Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubusiowa 87

pieluchowy problem P

Polecane posty

moj maly w niedziele konczy 2 latka i od wczoraj postanowilam ze koniec z pieluchami! ( wiem ze dla nie ktorych to pozno ale u nas byly walki wczesniej ale bez skutku, jednak teraz sie zawzielam) Przeprowadzilismy wczoraj rozmowe ze juz jest duzy i tata tez nie nosi pileuch... ogladal swoje majtki i porownywal z bielizna taty. Ubieral majtki ktore mu sie podobaly. W dzien nie nosi pieluch ale jak idzie spac to zakladamy pampersa! Bylismy wczoraj na spacerze na ktorym udalo mu sie nie nasikac. Jednak w domu chodzi i posikuje to tu to tam, zdazy mu sie ale to baaaaaaaardzo rzadko usiacn na nocnik i sie wysikac ale jak mowie rzadko! Nocnik stoi w salonie wiec ciagle ma go w zasiegu wzroku... dodatkowo ma nakladke na sedes i pytam gdzie chce isc... czesto zadaje mu pytanie czy nie chce siku ale on kreci glowa ze nie po czym za 1 min mam obsikana podloge;/ wysadzamy rowniez jego ukochanego misia zeby mial wsparcie i bylo mu razniej... Czy jeszcze cos mozna zrobic??? Ile u was to trwalo zanim dziecko nauczylo sie nie sikac w majtki! Dodam jeszcze ze kupy po za pielucha to on nigdzie nie zrobi bo jak probowalam wczesniej na nosnik to tak sie zaparl ze 2 dni nie zrobil!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początki
zawsze są trudne , cierpliwość i wytrwałość waszą drogą do suchych potrasów ;):):):):) 2 - latka to i tak ma mało , ja znam dzieci 2,5 i 3 - letnie latającymi w pieluchach bo rodzicom wygodnie .... Proponuj siadanie na nocnik , co jakiś czas sam go zachęcaj motywując ,że może spróbujecie .... zawsze chwal synka gdy zrobi cokolwiek do nocnika , nie krzycz na niego gdy się zsika w majtki - bo to go zniechęci i nocnik będzie mu się źle kojarzył. Będzie dobrze , powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie że nie
widocznie twoje dziecko jeszcze do tego nie jest gotowe daj mu spokój, bo się zniechęci ! odpuść i spróbuj ponownie za 2 tyg. mój synek nauczył się jak skończył 3 lata, trwało to jeden dzień ! rozmawiałam z psychologiem dziecięcym : im później zaczniemy, tym krócej to trwa dopiero po ukończeniu 18 miesięcy dziecko jest zdolne powiązać uczucie parcia z mokrą pieluchą, ale jeszcze nie panuje nad zwieraczami myślę, że twój synek wkrótce się nauczy, ale nie pytaj go co 5 min, bo z przekory będzie mówił nie, widocznie jeszcze nie czuje tak parcia na pęcherz ja też próbowałam po parę razy wcześniej, męczyłam się z zasikaną podłogą i co chwila zmieniałam mu spodenki i nic, więc przerywałam i próbowałam znów za jakiś czas a jak skończył 3 lata to dwa razy pokazałam, że na nocnik i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwale go - bijemy brawo i mowie ze jest juz duzy facet i pieknie nasikal do nocnika... nie krzycze na niego tylko pytam gdzie sie robi siku a on pokazuje nocnik, wiec i tak po nasikaniu na podloge siadamy na nocnik zeby mu uswiadomic ze to tam trzeba;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znam sie co nieco na rozwoju dziecka bo koncze pedagogike... u nas wczesniej tez byly takie proby jak u ciebie ale jek teraz zobaczylam ze on sam zdjol majtki usiadl i sie wysikal to stwierdzilam ze chyba juz jest gotow skoro umial tyle czynnosci sam zrobic!Dodam ze ja zobaczylam to dopiero jak on juz siedzial na tym nocniku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kończysz wyższe studia, pedagogikę na dodatek, i piszesz ZDJOŁ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ludzie wykształceni nie robią bledow ortograficznych??? bo mi sie wydaje ze to ciemnota chce byc nieomylna... owszem koncze studia wyzsze i robie bledy ortograficzne i nie wstydze sie do tego przeznac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie że nie
