Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malinowa piwonia i róża

legalna niania

Polecane posty

Gość malinowa piwonia i róża

czy mam szansę w Polsce zastać nianią legalną, nie zatrudnioną na czarno tylko z umową o prace i odprowadzanymi składkami coś wyczytałam w necie, że osoby zatrudniające nainie legalnie bedą otrzymywać spora pomoc od państwa polskiego za to, że maja być dofinansowane te legalne umowy o prace? Czy mam szanse być normlną legalną niania tak jak nianie na zachodze Europy, z umowa o prace, urlopem, dadam , że mam wykształcenie pedagogiczne, doświadczenie w zawodzie i mówię o solidnej opiece nad dzieckiem profesjonalnej opiece a nie taki siedzenie z dzieckiem bo to dwie różne bajki, praca z dzieckiem a siedzenie z dzieckiem i pilnowanie go bez zajęć edukacujnych, zabaw czy nauki angielskiego czy panie które chcą zostac nanianmi i normalnie z tego życ muszą wszystkie uciekac za granice? czy tylko to jakies marzenia moje i mzonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos ci sie pomylilo
dofinansowanie to beda dostawac zlobki a nie nianie indywidualne. Na legalne zatrudnienie nie ma co liczyc, chyba, ze masz znajomosci albo refrencje, o takie stanowisko bija sie najlepsze. Nie, zebym nie zyczyla - po prostu w PL malo kto zarabia na tyle, by stac go bylo zatrudnic Cie legalnie i nie oddawac calej swojej pensji + polowy pensji malzonka, bardzo czesto jest wlasnie tak, ze budzet rodziny (wspolny) nie przekracza 3 tysiecy.. popatrz na srednia krajowa. Masz duze doswiadczenie w pracy z dziecmi? Porzadne referencje? Certyfikaty? Bo wiesz.. niania z ulicy to jak normalny pracownik z ulicy a praca z dziecmi to nie to samo co obrobka spozywki. Jesli chcesz godnie zarabiac to jak w kazdej pracy - powinnas sobie na to zapracowac i wykazac sie czyms wiecej niz referencjami oraz slowem. Wyksztalcenie pedagogiczne o niczym nie swiadczy samo w sobie. Postarajsie zdobyc dokumenty z pracy w placowce (popracuj troche w zlobku, przedszkolu). Jesli masz doswiadczenie pracy w zawodzie w sensie doslownym (bo niektore panie myla pojecia i za takowe uznaja prace przez 2 lata jako niania na czarno - to dla potencjalnego pracodawcy nie bedzie punktowane) to mysle, ze szanse masz wieksze niz mniejsze... ale i tak malo kto zatrudnia na legalu, jak pisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona7897
Mozesz pomyśleć o założeniu własnej działalności, bedziesz ubezpieczona a sweusługi będziesz wykonywać na zasadzie umowy zlecenie. Jako niania-firma będziesz wzbdzać wieksze zaufanie u potencjalnych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia
mysle o załozeniu jednoosobowej firmy czyli o działalnosci gospodarczej tylko ile musiałabym płacić zusu i innych opłat i czy bedzie mi sie to opłacało szkoda że wiekszosc nian pracuje na czarno, a gdyby rzad ułatwiłby nianiom somozatrudnianie i zakładanie firm mysle ze do kasy panstwa wpłynęłyby niemałe pieniazki bo tak wiele potrzeba niań i tak wiele osób zatrudnia dzis opiekunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chalna
Zus przez pierwsze 2lata jest tańszy,jest ulga dla poczatkujacych tzn jakies 320zl miesiecznie ,ale po tych dwoch latach juz nie jest tak kolorowo,bo trzeba placic calośc czyli cos okolo 800zl! no i podatek raz w roku ze skarbowka-a jaki on bedzie bedzie zalezalo od tego jakie rozliczenie sobie przyjmiesz i dochodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wcale nie jest tak, że dofinansowywane obejmuje jedynie żłobki i przedszkola, bo one owszem są dofinansowywane z funduszu socjalnego, ale istnieje też coś takiego jak dofinansowanie do legalnych niań, które wtedy opłaca ZUS, jeżeli rodzic zgłosi tam umowę z opiekunką. Jeżeli chcesz być taką nianią najlepiej będzie, jeżeli sama założysz własną działalność lub zatrudnisz się w agencji typu http://babyandcare.pl/ , w której dostaniesz umowę. Innej opcji nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelutka
jest cos takiego jak umowa uaktywnijaca dla nian, nie trzeba miec zadnej dzialalnosci gospodarczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuzia ruzia
Dokładnie. Ja mam podpisaną taką umowę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilialuiza
oczywiście, że masz szansę. ja pracuję legalnie. jest umowa uaktywniająca. jak ją podpiszesz z rodzicem, to państwo opłaca składki oprócz chorobowej. chorobowa jest nieobowiązkowa. możesz ją płacić sama, jeśli się zdecydujesz. ja płacę, bo w razie choroby to mi daje te 80% wynagrodzenia od zus-u. przy mojej pensji 1600zł chorobowa wynosi 40zł. jest jeszcze podatek-230zł. tu już różnie się umawiają-ja płacę go z pensji, ale trafiają się rodzice, którzy dają dodatkową kasę na podatek. są pewne warunki legalnego zatrudnienia na takich preferencyjnych warunkach. rodzice muszą oboje pracować poza domem. wynagrodzenie to musi być minimum najniższa krajowa, czyli właśnie 1600zł. przy takiej kwocie nie płacicie składek oprócz tej dowolnej chorobowej. przy większym to jest bardziej skomplikowane-państwo opłaca od kwoty 1600zł a wy od nadwyżki-czyli, gdybyś teoretycznie zarabiała 2000, to od 400zł musielibyście zapłacić składki. jak szukałam pracy-a szukałam przez internet i chodziłam na różne rozmowy, to naprawdę wiele rodziców gotowych było podpisać taką umowę. pewnie to też zależy od miasta. w niektórych generalnie stawki są na tyle niskie, że nie ma opcji zarobuenia 1600zł, a to jest warunek umowy... ale możesz szukać. acha-urlop przy tej umowie nie obowiązuje, jak przy umowie zlecenia. ewentualne dni wolne do uzgodnienia z rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I myślicie, że rodzicom chce się biegać po urzędach czy zusach, żeby wszystko załatwiać? Właśnie się zastanawiam, co mam zrobić, żeby legalnie znaleźć pracę jako niania... Bo szukam i szukam i nic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×