Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mloda kuchareczka

Jak sądzicie, co to za kwiatek?

Polecane posty

Gość mloda kuchareczka

Dostałam 2.5 metrowego olbrzyma, który ma liście prawie identyczne jak fikus benjamin, tylko trochę większe, z dość mocno zaznaczonymi żyłkami. Kwiat ma 3 dość cienkie łodygi, lekko tylko zdrewniałe, a z nich wyrastają długie na 20-30 cm, bardzo cienkie gałązki, na których znajduje się z reguły po 6 wyżej opisanych listków. Czy to jakas odmiana benjamina, czy osobny gatunek? Zżera mnie ciekawość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłoby łatwiej, gdybyś pstryknęła fotkę komórką i wrzuciła nam linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda kuchareczka
Niestety mam tylko aparat w komórce i robi wieczorem słabe fotki, ale wrzucam jedną. Powiększcie sobie liście. Mam dylemat, czy to benjamin, bo wszystkie liście wlasnie tak smiesznie wyrastają z długich, cieniutkich, niezdrewniałych gałązek, tak jak to dobrze widać na dole kwiatka. http://img683.imageshack.us/img683/3483/22733351.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska_żaba
hmm. wydaje mi się, że jest to Szeflera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda kuchareczka
Kurcze, chyba macie rację:) Bardzo, bardzo dziękuję🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda kuchareczka
No właśnie. Nie wiem czemu, tak jej listki oklapły. Miała tak odkąd ją przejęłam. Teraz jest świeżo po przesadzeniu, miała bardzo marny system korzeniowy, wiec zmniejszyłam jej doniczkę. Co mogę jeszcze dla niej zrobić? Niektóre listki są pojedzone do połowy przez jakieś mszyce chyba, ale żadnych pasożytów obecnie na listkach nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuchareczko - ja bym zaryzykowała drastyczne skrócenie części pędów - to roślinę pobudzi do wypuszczenia nowych, a więc ją generalnie odmłodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda kuchareczka
Farmerka, ale mam przyciąć jej pędy wierzchołkowe jak rozumiem? Bo przycinanie samych gałązek pojedynczych, to chyba nic nie da w przypadku szeflery? A ona ma pędy wierzchołkowe dosłownie w jakiś pięciu miejscach. Skrócić na ile cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te "gałazki" na których sa liście, to nie pędy, tylko część liścia - ogonek liściowy nie skraca sie ogonków liściowych, tylko pędy - główne i ew. boczne, jesli jest ich dużo i są wybujałe po pierwsze, trzeba przyciąć pędy - roślina jest nieładna, ja bym ciachnęła jakieś 30-40 cm nad ziemią, chyba, że jest tak zniszczona na dole, że nie ma szans, żeby wypuściła pędy boczne, ale nie sądzę po drugie - trzeba ją postawić dość blisko światła - jest taka powyciągana właśnei z powodu braku światła no i po trzecie, za jakiś miesiąc od posadzenia trzeba zacząć ją nawozić, polecam nawóz naturalny - biohumus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×