wyposażenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba odśnieżać bo zasypie
moim zdaniem to 200 tys. na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkajaca od niedawna
Zależy ile Ty będziesz miał udzialu w tej budowie. zalezy jaka to będzie firma....czy konkretna, czy składająca sie z chłopów samoouków. Same papiery ok 10tys licz. Pustaki, czy porotermy nie jest trudno policzyc. Dach też oszacujesz (więźbe równiez). Wstepnie idź do inzyniera bud. (architekta).... wszystko obliczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy ekonomicznej budowie
arechitekt to za przeproszeniem gówno obliczy ... Oni robią wizje, projekty, a o praktyce wykonania i kosztach zwykle nie mają pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guanina
Dzięki, że odezwaliście się :) zapomniałam dopisać, że dach miałby być płaski, kasy na start nie mamy, jeśli damy radę to chcemy sami budować dom, tzn. pomogą bracia i rodzice. Jeśli chodzi o elektryke i te sprawy to brat się tym zajmuje, więc zapłacimy tylko za materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylowa
Guanina jak będziesz w przybliżeniu znać koszt budowy ,to daj znać bardzo Cię proszę,bo ja sama jestem zainteresowana. Też będziemy sie z meżem budować-mamy ziemię,mąż budowlaniec,koszta chcemy ponieść tylko za materiał no i papiery i też nie wiem na ile się szykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy ekonomicznej budowie
Guanina, dach płaski? Przy nieco wyższym koszcie wybrałabym dwuspadowy - raz, że dłużej posłuży, dwa, że mniej przysparza usterek, trzy że odśnieżanie zimą łatwiejsze... Stylowa, mąż budowlaniec i nie umie oszacować kosztów budowy? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylowa
To są nasze plany za lat może 3 ,więc się nie zagłębiliśmy jeszcze,tylko ja jak to baba chciałabym wiedzieć już :) Mąż twierdzi,że bedziemy liczyć później ,bo wiadomo,że ceny się zmieniają i bla bla bla :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy ekonomicznej budowie
Ceny się zmieniają i to niestety zmora budujących :( My też zaczynając budowę liczyliśmy się z mniejszymi kosztami. I choć wybudowaliśmy dom w niewiele ponad rok (od fundamentów do zamieszkania), to przepaść cenowa między początkiem a końcem była ogromna. Ktoś kto siedzi w budowlance powinien mieć łatwiej oszacować, ale rzeczywiście tylko na chwilę obecną, bo trudno przewidzieć co będzie za te 2 lata, a tyle zwykle minimalnie trwa budowa. Budującym życzę cierpliwości i spokoju, bo to na bank sie przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guanina
dach z wielu powodów będzie płaski i to już jest postanowione, ale dzięki mimo wszystko :) nikt więcej nie pomoże? Może ktoś z Was robił taką dobudówkę i napisze ile pieniędzy wydał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
ja akurat nie robiłam dobudówki ale adaptacja poddasza. WSZYSTKO!! robił mój mąż - wylewał posadzkę murował ścianki zaprawiał okna i drzwi, kafelkował łazienkę , układał panele , ocieplał dach wełna, styropian , płyta gipsowa. Potem sam gipsował i szlifował. Dodam że zmianialiśmy cały dach więc najpierw był pokryty deskami i papą a potem blachodachówka. Wszystko robił mój mąż. Czasem ktoś przyszedł przytrzymać coś podac. Ocieplenie zewnątrz styropianem i , klej do zatapiania siatki na całość. Nowe rynny, okna dachowe 2 szt. Grzejniki 4 szt założył kolega ale powiem , że jak na kumpla to nie był tani. Fachowcy biora 250 od punktu. Na wszytsko daliśmy 70 tysięcy łącznie z wykładzinami i wanna , kibelkiem , lustro , umywalna. No i wymalowane na gotowo. Z tego co piszesz nie jest to za duży metraż cio macie a i dach już jest i nie będzie zmieniany. Myślę, że do 100 tys powinniście się zmieścić łącznie z robocizną fachowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guanina
