Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda Ewa Maria

sprawdzony przepis na biszkopta pilnie poszukiwany :)

Polecane posty

Gość st 59
Przepis na biszkopt 1 szklanka mąki pszennej 1 szklanka cukru 5 dużych jajek szczypta soli do białek Białka ubić na sztywno, dodać cukier i miksować aż się rozpuści na koniec dodać rozbełtane żółtka i przesianą mąkę.Wszystko delikatnie wymieszać łyżką. Dno blachy wyłożyć papierem, wlać ciasto i piec w temp. 180 st. ok 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz dodać łyzeczke
proszku do pieczenia i nie otwieraj podczas pieczenia pieczesz około 25/30 minut w temprt180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
porcja na dużą tortownicę lub prostokątną blachę 30x40 10białek ubić ze szklanka cukru 10 żółtek , łyżeczka octu, łyżeczka sody oczyszczonej wymieszać i zostawic aż urośnie. Weź głębszą miseczkę, żeby nie wykipiało. Do ubitych białek na sztywno dadajesz żółtka i mieszasz. Potem 2 szklanki mąki KRUPCZATKI!! Delikatnie wymieszać i piec 180 st około 30-35 minut. Na pewno się uda, nie opadnie(tylko nie otwieraj piekarnika podczas pieczenia) SMACZNEGO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goszka Samoszka
wypróbuj ten nowy biszkopt-fix, ja zrobiłam z nim i według przepisu z jego opakowania i biszkopt wyszedł mi super :-) jak z tej reklamy z tą zakochaną dziewczyną ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
możesz dać 2 szklanki cukru ale dla mnie to ciasto było za słodkie jak go jeszcze przystroiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wklejam kolejny raz :) 4jajek 1 szkl mąki 3/4 szkl cukru (ale jak wolisz słodkie można dac i 1szkl) ocet 1 łyżka proszek do pieczenia 1 lyżeczka Rozdzielić zółtka od białek. Białka ubijać, gdy znacznie zwiekszą swoją objętosć dodawać partiami cukier. Zółtka wymieszać z octem i proszkiem, lekko ubić widelcem- mają zwiększyć objętość, to siła rosnąca placka Przelać masę do białek, wymieszac mikserem, dodawać partiami makę (no można siać też przez sitko, mi sie nigdy nie chce i wychodzi). Przelać masę na wyłożoną papierem do pieczenia tortownicę i piec do czasu az wbity patyczek będzie suchy Piekę w 180 stopniach, nie otwieram piekarnika do czasu aż ciasto zrobi się złotawe( no i większe ) Po wyjęciu z piekarnika należy formę z ciastem zrzucić kilkukrotnie z wysokosci ok 40 cm na podłogę (blaszka do dołu )- będzie trochę lomotu, ale dzięki temu ciasto nie opadnie wcale lub niewiele Po prostu musi wyjsć - bez fixu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st 59
Ruda ja mam inny sposób by nie opadł biszkopt- formę z ciepłym biszkoptem kładę do góry dnem na desce i podkładam warzechę ,żeby uszła para.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka mała
a jaką mąkę używacie, bo niektórzy mówią, ż edo biszkoptu tylko krupczatka.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozemoze
ej co wy z tymi przepisami na biszkopt, przeciez nie ma chyba nic prostszego do pieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st 59 też dobry pomysł :) mozemoze pewna firma stwierdziła, ze wmówi ludziom, ze bez magicznego proszku próżny trud pieczenia, bo nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie zawsze biszkopt opada:9 nigdy nie otwieram piekarnika podczas pieczenia a mimo to ciasto mi opada. Na początku pięknie rośnie a pozniej opada. Piekę w piecyku z termoobiegiem, moze zle tego uzywam?? doradzcie jak trzeba piec biszkopt w piecyku z termoobiegiem bo juz nie mam siły do tego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Ja biszkopta piekę na dolnej grzałce, po 20 min załączam także górną.Termoobiegu do biszkopta nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wyrośnie Ci?? bo mnie się wydaje ze mi bez tego to juz wogóle nie wyrosnie dlatego zawsze używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Kadzidełko- może twój biszkopt nie wyrasta z powodu twojego pesymistycznego nastawienia.Mam taki sam przepis jak st59.ciasto zawsze się udaje.Spróbuj w/g tego przepisu .Jak masz jakieś wątpliwości ,to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pesymistycznego nastawienia raczej nie mam, ale zawsze się stresuję czy mi wyjdzie. Raz tylko wyszedł mi taki fajny wyrośnięty. Spróbuję według tego przepisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I czy cały czas mogę to mieszac mikserem czy lepiej łaczyc składniki mieszajac tylko łyzka delikatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
-ja nie daje proszku ale jak chcesz to tak z pół łyżeczki. -od chwili gdy dodasz do ubitej piany żółtka , mieszasz tylko łyżką! -potem wsypujesz przesianą mąkę i też mieszasz tylko łyżką -blachę wyłóż papierem[nie smaruj blachy do biszkopta!!!] -wlej ciasto i od razu do pieca 180st/30min.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Kadzidełko- próbowałaś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robie biszkopt,
przepis na biszkopt.Nauczcie sie mowic ciecie malinowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ciastasasa
Strona mało czytelna, zagracona, mało przepisów, nic specjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnamamnamalinowa
komu się chciało odgrzebać taki stary topik tylko po to zeby zareklamowac swojego bloga :-D mysle, ze po dwoch latach autorka juz znalazla odpowiedz na zadane pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×