Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Stwierdzenie nieważności

Stwierdzenie nieważności III instancja

Polecane posty

Gość Stwierdzenie nieważności
Nie byłoby takiego problemu gdybym wiedziała o tym wcześniej, wtedy człowiek może się wycofać ze związku skoro są inne oczekiwania i jest ok. U Was jeśli oboje nie chcecie dzieci i poinformowaliście się o tym to jest w porządku, jesteście ok względem siebie, szczerzy i to jest dobre. Ja chyba chcę się zdecydować na tą III instancję ale boję się tego, tamta trwała 3 lata, nie wiem czy mam siłę na to wszystko to jest bardzo wyczerpujące psychicznie, emocjonalnie i finansowo. Boję się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie. "Więc nie pieprz mi tutaj, że nie ma mowy o dzieciach i może, że to czy się chce dzieci czy nie nie ma wpływu na ważność czy nieważność małżeństwa bo każdy kapłan logiczny powie, że MA" Nie pieprzę. W tekście przysięgi nie ma mowy o dzieciach. Zawarcie małżeństwa polega na tym, że mężczyzna i kobieta składają sobie przysięgę wzajemnej, wiernej i dozgonnej miłości, a Chrystus umacnia ich swoją miłością. Fakt, jednym z przymiotów małżeństwa jest płodność i nie twierdzę, że chęć, czy też niechęć do posiadania dzieci nie ma wpływu na ważność sakramentu. Rozumiem, że jest ci ciężko, bo pewnie sprawa ciągnie się od lat, ale kodeks prawa kanonicznego mówi, że "sędzia orzekający nieważność małżeństwa musi mieć moralną pewność; w wątpliwości ma się opowiedzieć za ważnością małżeństwa". U was najprawdopodobniej pojawiły się wątpliwości. Nie wiem jakie, podejrzewam, że chodzi o to, czy w momencie zawierania sakramentu twój były mąż kłamał, czy raczej się nad tym nie zastanawiał, a o tym, że nie chce mieć dzieci dowiedział się później. To może rodzić wątpliwość, bo (Kan. 1101. 1.)" Domniemywa się, że wewnętrzna zgoda odpowiada słowom lub znakom użytym przy zawieraniu małżeństwa. 2. Jeśli jednak jedna ze stron albo obydwie pozytywnym aktem woli wykluczyłyby jakiś istotny element małżeństwa, albo jakiś istotny przymiot, zawierają je nieważnie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem rację masz ty
nie bój się , wytrzymałaś tamto to i to przetrzymasz :) Kobiety zniosą więcej niż myślą , tak są skonstruowane :P Łatwo się doradza , trudniej samemu przez to pewnie przejśc , zastanów się jak mocno tego chcesz i ile jeszcze jesteś w tsanie temu poświęcic . Ja Ci życzę powodzenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasuka jeśli
brałaś ślub kościelny to chyba ci się lekko przysnęło w tym kościele :O:O O takie rzeczy jak dzieci ksiądz pyta także podczas spisywania protokołu przedślubnego , ktoś kto brał ślub kościelny takie rzeczy po prostu wie a nie wypisuje farmazony z tyłka wyssane żeby zaistniec na kafe :O Doksztalc się dziewczyno w danym temacie a potem zabieraj głos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stwierdzenie nieważności
Te słowa mówi się przed przysięgą, są tak samo wiążące. A ich wątpliwości pewnie biorą się z tego, że nie jestem w stanie udowodnić tego, położyć czegoś co by świadczyło o tym o czym mówię ale to jest nierealne bo w łóżku z nami nikt nie był. Nie ma na to dowodu a przynajmniej mnie nic nie przychodzi do głowy. Miałam to zeznanie mamy ale nie wystarczyło. Ten palant stwierdził, że uwielbia dzieci i chciał mieć, to dlaczego nie mieliśmy? Przecież to idiotyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do autorki> jeśli twój były mąż opowiada takie farmazony, ze chciał, ale nie wie, dlaczego nie mieliście dzieci, to rzeczywiście będzie ci ciężko, ale próbuj, jeśli ci na tym zależy. Poszukaj dobrego adwokata kościelnego i nie poddawaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stwierdzenie nieważności
Nie stać mnie niestety na adwokata, ledwo zbieram kasę na samo prowadzenie procesu. To jest właśnie trudno udowodnić, moje słowo przeciwko jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jko2
Adwokat kościelny Diecezji Włocławskiej udziela bezpłatnych porad, a w sprawach powyższej Diecezji udziela bezpłatnej pomocy. tel. 661 437 833

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, w przypadku zapytań z dziedziny kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa: a.bolesta@op.pl 12-636-65-41 (od godz. 19.30 do godz. 20.00) dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×