Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Asiulek880312

Firma w czasie ciazy

Polecane posty

Witam, prowadze wlasna działalnosc gospodarcza juz od roku (jedno osobowa), teraz dowiedziałam sie ze jetsem w ciazy.... I pytanie co dalej? Czy nadal musze sama opłacac składki ubezp. i chorob? A co z wypłata macierzynskiego? Czy wogole cos takiego mi przysługuje i w jakiej wysokosci? Czy lepiej zamknac firme i isc na bezrobocie, bo i takie rady juz słyszłam.... Pomozcie!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mnie to interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość należy ci sie
wszystko normalnie... macierzynski wypłaca zus a nie pracodawca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idiotką jestes ty, gdybys była inteligentna to bys wiedziała ze idac do zusu i nie znajac przepisow i tak całej prawdy nikt ci nie powie, ale widac Ty za głupia na to jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dothii11
Warto założyć firmę tuż przed urodzeniem dziecka. Biznesmenka może dostać prawie 6 tys. zł zasiłku i ZUS nie ma prawa tego zakwestionować - informuje "Rzeczpospolita". W środę na posiedzeniu Sądu Najwyższego w poszerzonym siedmioosobowym składzie zapadła uchwała sankcjonująca takie postępowanie. Sąd uznał, że obowiązujące przepisy pozwalają kobietom prowadzącym działalność gospodarczą zapewnić sobie bardzo wysokie zasiłki związane z urodzeniem dziecka. Wystarczy, że kobieta, tuż przed przejściem na urlop macierzyński przystąpi do ubezpieczenia chorobowego (które jest dobrowolne w przypadku przedsiębiorców) i podniesie sobie do maksimum wysokość stawki. Dostanie wtedy nawet 5,7 tys. zł zasiłku miesięcznie przez cały czas urlopu macierzyńskiego (obecnie 20 tygodni). Po powrocie do pracy kobieta może sobie obniżyć składkę do minimum. Zdaniem Sądu Najwyższego ZUS nie ma prawa zakwestionować takiego postępowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dothii11
proszę bardzo :) Z tym że dopiero teraz podnieśli wysokość składki ale jeszcze parę lat temu nie było źle moi znajomi też tak robili i każdy na tym dobrze wyszedł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytajaca
Ale czy wystarczy tylko jeden miesiac przed porodem zaplacic ta najwyzsza skladke i potem dostawiac sie bedzie bez problemu tez wysoki macierzynski przez 20 tygodni? czy ktos tak zrobil i go sprawdzali,bo podobno sprawdzaja takie sprawyt,kontrolują...prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×