Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anna250000

niewymiarowa kuchnia

Polecane posty

Gość anna250000

Witam Mam problem z niewymiarowa kuchnia.. Na srodku na scianie przeiwnej od wejsciowej jest okno. Po lewej stronie plamuje zrobic lodowke i kuchenke bo nic wiecej tam nie wejdzie a pod oknem musialby byc zlew i jakis blat do szykowania jedzenia, a na calej prawej scianie musza byc jakies meble. Stol i 3 krzesla musza byc na srodku. Gdzie w takim rozmieszczeniu wsadzic grzejnik?? myslicie ze ogrzewanie podlogowe wystarczy w takiej kuchni?? mam z tym straszny dylemat.. a moze ktos podpowiedzialby jak mozna inaczej rozplanowac ta kuchnie?? Z gory dzieki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak będziesz miala zlew i lodówkę z jednej, a szafki z drugiej, to stół na środku jest zupełnie bez sensu, bo będziesz sie o niego obijać 30 razy w ciągu jednego przygotowania posiłku jak kuchnia jest mała, to w ogóle zrezygnuj ze stołu pod oknem blat roboczy, bo z woda to tylko kłopot, trzeba specjalne baterie, szyby się chlapią itd. poza tym - lodówka nie powinna stac koło kochenki (ciepłe koło zimnego), koło kuchenki warto mieć zlew pomyśl sobie, jak przygotowujesz posiłki i co jest Ci potrzebne koło czego bo inaczej przez lata będziesz wydeptywac nadmarowe kilometry po kuchni, zamiast na spacerach w lesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna250000
Ewa dzieki za odpowiedz. Zapomnialam dodac ze jak lodowka bedzie w roku to bedzie ja oddzielal jakis maly blacik poniej dopierobedzie kuchenka i znowu jakis blacik zeby kuchenka nie stala bezposrednio przy scianie. Na tej scianie nic wiecej nie wejdzie. A jak zlew bede miec pod oknem to nie mam pomyslu gdzie zrobic szawke na wymyte naczynia.. Zlobilabym taka narozna ale mam na to za malo miejsca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A po co Ci szaFka na wymyte
naczynia? Wystarczy stojący ociekacz. W kuchni powinien być zachowany trójkąt ergonomiczny lodówka-zlew-kuchenka. Wiele firm robiących meble w kuchni dodtakowo dodaje adrmowy projekt kuchni i może warto czegoś takiego poszukać, tym bardziej przy takich problemach z zaplanowaniem kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
ile metrów ma ta kuchnia? kaloryfer w niewielkiej kuchni nie jest niezbędny - w kazdym z posiadanych mieszkań po prostu go wywalałam (wisiał na ścianie, zajmował miejsce na szafkę) i nigdy nie doskwierało mi zimno, choć jestem zmarzluchem z natury. Ogrzewania podłogowego też nie było. Kuchnie miały ok 7-8 metrów 2. mam zlew pod oknem, narożny - nic się nie chlapie, tyle, że okno jest ok. 10 cm wyżej. Przydałoby się wcisnąć gdzieś zmywarkę, nawet kosztem szafki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzejnik w kuchni niepotrzebny
przeciez tam nie spisz A od gotowania sie nagrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna250000
Tak tez myslalam ze grzejnik tam nie bedzie az tak potrzebny, szczegolnie ze dom jest dobrze ocieplony i nie ma drzwi do tej kuchni, tylko otwarta sciana. Teraz planuje zrobic na tej przestrzeni taki stolik przylegajacy do sciany z jednej strony na 3-4 krzesla. Co o tym sadzicie? nic lepszego nie da sie chyba wymyslec.. Zastanawialam sie tez nad takim barkiem, ale to chyba bedzie zbedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna250000
kuchnia jest mniej wiecej taka jak na tym zdjeciu: http://www.same-meble.eu/wp-content/uploads/nowocz.jpg Tyle, ze wiadomo bedzie inne rzmieszczenie sprzetow AGD i mebli - tak jak napisalam wyzej. Mam jeszcze problem z wyborem mebli, wiadomo kazdy ma inny gust, ale zastanawiam sie jaki wybrac kolor, jasny czy ciemniejszy? moze ktos doradzi co lepsze?? bo calkiem ciemny odpada. I meble beda na pewno w stylu klasycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabibe
