Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ALEPOPISYNO NIE

mój mąż to świnia

Polecane posty

Gość ALEPOPISYNO NIE

mój ojciec leży ciężko chory,nie ma ratunku,fakt,nie był dla mnie nigdy dobry,ale to ojciec.Mój mąż co jakiś czas "bada grunt"niby owija w bawełnę,ale dopytuje czy mieszkanie przejdzie na mnie czy na mojego brata,a może bratu ojciec nie zapisał...raz mu się dosłownie wyrwało:"no bo jak się niedługo przeprowadzimy na ulicę X"-dosłownie myślałam że się przesłyszałam,zapytałam co miał na myśli-zaczął kręcić-było to w dzień jak dowiedziałam się o chorobie ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lololo............23
Co tu duzo mowic - mąż czeka az twoj ojciec umrze bo liczy na chatę :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
wiem,ale zaczynam się zastanawiać,czy ślubu też nie wziął ze mną bo miał gdzie dupę wtulić,raz nawet powiedział w rzartach,że się ustawił...wiesz o co zapytała mnie jego matka na pierwszym spotkaniu?jakie duże mam mieszkanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
3 [zgłoś do usunięcia]Typowy aus f23 Jesteś głupia czy udajesz? No mężulek czeka na twój spadek po ojcu, który jakby nie patrzeć będzie - z racji małżeństwa - waszym wspólnym majątkiem a można jakoś to ominąć?rozdzielność majątkowa,czy lepiej rozwód?ale z rozwodem mogę nie zdąrzyć zanim ojciec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
rodzinne,rodzinne,mamusia też gówno miała,mieszkanie wyżebrała od brata,a tatuś nie lepszy-namówił żonę na ślub żeby dostać pół chaty od matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
właśnie,ale czy intercyza obowiązuje po śmierci-chodzi mi o dziedziczenie,bo mam dziecko z poprzedniego związku,wolałabym żeby ona po mnie dziedziczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury
słonko, nawet jak dostaniesz w spadku to mieszkanie, to ono i tak bedzie stanowilo tylko twoja własnosc, bo ani spadki, ani darowizny nie wchodza w skład majątku wspólnego i stanowia twoj majatek odrebny, niepotrzebna ci zadna intercyza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
o za bzdury słonko, nawet jak dostaniesz w spadku to mieszkanie, to ono i tak bedzie stanowilo tylko twoja własnosc, bo ani spadki, ani darowizny nie wchodza w skład majątku wspólnego i stanowia twoj majatek odrebny, niepotrzebna ci zadna intercyza no dobrze,ale to nie dotyczy spadków i darowizn otrzymanych przed zawarciem małżeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury
nie! to dotyczy wszystkich spadków i darowizn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Psychologełeęłęłęe
To ilu ci dzieci porobiło? Jesteś z patologicznej rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
no,mam nadzieję,ale dopytam jeszcze brata,brat się właśnie przymierza do rozwodu z innych przyczyn i systematycznie odwiedza prawnika.Póki co dziękuję za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
[zgłoś do usunięcia]Psychologełeęłęłęe To ilu ci dzieci porobiło? Jesteś z patologicznej rodziny? wyobraź sobie że jeden,hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury
nie musisz pytac, wiem co mówie, prawo spadkowe pamietam doskonale :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
no to tym bardziej dziękuję za radę,jestem wdzięczna,bo wolę dmuchać na zimne(swoje mieszkanie kupiłam przed ślubem,celowo ślub odwlekałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
przepraszam-PO ŚLUBIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
proszę się nie podszywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
ale coś w tym chyba jest,ja kupowałam mieszkanie od faceta który dostał je w spadku po babci-było wyłącznie jego własnością,mimo że był już wtedy żonaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze lepiej skocz do prawnika i dowiedz sie dokladniej, zamiast wypytywac na forum? Kilkaset PLN cie to bedzie kosztowac, a to powazna sprawa, mezus cos mi sie wydaje niezlym pasozytem, jak jego matka zreszta...tylko moje subiektywne zdanie w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury
oczywiscie,że tak, bo juz pisałam,ze masa spadkowa nigdy nie bedzie majatkiem wspólnych, chyba ze sama ustanowisz współwłasnosc z mezem,ale to byłaby głupota z Twojej strony jak on taki jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEPOPISYNO NIE
wiem,o czym piszerz,ciotka zapisała córce mieszkanie i ona podpisała właśnie z mężem taki dokument,bo pani notariusz powiedziała,że inaczej on nie będzie współwłaścicielem tego mieszkania a mam jeszcze pytanie,jeśli możesz-czy w przypadku braku testamentu należy samemu zwrócić się do sądu o ustalenie dziedziczenia i jak to długo trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saeedmmsa
zgadza się, jeżeli dostaniesz to jako darowiznę od najbliższej rodziny, to nie musisz wtedy płacić podatku, jedynie koszty u notariusza, a mieszkanie jest tylko twoją własnością, mimo że jesteś mężatką. Ja też miałam identyczną syruację 2 lata temu. Teraz jestem po rozwodzie a mieszkanie jest tylko moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury
w przypadku braku testamentu dochodzi do tzw. dziedziczenia ustawowego, dziedziczysz ty, mama twoja i rodzenstwo; tak sądownie stwierdza sie nabycie spadku,ale nie wiem dokładnie ile to trwa, bo w przypadku, gdyby np twoj tato wyrazil wole,zeby to mieszkanie było twoje,wowczas reszta spadkobiercow musialaby sie przed sadem zrzec praw do niego,ale to tez zalezaloby od ich dobrej woli, bo bez testamentu nie jestes w stanie udowodnic, ze taka była wola ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury
tak wlasnie moja tesciowa siie zrzekala po smierci swojej mamy i reszta rodzenstwa na korzysc jednego brata, bo testamentu nie mieli a taka byla wola babci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×