Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kometaaa

Dofinansowanie z UP. Bardzo chce zacząć ale jestem

Polecane posty

Chciała bym otworzyć mały sklepik odzieżowy. Niestety ze względu na młody wiek nie mam żadnych oszczędności. Chodzi mi głownie o lokal bo z tego co zrozumiałam to w chwili złożenia wniosku do UP muszę mieć podpisaną umowę na wynajem lokalu tak? Czyli wynika z tego ze z własnych pieniędzy muszę zapłacić za wynajem za ok. 2 miesiące, plus to ze nie mam pewności ze mój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Czy nie ma możliwości podpisania jakiegoś porozumienia ze w chwili gdy pieniądze zostaną mi przyznane ja wynajmę dany lokal? Proszę o jakie kol wiek wskazówki od osób które dostały lub ubiegały się o dotacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dobrze pamietam , było coś mówioneo tym na szkoleniach w pup , ale to musisz osobiście sprawdzic , bo kazdy Pup inaczej to okresla ... aby dostac dotacje musisz tez znaleść poreczyciela ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie wiem o tym poręczycielu, to też nie będzie łatwe.Im więcej czytam o tym dofinansowaniu , tym czarniej to widzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkllll
Ja tez staram sie o dofinansowanie z U.P.Narazie szukam lokalu.licze sie z tym ze moge nie otrzymac.Nie mam żyrantów,potrzeba 2,i obawiam się ze jeśli otrzymam dotacje,a interes nie pujdzie to trzeba rok utrzymać działalność,inaczej trzeba kase zwrócić do U.P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim mieście z lokalem ciężko. Jutro wybiorę się na poszukiwania. A co zamierzasz otworzyć?Napisałaś już biznes plan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann_Miho
Po pierwsze potrzebujesz dobry wniosek uwzględniające przepływy z działalności. Musisz zaplanować na co chcesz to wydać. Na pewno przeczytałaś, że tą dotację można wydawać na czynsz? Wydawało mi się że tylko na środki trwałe i Wartości niematerialne i prawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z lokalem jest zawsze cieżko niestety. dobrze mają Ci którzy nie muszą wynajmować tylko spisują umowę z rodziną ze wynajmują pokój alby że mają siedzibę firmy w domu. no ale to oczywiście w Twoim wypadku odpada ;/ no i z pośrednikami też jest ciężko bo są spore wymogi... no i jeszcze utrzymać działalność przez rok no i najważniejsze żeby z ZUSem nie zalegać (o tyle dobrze że przez pierwsze dwa lata jest obniżony). Trochę o tym wiem bo sama brałam dotację i dostałam :) ale przygód trochę z tym było. firma o sierpnia działa i jest nieźle jak na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko na środki trwałe!!!! na czynsz nie wolno wydawać pieniędzy z dotacji. nawet na materiały do sklepu (np odzież) możesz wydać max 30%, i to też zależy od regionu. u mnie np nie można było w ogóle kupować materiałów które chce się później sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkllll
Pisze biznes plan dopiero.Dzisiaj w U.P kobieta mnie troche zasmuciła,powiedziala że maja określoną ilośc pieniążków i należy złożyc jak najszybciej wniosek o dotacje,kto pierwszy ten lepszy.Otworze sklep z odzieża.A Ty masz już pomysł co otworzyć?Ja nie mam wyjścia,brak prcy doskwiera,trzeba próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann_Miho
też tak myślałam. bo akurat ja tym się nie zajmuje zbytnio. no i na księgowość też pójdzie chyba że chcesz się rozliczać ryczałtowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak się nie bardzo znasz na księgowości to lepiej jest zapłacić komuś i mieć z głowy bo można sobie później bardziej zaszkodzić niż pomóc.... ja niestety musiałam od razu przejść na VAT i na książkę bo niestety przy mojej działalności nic innego nie wchodziło w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann_Miho
chyba piszesz nie do tej osoby. Ja tylko daje wskazówki założycielce tematu. Sama jestem księgową i wiem czym to grozi (nawet kilka lat w więzieniu za oszustwa można spędzić :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też daje wskazówki założycielce. odpowiedziałam tak na Twojego posta bo moim zdaniem tak przed składaniem jakichkolwiek papierów do skarbówki np w ogóle rozpoczęciem działalności trzeba iść do księgowego/księgowej po poradę jaki rodzaj rozliczenia wybrać i co z czym się je :) tak jest moim zdaniem najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann_Miho
koszt prowadzenia podatkowej książki przychodów i rozchodów to minimum 300zł przy małej firmie. Może w mniejszych miejscowościach jest to mniejsza suma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście wiem ze opłaty za czynsz odpadają. Pobrałam już sobie ze strony UP wszystkie dokumenty i tak ślęczę nad nimi. Boje się tylko bo musiała bym wziąć pożyczkę żeby móc wynająć lokal na te załóżmy 2 miesiące. Poza tym nie mam ŻADNEGO doświadczenia.W moim przypadku mogła bym kupić meble, kasę fiskalną i trochę towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Cie zaskoczę bo płacę 366zł miesięcznie za księgowego, (nieduże miasto). Umowę na lokal musisz mieć co najmniej na 2 lata niestety. Ja takową musiałam mieć w przypadku mojej dotacji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann_Miho
