Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chmura21

czemu ciasto mi nie wyrosło??? prosże o odp dziewczyny znające sie na pieczeniu!

Polecane posty

Gość devana9
jaja tak jak napisałaś - wstążka masło było ostudzone nie dodawałam masła do masy tylko dodałam około 200ml masy do garnuszka w którym było rozpuszczone masło, a potem dopiero po wymieszaniu połączyłam całość ...mikserem (!) tak to chyba dlatego, trzeba było łyżką mąż mnie zawołał, nie ma chwili spokoju... następnym razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo ten mikser albo któryś ze składników był podróbą albo nie był świeży (np. masło) przecież wiesz, jak teraz oszukują, potrafią wcisnąć różne dziwa jako normalne, świeże produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to właśnie błąd polegał na tym, że nie dodałaś masła do masy. Dodając część ciasta do masła spowodowałaś, że zwłaszcza ta część padła, bo nie miała szansy wchłonąć takiej ilości tłuszczu. Dodaje się zawsze tłuszcz do ciasta, powolutku, mieszając mikserem na wolnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, ja dodaję najpierw do szklanki masy, a potem mieszam całość i za każdym razem wychodzi taki jest zresztą oryginalny przepis, bo ten biszkopt to jest bardzo stary, tradycyjny pomysł francuskich cukierników, nie jakiś nasz nowoczesny wymysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To spróbuj zrobić jako nowoczesny wymysł ;) Serio jeszcze nie miałam problemu z tego typu ciastami, tylko właśnie zawsze dodaję tłuszcz do masy, a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×