skoro tak, to myślę, że wkrótce się nauczy :) przecież piszesz, że dopiero od wczoraj bez pampersa, to normalne, że jeszcze przez parę miesięcy będą wpadki jak zrobi kupę w pampersa, to pokaż mu jak wyrzucasz ją do nocnika czy sedesu, żeby wiedział, że kupa ma tam trafiać musisz być cierpliwa, nic więcej się nie da zrobić a może zamiast pampersa takie specjalne majteczki ??? dziecko w nich czuje, że ma mokro, ale nie przesikuje na podłogę, widziałam takie na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, ja jestem po politechnice a dbam o to, żeby błędów robić jak najmniej. Ciemnota olewa spuściznę, jaką jest język polski. Nieomylnym chce być (nie jest, ale chce) każdy człowiek, który dąży do samodoskonalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez staram sie robic jak najmniej ale czasem trudno mieszajac jedna reka w garnku a druga pisac... a to nie jest jakis konkurs ortograficzny tylko zwykle forum na ktorym ludzie dziela sie swoimi problemami a nie chca wysluchiwac o swoim niedouczeniu lub robieniu ewentualnych bledow ortograficznych;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te majtki fajne ale troche drogie... ja kupilam ostatnio w markecie takie z majtki ceratkowe i na wyjscia zakladamy zwykle a na nie te z ceratki zeby kombinezon przezyl.... jak juz wspomnialam wczoraj wrocilismy a majteczki byly suche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly wlasnie sie obudzil i pierwsze co zrobil to zaprowadzil mnie do lazienki kazal sie posadzic na nocniku a mi kazal usiasc na kibelku i rewelacja zrobil siku :D:D:D CHYBA JUZ DOROSL!!! :D:DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie że nie
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska sukienka6
Dlaczego zaprowadzil Cie do łazienki skoro nocnik w salonie stoi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on ma 2 lata
więc można to wybaczyć, ale Ty autorko stara krowa jesteś, a jeszcze pisać się nie nauczyłaś!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snowmaggendon
ja sama dzieci nie mam, ale jako niania mialam dosc sporo doczynienia z nauka nocniczkowania ;) dziecko ktore ja uczylam mialo 3,5 roku, chlopiec. Jego rodzice tylko przebakiwali cos o tym ze czas na koniec pieluch, nic jednak w tym kierunku nie robili. Wiec pewnego dnia juz mialam dosc iiiiii zdjelam malemu pampersa, dalam dluzszego t shirta, zadnych majtek, i powiedzialam: idz sie baw, pamietaj ze nei masz pampersa! jak chcesz siku lub kupe to MUSISZ isc na kibelek bo ja po tobie sprzatac brudnej podlogi nie bede. Oczyiwscie nie darlam sie na niego tylko wszystko spokojnie. Maly powiedzial OK i poszedl sie bawic. Po jakims czasie cos cichow domu sie zrobilo wiec ide go szukac... a on? w lazience byl i sikal na kibelek! na stojaco! ( po mesku lol) Myslalam ze padne ze szczescia :D :P mial tez wpadki oczywiscie, mala kupe na dywanie tez byla... musial podniesc przez papier i wyszorowac rece. Ale zaskoczylo i sie nauczyl! oczywiscie tylko jak byl ze mna, bo jego rodzice po rozwodzie, 2 rozne domy, 2 rozne polityki, plus ja niania, .. tylko ja w sumie mu przypominialam o kibelku, rodzice zakladali pameprsa :( szczegolnie jego durny ojciec. Musialam wyjechac na 3 tygodnie, i po powrocie... totalny regres. Maly totalnie olal sprawe i zapomnij o kibelku! cala moja praca na marne. Po jakims czasie znow zaczal chodzic na kibel, ale tylko siku. Dzis dziecko ma 6 lat, i dalej sra w majtki. Wynik niekonsekwencji jego durnego ojca i jego durnych sposobow ( czyt- kiedys sie nauczy) nauki kibelka. Dziecko chodzi do przedszkola, caly dzien trzyma kupe ( w USA jak dziecko ma "wypadek" 3 razy to wylatuje z przedszkola, wiec maly wie ze nie wolno), wraca do domu i sra w majtki 5 razy pod rzad. Oczywiscie przez to trzymanie mail juz problemy z jelitami i nie obylo sie bez lekarza. Mimo to, dalej sra. Slyszalam ( bo juz sie malym od 1,5 roku nie zamuje) ze jego mama ma zamiar go do psychologa wziac. Rychlo w czas... wiec moim zdaniem? na spokojnie i KONSEKWENCJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fajnie że tak wiele robisz,mnie się wydaje że teraz potrzeba juz tylko czasu i Twojej cierpliwości.Podobno chłopcy nieco później się tego uczą niż dziewczynki,moja co prawda już w tym wieku umiała ale uważam ze każde dziecko jest inne i nie ma co się tym przejmować. Na pewno z taką Twoją pomocą wkrótce się nauczy,krok po kroczku. Jak będziesz go chwalić za każde udane siku to będzie się starał,ważne żeby dziecka nie wyśmiewać i nie zniechęcać.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzie nam coraz lepiej... po 3 dniach wpadki sa sporadyczne :D:D:D nawet w dzien potrafi spac i nie nasikac.... jestem zaskoczona ze tak szybko zrozumiał o co chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×