poczytaj o analizie SWOTa, nie jest ciężka a na pewno powinnaś sobie ją zrobić. Przynajmniej się dowiesz czy powinnaś tym się zająć. Jeśli masz czas to proponuje dobry biznesplan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Ci że musisz oszacować czy miejsce jest dobre bo jeśli chodzi o sklep z odzieżą to jest to bardzo bardzo ważne. poza tym to czy aby jest w Twojej miejscowości zapotrzebowanie na tego typu działalność i nie będzie to kolejny tego typu biznes. u mnie np sklep to totalny niewypał bo jest ich po prostu za dużo jak na takie nieduże miasto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann_Miho Taka analiza jest obowiązkowa w wniosku o dofinansowanie. Na razie to ja nie wiem z której strony się zabrać do tego wszystkiego. Nie mam w rodzinie ani wśród znajomych osób które mają działalność lub choć trochę się znają na tym. Ciężko będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda Grażynko Ja właśnie sama nie wiem czy zapotrzebowanie jest. Miasteczko małe, ok. 30 tysięcy . Z braku pracy łapie się tej działalności. Nie widzę , lub mam ograniczoną wyobraźnie bo nie mam pomysłu na nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wiesz czy w Twoim UP organizowane są kursy dla osób które dostaną pieniądze z dotacji?? bo u mnie np był taki kurs "ABC przedsiębiorczości" i są na niego skierowane osoby których wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. tam możesz dowiedzieć się paru potrzebnych rzeczy :) wytłumaczą CI przede wszystkim co należy po kolei robić, gdzie się udać i jak prowadzić firmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann_Miho
Kometaa jedyne co musisz zrobić to zobaczyć jakiej jest otoczenie twojego biznesu. Po pierwsze poobserwuj konkurencję. Skoro ma to być sklep z ubraniami wybierz się do konkurencji na zakupy, zobacz jakie maja ceny czy dają upusty, popytaj skąd mają towar - oczywiście jako klientka, zobacz wyposażenie. Potem może popytaj koleżanki, sąsiadki, rodzinę jakiego sklepu brakuje w waszej miejscowości co chętnie by kupili. Przy wynajmu zobacz czy w okolicy nie ma podobnego sklepu który będzie dużą konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro wybieram się do UP i mam nadzieję że wszystkiego się dowiem. Mam nadzieję że nie potraktują mnie jakoś z góry, bo powiem szczerze że nie czuję się zbyt pewnie, nie mam doświadczenia, wkładu własnego. Nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzynka2666
ale na czynsz i tak nie dostaniesz to dofinansowanie to i tak lipa jesli faktycznie chce sie ruszyc z biznesem mozna tylko na srodki trwale w przypadku slepu chyba tez na towar mozna sie starac a najlepsze to ze twoj wniosek rozpatruja pozytywnie ale na przyklad na biurko dostaniesz 50 zl (i problem bo gdzie takie tanie znajdziesz ) a na papier do drukowania 500 (wiec mozesz sobie zapas na pare lat zrobic) wiec pomoc niesamowita...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzynka2666 A ty brałaś dofinansowanie? I UP tak dosadnie wytycza ci na co ile masz wydać? Myślałam ze jeśli zaakceptują mój plan to mój kosztorys jest nie do ruszenia, ponieważ powinnam chyba przedstawić jakieś wstępne porozumienia co do zakupu mebli np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzynka2666
ty im przedstawiasz co chcesz kupic i za ile we wniosku- i oni niby akceptuja ale wprowadzaja swoje poprawki odnosnie kwot - i tak jak mowie czasem w ten sposob jak napisalam wyzej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje wszystkim za wypowiedzi mam nadzieje ze temat nie umrze, czekam na więcej wypowiedzi, pomagajmy sobie nawzajem:):) Ja będę tu pisała na bieżąco jak idą przygotowania i jakie robię postępy. Chyba że załamię się nerwowo i rzucę to w pizdu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mam jeszcze jedno pytanko, dziś byłam w urzędzie i u mnie biznes planu nie trzeba mieć, za to jest obszerny wniosek na 15 stron...:) Moje pytanie dotyczy tego : (na co mogę wydać kasę) "zakup towarów i surowców do dalszej odsprzedaży w części nie przekraczającej 20% kwoty dotacji, w przypadku działalności handlowej nowymi towarami do 30% kwoty dotacji" Jak mam to rozumieć? Jeśli staram się np o 6 tys na meble , 3 tys na kasę fiskalna i 2 tys na jakieś tam wyposażenie to od tej kwoty mam policzyć 30 % , doliczyć do kwoty dotacji i to może być na towar? Nie rozumiem tego serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×