Proszę napisz jaką masz szerokość ściany z oknem i jaką długośc ścian po prawej i lewej stronie. Ja proponowałabym meble w literę L (ściana z oknem i jedna ściana -prawa lub lewa). Na jednej ze ścian bocznych stół -krótszym bokiem przylegający do ściany i do tego 4 krzesła. nad stołem możesz mieć półki/SZAFKI ze szklanymi drzwiczkami , takie niewysokie, na naczynia. PODAJ WYMIARY! czy chcesz mieć zmywarkę? jak szeroką? jaka szer. lodówki i jaka szer kuchenki? kuchenka będzie w zabudowie? dla mnie bez wymiarów kuchni to nie jest poważna rozmowa!;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie kuchnia to zawsze najcieplejsze pomieszczenie, poza tym ciepło z reszty mieszkania na pewno napłynie i do tego pomieszczenia - może wystarczy to ogrzewanie podłogowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna250000
Gabibe - podaje wymiarykuchni: Sciana podoknem ma okolo 200cm Sciana po lewej stronie 245cm Sciana po prawej stronie 455cm - na koncu tej sciany planuje zrobic taki podluzny sto z krzeslami tylko po jednej stronie. W ten sposob oddzielilabym tez kuchnie od pokoju. Na lewej scianie chce wstawiac kuchenke i lodowke, na scianie pod oknem tak jak pisalam zlew a po bokach jakies male blaty. Planuje tez wstawic na tej scianie zmywarke, gdzies w rogu. A na prawej scianie meble. I co o tym sadzisz?? Co do grzejnika to poczytalam troche o tym i faktycznie nie bedzie tam potrzebny, zastanawiam sie tylko nad ogrzewaniem podlogowym. Myslalam ze w kuchni tak jak w pozostalych pomieszczeniach bedzie jeden duzy parkiet, ale jesli zdecyduje sie na podlogowke parkiet w kuchni odpada i beda musialy byc plytki. A to chyba nie za bardzo bedzie do siebie pasowalo, poniewaz kuchnia jest polaczona tak jakby z salonem gdzie pedzie parkiet. Nie myslalam jeszcze o tym jakie meble wybiore, ani o wymiarach lodowki czy kuchenki. Na razie tylko mysle jak to wszystko rozstawic. Jakby ktos mogl doradzic cos w sprawie mebli bylabym wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle, ze dobra opcja jest odezwanie sie do architekta, np www.in-designer.pl ktory podpowie jak zaaranzowac kuchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaramara
ja mam podobny problem, mam strasznie dziwny uklad kuchnii i nijak nie wiedzialam jak meble tam upchnac. kuzynka mi podopowiedziala zeby po prostu zrobic sobie meble na wymiar. Ona sobie robila w Meble Foryś, zrobili jej przy okazji projekt kuchni jak to bedzie ygladac, poradzili co i jak poustawiac, wiec tez sie zdecydowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno rada beda służyć projektanci wnetrz i pomoga Ci to jakos sensownie pukladac, w tym temacie mogę śmiało polecic firme www.in-designer.pl mojja znajoma korzystala z ich usług i była bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milexica
Jak kuchnia jest nie wymiarowa to kup meble na jej wymiar :D Jeśli mogę coś polecić to postawiłabym na stół na zamówienie. Będzie przynajmniej taki jak chcesz. Fajną ofertę ma firma http://pracowniastolow.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W niewymiarowej kuchni, świetnie sprawdzą się meble robione na zamówienie. Jeżeli poszukujecie odpowiedniej firmy, która się tym zajmie to polecam wam zgłosić się do www.verlani.com Zajmują się wykonywaniem mebli kuchennych na zamówienie i są w tym bardzo dobrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama Ostrowska
Jeśli chodzi o pomieszczenia małe, czy niewymiarowe, to meble na wymiar, jasna kolorystyka, dobre doświetlenie to tylko kilka z tricków do zastosowania. https://www.instagram.com/decoroom_eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×