Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kama_M

UPRAWNIENIA BUDOWLANE

Polecane posty

Gość kama_M

Słuchajcie....skończyłam studia magisterskie - humanistyczne na kierunku o którym lepiej nie mówić...młoda, głupia byłam... Znalazłam pracę w firmie, która zajmuje się instalacjami gazowymi...pracuje w sekretariacie..tak mija mi już 3 rok...i własnie dostałam olśnienia... Jaka jest teraz w moim przypadku zrobienia uprawnień budowlanych? musze zacząc edukacje od początku...czyli technikum budowlane i dalej studia..? Chodzi mi o uprawnienia budowlane w zakresie instalacji sieci:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama_M
No pomoże ktoś... zastanawiam się czy skoro mam już magistra....to wystarczy jak zrobię podyplomowe studia w zakresie mnie interesującym? Kurcze wydaje mi sie to mało prawdopodobne...ale może jest gdzieś jakiś sposób..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba żartujesz ... uzupelniać możesz sobie ale nie studia humanistyczne jakąś budowlaną podyplomówką :-( o ile cos takiego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Z tego co wiem to musisz mieć odpowiednie wykształcenie, praktykę, wiedzę, zdać egzaminy, które są bardzo ciężkie! Niewiele osób je zdaje. W Twoim przypadku nie widzę szansy aby zdobyć takie uprawnienia, chyba, że skończysz studia odpowiednie, odbędziesz praktykę itd. To że pracujesz tam 3 lata w sekretariacie to nie znaczy, że się na tym znasz..... :-) Mój tato ma uprawnienia, praktycznie od urodzenia jestem w temacie budownictwa itp. a nie mogę powiedzieć o sobie, że się na tym znam na tyle aby myśleć o uprawnieniach. To nie takie proste jak się wydaje. Błędne jest to Twoje olśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama_M
Tyle, że w sekretariacie..ale zajmuje sie odbiorami...szkicami geodezją...nazwałam to umownie sekretariatem... wiem, że to trudne...zdaję sobie z tego sprawę.... Czyli trzeba będzie zacząć od początku...technikum...i studia zaoczne? Chodzi o to, że mnie no naprawdę zafascynowało...i mam możliwość odbycia praktyki zawodowej w firmie w której pracuję...przy kierowniku budowy który posiada takie doświadczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do uprawnien wykonawczo-projektowych musisz miec pelne wyksztalcenie (mgr inz.) potem kilak lat robisz uprawnienia, zdajesz egzaminy i jak zdasz to dopeiro wtedy dostajesz uprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie uprawnienia mozesz robic tylko w takim kierunku w jakim skonczylos ie studia. ogolnie od poczatku studiow do zrobienia uprawnien mija srednio 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Tak musisz zaczynać od początku, studia musisz mieć kierunkowe. Mgr z czegoś tak nie wystarczy. Ja mam dużo większą praktykę niż Ty, a mimo to coś takiego mi do głowy nie przyszło. :-) Trzeba naprawdę się na tym znać, aby zdobyć uprawnienia. Z uprawnieniami tak jak z aplikacją teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Trzeba dodać, że bardzo ciężkich 10 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama_M
Hmm...tak właśnie czytałam Prawo Budowlane... Dobrze policzone...technikum, 5 lat studiów i 3 praktyki..to prawie dycha,,jak w mordę strzelił:((( Cholera, że tez człowiek to głupia istota zawsze po czasie się opamięta.... Prawie 40 lat będę miała...to i czas na inżynierów może minie i gówno mi studia dadzą:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkakakka
6 lat studiów zaocznych, potem praktyka (2 lata na budowie, 2 lata w biurze projektowym) praktykę może zacząć po skończeniu 3 roku. idziesz do izby inżynierów, po książkę praktyk. musisz pracować na pełen etat przy projektowaniu i wykonawstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama_M
Tak myślałam właśnie...ale podejrzewałam, że Polak to może i furtkę i tak gdzieś w prawie budowlanym znajdzie, że może a nuż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkakakka
nie ma takiej możliwości.(furtka) technikum nie musisz robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Mam koleżankę w innym mieście, mgr inż, owszem pracę ma ale zarabia w sumie około 1800 tyś zł, pracę dostała jak już nie wierzyła, że uda jej się coś znależć w zawodzie. Wcale nie było jej łatwo. Toretycznie brak jest inżynierów a w praktyce to też "zamknięta społeczność". Dzieci znajomych moich rodziców w większości mają dobrą pracę, uprawnienia, ale to mają już zapewnione jak zaczynają studia. Zawód w nieduzych miastach często rodzinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Na Twoim miejscu bym sobie tym głowę nie zawracała, zmienisz pracę za parę lat i stwierdzisz, że znowu się pomyliłaś. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama_M
Hmm..tylko nie znowu...bo to takie pierwsze olsnienie:) W tej firmie nie zarabiam źle...bo porównując zarobki takich zwykłych humanów jak ja...to naprawdę jest super..i każdy mówi, że super trafiłam:) No ale..tak na przyszłość myślałam..i się właśnie obudziłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvvvdv
to było pierwsze ale chodzi o to że zmieniając pracę może cię "znowu " olśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×