Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gthsetgtget

Udar - da się z tego wyjść?

Polecane posty

Gość gthsetgtget

WIem, że dział nie pasuje ale... Moja bliska osoba dziś w nocy miała udar, sparaliżowana lewa strona ciała, zaburzenia mowy... W tej chwili jest na intnsywnej terapii. Może ktoświe coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
da sie wyjsc mój ojciec miał i wyszedł a nikt z nas nie myslał ze wyjdzie był nieprzytomny kilka dni potem jak zaczał oddzyskiwac przytomnosc gadał takie rzeczy ze myslelismy ze calkiem w głowie sie mu popsuło ale teraz jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ćma ćme goni
Mojego znajmoego Dzadek miał udar i też lewa strona została spraliżowana ,ale wyszedł z tego. Trzymaj się mocno. Pozdrawiam Cię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udar ma to do siebie, że się cofa...ojciec mój tak miał. Jeżeli nie jest rozległy.... Będzie dobrze- trzymam kciuki i życzę choremu zdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gthsetgtget
Z tego co już wiem to udar niedokrwienny. Nie było utraty przytomności. Zauwazono poprawę bo już mógł ruszać nogą i ręką, jeszcze z mowa jest nie tak jak trzeba... To chyba nie był bardzo rozległy... Dzis ma cały dzień leżeć a co później nic nie wiadomo jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ciocia miała 3 udary! ciężko w to uwierzyć! przy drugim lekarz kazał przygotować się na najgorsze! idziemy na drugi dzień do szpitala, a ciocia na łóżku siedzi i pielęgniarka ją karmi! także głowa do góry! ciocia po tych udarach miała drętwienie od czasu do czasu lewej ręki i nogi, ale to dopiero po trzecim udarze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gthsetgtget
Mam wielką nadzieję że będzie dobrze... Naczytałam się wiele i teraz jestem przerażona. Wjednym artykule znalazłam że po pierwszym udarze w ciągu miesiące istnieje wysokie ryzyko drugiego udaru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama miala 3 udary 1-stracila mowe i czucie w nodze prawej - wyszla z tego po ok miesiacu 2- cala lewa strona, podczas udaru zaczal sie porod, jak widac ja tez zyje i jest ok, doszla do siebie po ok 4-5mcach 3-cala lewa strona sparalizowana plus utrata przytomnosci itp.. rehabilitacja ok roku ale nie zostalo sladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwone pomarańcze
Poprowadzę terapię logopedyczną pacjenta po udarze, na terenie Warszawy, w warunkach domowych. kontakt: czer.pom@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój tata miał udar niedokrwienny. Do dzis ma zatkana tętnice szyjna w takim stopniu, ze nic nie da sie z tym zrobic. Udar miał 2 lata temu sa lekkie zaburzenia w mowię, ręka jest troche niesprawna w sensie da rade chwycić przedmiot ale tylko na chwile nie ma tego ścisku. Wyszedł z tego obronna ręką to naprawdę cud dzis prowadzi nawet samochód. Trzymam kciuki za Was! Trzeba wierzyć do samego końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Najważniejsza jest rehabilitacja! Mój znajomy miał problem z ręką - po udarze była niesprawna. Szukał dobrego lekarza w Krakowie i w końcu trafił do Euro-Clinic, tam polecono mu terapię Armeo. Bardzo mu pomogła. Gdyby ktoś potrzebował to warto zaglądnąć: http://www.euro-clinic.pl/ Zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arekik
Wiadomo, że upały są groźne dla każdego ale z wiekiem jednak ryzyko zawału czy udaru rośnie. Moi rodzice niedawno zainwestowali w ciśnieniomierz i mówią, że dużo im takie badanie daje spokoju. Mają jasną i sprawdzoną informację – czy w konkretny dzień lepiej im będzie odpoczywać, czy mogą jakąś aktywność podjąć (a akurat dużo mają do roboty na swojej działce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robertkil
Ja się nauczyłem w tym roku mierzyć ciśnienie dopiero, choć pewnie powinienem i ze dwa lata temu – warto moim zdaniem zacząć szybko taki monitoring robić, człowiek bardziej świadomie żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko jest mozliwe. Najważniejsze, to poddać chorą osobę odpowiedniej rehabilitacji. Jeśli chodzi o sparaliżowane części ciała to specjalistyczne ortezy z czasem pomagają przy powrotach do normalnego funkcjonowania. Moją babcię spotkał udar, zaś dzięki ortezą z oferty http://habilis.pl/ zaczęła powoli władać prawą ręką w ktorej straciła możliwość ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjjj

Możesz próbować odwrócić wszystkie skutki udaru w komorze hiperbarycznej https://oxyterapia.pl/punkty-oxyterapia/krakow/ i niektórym ludziom praktycznie z 90% skutecznością się udaje. Bardzo szybko wraca mowa, a to bardzo kluczowa sprawa w życiu. U mnie w rodzinie był taki przypadek. Cioci ledwie udało się wyjść z udaru. Rodzina pomogła z terapią i teraz naprawdę widać różnicę. Praktycznie nie widać, że ten udar miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×