Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozwana

Rozwód-jak to wygląda?

Polecane posty

Gość pozwana

Mąż chce rozwodu,ja powiedziałam,że...mnie nie jest potrzebny po co koszty,nerwy itd.to zaproponował,że weźmie winę na siebie itd.byle szybciej bo...chce sie żenić itd....to ok.zgodziłam sie powiedziałam nie bedę Ci utrudniać,napisał pozew pokazał mi go...wszystko sie zgadzało jak ustaliliśmy.Jakież było moje zdziwienie,kiedy otrzymałam powiadomienie z sądu i okazało się,że....złożył pozew o rozwod bez orzekania o winie.Powiedziałam,że to nie w porzadku,bo...nie tak sie umawialiśmy itd.powiedział,że sie rozmyślił,bo...ja jestem chora od kilkunastu lat(choroby powstały w małżeństwie) a obecnie po operacji kolana i...on nie chce być pociągnięty do płacenia dla mnie alimentów itd.Czuję sie oszukana,pierwsza sprawa za kilka dni a ja nie mam zdrowia ani pomysłu jak się bronić.Jeżeli ktoś może mi cos podpowiedzieć,będę wdzięczna.Podpowiedziec w tej kwestii,jak i całości rozpraw itd,bo...jestem zielona jak to wszystko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliss
ja bym zrobila tak: zgodzila sie ale umuwila z nim ze wszystkie oplaty placi on! albo napisala teraz pismo ze zgadasz sie ale tylko z orzekaniem o wylacznej winie meza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozwana
Z opłat myślę,że mnie sąd zwolni.Mam zamiar wlasnie na pierwszej sprawie tak powiedziec,że...zgadasz sie ale tylko z orzekaniem o wylacznej winie meza...czy musze to na piśmie? I co?wówczas bedzie sie to ciągnęlo?tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliss
wydaje mi sie ze musisz wczesniej napisac, albo powiesz na tej rozprawie i wtedy bedzie ona przelozona na nastepna..... jezeli masz mocne dowody oraz swiadkow ze maz jest winny to nie bedzie az tak dlugo mysle...Nie pozwol sobie to co zrobil twoj maz jest paskudne!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliss
Jeżeli rozwód nastąpi bez orzekania o winie lub z waszej obopólnej winy każde z was może domagać się od drugiego alimentów, jeśli znalazło się w niedostatku..... Nad tym tez mozesz sie zastanowic... zgodzic sie na rozwod bez orzekania i mimo to podac go o alimenty...Czy po rozwodzie z nim pogorszy sie twoja sytuacja...? Przemysl to ale ja bym nie darowala za takie cos jesli masz tylko swiadkow i dowody ze on jest winny rozpadowi malzenstwa to tak go zalatw ;) niech nie mysli ze jest madrzejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozwana
eliss-dziekuje za podpowiedzi,ale...prawdziwa przyczyna tkwi miedzy nami z niewłaściwego podejścia jego do mnie,zero rozmowy,ciągle roszczeniowej postawy w sferze sexu nie liczac sie z tym co ja czuje a właściwie czego nie czuje.to bylo wrecz zmuszanie itd.(delikatnie mowiąc) potem zastraszanie i psychiczne dolowanie,nie mam świadkow..to wszystko sie dzieje,wiesz na forum domowym..z tego powodu wrecz znienawidzilam ta sfere zycia...ostatnio jego wyjazdy ,ale nie mam dowodow itd.nic poza tym od czego sie zaczelo...to za mało? a ja zostane bez środkow do życia,więc...czytałam tu w necie ,że tylko w sytuacji orzekania o winie mozna sie ubiegac od osoby winnej alimentow itd.a Ty piszesz cos innego,więc gdzie jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeatopic
normalne-poszedł do prawnika i ten mu tak doradził-miałam podobnie,co innego ustaliliśmy,ale prawnik go "oświecił" i kazał udawać,że prawnika nie ma,żeby zaskoczyć mnie w sądzie i żebym w stresie wszystko podpisała,ale się nie dałam-dostaniesz 7 dni na sprostowanie pozwu-to twój czas na poszukanie sobie adwokata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozwana
a leczenie w poradni zdrowia psychicznego,to na plus?na minus? warto ujawnić wśród wielu innych chorob nabytych w małżeństwie,czy to bez znaczenia? a moze teraz pójść na wizytę? po pierwszej sprawie?jak ta kwestia wygląda?dziękuję za wszystkie wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisss
Po rozwodzie bez orzekania o winie nie musisz żyć w niedostatku. Możesz wystąpić o alimenty na siebie płatne przez ex-małżonka. Kwestia alimentów, jakie należą się od byłego małżonka została uregulowana w art. 60 KRO .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×