Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość domysl sieee

Z dedykacją dla Ciebie..

Polecane posty

Gość baranekk..
kochliwe ??? nie znam ich z tej strony , może i tak ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
nie zaglądałem do ich dziupli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhbyujyuh
baran w dziupli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesto kwiaty przeszkadzają
sama barany tu dziedzom😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
proszę grzecznie o niekomentywanie i niewnikanie w czyjeś rozmowy :) - jak ktoś chce komentować - niech się podpisze zgodnie zresztą z ustaleniami UE dotyczącymi także cafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrtyuiopr
własnie ,kulturalnie i grzecznie proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo to jest wlasnie tak
Wyciągnęła dłoń. Pochwycił ją w mroku. Stali w najciemniejszym miejscu, jakby ich ciała uległy unicestwieniu. Głosem, jakiego jeszcze nie słyszała, tak lekkim, że ledwo wznosił się nad ustający szmer liści, odezwał się: Wszystko, cokolwiek mi się zdarza, najpierw nie istnieje, potem nadchodzi, mija i znika, ale ty trwasz. Nie wiem, czemu tak jest, i nie pytam o to. Kształt twoich palców, ust, głowy jest mi dany, jak kształt moich własnych, nie wybierałem ich; są i nie dziwię się temu, chociaż czasem mogę się przeciw temu buntować Ależ któż buntuje się naprawdę przeciw własnemu ciału? Nie jesteś mi droga, jak moje ciało nie jest mi drogie, jest tylko niezbędne, bo bez niego nie mógłbym istnieć. Dotykam twojej ręki. Cóż to znaczy? Oto kostki, ścięgna, skóra, tak, to wszystko prawda, ale nieważna. Jak mam ci to powiedzieć? Nieśmiertelności nie ma. Wszyscy wiemy to i wszyscy tak myślimy. Ale teraz, w tej chwili, jest nieśmiertelność. Bo czuję twoją rękę, to jest wyjaśnienie i odpowiedź. Dotykam twojej ręki, jakbym znał wszystkich zapomnianych, zgubionych, wszystkie tęsknoty ludzi, wszystkie światy, ich początek, dzieje i koniec A cóż innego, jeśli nie to właśnie, jest nieśmiertelnością? Milczysz? To dobrze. Nie mów „zapomnij. Nie mów tak. Jesteś przecież rozumną dziewczyną. Więc gdybym zapomniał, to nie byłbym już ja, bo ty weszłaś we wszystkie moje rzeczy, zmieszałaś się z najdawniejszymi wspomnieniami, doszłaś tam, gdzie nie ma jeszcze myśli, gdzie nie rodzą się nawet sny, tam, gdzie są tylko ślepe przemiany materii, z których biorę początek, i gdyby ktoś wydarł cię ze mnie, zostałaby pustka, jak gdyby nigdy mnie nie było: musiałbym z siebie zrezygnować, zrzec się odpowiedzialności za własny los, a na to nie mam prawa. Wiesz, dlaczego wziąłem pracę w obserwatorium na przełęczy Tychona? Chciałem zapomnieć, ale kiedy patrzałem na błękitną Ziemię, było to, jakbym patrzał na ciebie. Myślałem, że odległość jest za mała, ale to była głupota. Bo ty jesteś wszędzie, gdzie patrzę Wybacz, nie gniewaj się ach, co ja mówię. Rozumiesz przecież, dlaczego to wszystko powiedziałem? Nie żeby przekonywać ani wyjaśniać nie ma w tym nic do wyjaśniania, jak nie wyjaśnia się, dlaczego się żyje. Mówiłem dlatego, bo drzewa tracą i znowu odzyskują liście, bo kamienie, puszczone z ręki, spadają, bo światło ugina się, biegnąc blisko silnych gwiazd, bo lodowce niosą głazy, a rzeki wodę To, co czuję, jest dla ciebie nieużyteczne, wiem. Ale kiedyś będziesz miała wiele rzeczy za sobą i mało przed sobą. Będziesz może szukała wśród wspomnień jakiegoś oparcia, czegoś, od czego zaczyna się rachubę lub na czym się ją kończy. Będziesz już całkiem inna i wszystko będzie inne, i nie wiem, gdzie będę, ale to nieważne. Pomyśl wtedy, że mogłaś mieć moją astronautykę równie jak moje sny i głos, i troski, i nie znane mi jeszcze pomysły, i moją niecierpliwość, i nieśmiałość, że w taki sposób mogłaś mieć świat po raz drugi. A kiedy będziesz tali myślała, nieważne będzie, żeś nie umiała czy nie chciała tego mieć. Ważne będzie tylko, że byłaś moją słabością i siłą, utratą i odzyskaniem, światłem, ciemnością, bólem to znaczy życiem. Bezwolnie rozchylonymi palcami jej dłoni dotykał, pochylając się, skroni i czoła. Czujesz ten twardy zarys? To kość. Kiedyś wynurzy się z ciała, swobodna i naga. Ale to nic. Bo chociaż wszystko jest zmianą w rzece kształtów, płynną formą atomów i ich strukturą, połączeniem atomów, siatkami atomów, a one czasem schodzą się, żeby stworzyć ciało człowieka, i znowu się rozchodzą ta chwila pozostanie. Będzie trwała w pyle, w który zmieni się moja pamięć, zatrzymana na zawsze, silniejsza niż czas, niż gwiazdy, silniejsza niż śmierć. Ostatnie słowa wypowiadał szeptem coraz cichszym, prawie niedosłyszalnym, aż zamilkł. Zdawało się, że przestał oddychać. Potem puścił jej dłoń, ostrożnie, jakby jej oddawał coś bardzo kruchego. daje do myslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem pod dużym wrażeniem
piękne wyznanie miłości, piękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
Lem ciekawie pisał i potrafił pięknie wyznawać w ustach swoich , często podróżujących pomiedy gwiazdami , bohaterów lirycznych i nie tylko ...ale najfajniejsze jak dla mnie były różne przygody gwiezdne niejakich ....Trurla i Klapaucjusza :) albo kosmiczne problemy Ilona Tichego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiele o mnie nie wiesz ?
tu ladnie a na innym ponizanie prowokacje itd tylko on nie na tyle nie zna na ile pisze ja mu sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
to jest cafe i rózni ludzie piszą ja się podpisuję np. od dość dawna i nie chciałbym , aby ktoś, kogoś innego odbierał za mnie kiedys to zrozumiałem , że tak może być i że np. niektórzy rozmawiają , myśląc , że rozmawiaja z tym kimś , o którym myślą ...w jakims sensie jest to nieuczciwe , chociaż niekturzy uważają , że cafe to cafe , a ona/ on ... to ona/ on

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za kim lub czym
a ty masz baranku cos wspólnego z Jelonkiem ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
jak to co wspólnego ? jeleń to baran :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za kim lub czym
ahha :) super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczący kot
a Koziołek tu dzisiaj jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepsuj topa
stary durniu lepiej zapodaj linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może corega tabs?
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos malo linkow
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dedykuję Ci najdroższy
siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość offerma
jem kupe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
ale piękna i prawdziwa ...i piosenka , i historia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż no no
prawdziwa aż do bulu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie Prezydencie:
do bólu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż no no
no co no co ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z dedykacją dla Ciebie
Coś mi się zdaje,że niektóre linki były właśnie dla osób poznanych na Kafe,to nawet miłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz że to ja
kocham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to dla kogos ale nie z tego
to bylo do kogos z dzialu ogolnego jakby co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz że to ja
kocham Cie moj idealisto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×