do a jaaaaaaa my też wszystko chcemy robić sami z pomocą rodziny, fachowców nie chcemy żadnym brać, tylko chyba czegoś nie zrozumiałaś bo my będziemy stawiać ściany od początku i dach też będziemy robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
mój mąż zawsze robi przeliczenia. :) Tz. liczy metraż każdej ściany potem ile wchodzi bloczków tych tzw pustaków na metr i doliczy się ile trzeba ich na całość potem do tego piasek , cement. 1 pustak kosztuje ileś tam i sobie policzy ile mu trzeba na całą budowę. Potem zadzwonił na tartak ile zapłaci za ileś kubików desek i więźby i td. Wszystko można policzyć pi razy drzwi. Ja przystaję przy swoim , że 100 tys śmiało wam starczy, a nawet to będzie za dużo skoro chcecie sami to wszystko robić. Warto np pomyśleć jak będziecie kupować piasek to niech od razu cement wam wezmą wtedy zapłacicie za transport tylko raz a nie jak my za wszystko oddzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
jak dach będzie płaski to jest on tańszy niż dwuspadowy. Na płaskim nie możesz ikładać dachówki tylko blachę ale też nie zawsze raczej gont czy jakoś tak się to nazywa. Powiem że najdroższy to będzie komin, jeśli będzie spalinowy. Cegła klinkierówka kosztuje 5 zł za sztukę a trzeba ich około 200. To tylko ta częśc która wystaje nad dach . Pod dachem można dać zwykłą :) ale to Twój mąż na pewno wie. :) Znam się trochę bo od 7 lat mój ogród jest wielkim placem budowy. Chociaż zaczyna świecić światełko w tunelu :D A co jeszcze chcesz wiedzieć. Bo ciężko komuś doradzać nie widząc domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guanina
nie wiem jaki będzie komin bo się na tym nie znam, ale będziemy mieć piec i całą instalacje gazową. No na początku myśleliśmy o tych 100 tyś, ale ostatnio zaczęliśmy się zastanawiać, ze to chyba jednak trochę mało i sami już teraz nie wiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guanina
a co z wykończeniem, słyszałam,że wykończenie łazienki kosztuje 10 tys, kuchnia tak samo, naprawde to są tak duże koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guanina
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ależ ty nudzisz
jedni sobie robią za 10 tysięcy inni za 20, jak kto uważa i na co go stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihi
mam znajomego który na samo derwno do wyłożenia na taras wydał 60 tys. więc pytanie o koszta łazienki czy kuchni jest z gatunku tych z dupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
a ile metrów będzie miała łazienka? Jaką wannę tam dacie, czy może prysznic. Moja łazienka jest taka: wanna akrylowa rogowa bez hydromasaży 408 zł Leroy merlin umywalka około 300 półka pod umywalkę - 350- umywalka stoi na tej półce bo nie chcieliśmy jej wieszać na cienkiej ściance. Bateria na wannę i umywalkę około 250 zł i to nie jakiś szajc 0 też w Leroi Merlin Zestaw Koło kompakt - ubikacja 400 zł Kafelki około 700 zł plus kleje do tego i fugi. Robocizna za darmo :) Lustro 80 zł okragłe zadymiane na brzegach 80 zł Leroi Merlin Lampka nad lustro 59 zł Castorama Tak że łatwo policzyć koszt i nie jest to nawet 5000 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
daj meil'a to ci fotę przeslę :) Wszystko kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guanina
dzieki a jaaaaaa narysowałam sobie taki wstępny rozkład pomieszczeń i ich metraż i łazienka wyszła mi ok 8m2, my chcielibyśmy wannę, ale od razu z prysznicem, wiesz pewnie o co chodzi,zwykła wanna miałaby być w rogu od ściany do ściany, także z 3 stron byłyby ściany a z przodu to takie przesuwane drzwiczki, takie jak w prysznicach i zależy mi na szafkach z lustrem i wtedy umywalka miałaby być wbudowana w te szafki, no i jakaś ubikacja. Domyślam się, że te szafki to sporo kosztują... mój mail to: speedmini@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×