Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ania20

umowa o dzieło - problem

Polecane posty

witam, mam taki problem.. w lutym podpisałam umowę z agencją pracy, przeszłam szkolenia u klienta i zaczęłam pracować.. ustawiłam dyspozycyjność na 4h dziennie plus wszystkie soboty też po 4h. 2 dni przed końcem lutego doznałam urazu nerki i dostałam zwolnienie l4 na 8dni. po powrocie okazało sie że mam nadrabiać te godziny co byłam na zwolnieniu bo jak nie to obniżą mi stawkę za h pamiętam aby mówili coś o nie przychodzeniu kiedy figurujemy w grafiku ale zwolnienie lekarskie?! nie było to zależne ode mnie.. do tego dowiedziałam się że jest wewnętrzny regulamin do którego nie ma odwołania w mojej umowie podpisanej z agencją.. moje pytanie.. czy w umowie o dzieło muszę nadrabiać godziny za darmo.. czy maja prawo z powodu nieobecności na zwolnieniu lekarskim kazać mi odrabiać godziny pod pretekstem obniżenia stawki? z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co opisałaś jak dla mnie nie jest umową o dzieło. Umowa o dzieło charakteryzuje się m.in. tym, że nie ma ustalonego czasu/godziny wykonywania jej. Tzn jest termin, że ma być wykonana do dnia XX, ale nie może być w niej, że wykonujący musi ją wykonywać w godzinach od np 8h do 11h itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie umowa o dzielo - jak sama nazwa wskazuje podpisuje ja sie na okreslony czas, a ma z tego powstac cos - np projekt, budowa itp. nie obowiazuja tu normy czasowe tylko aby dotrzymac koncowego terminu oddania zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×