Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość faficzka2006

pit 11 HOT ALERT!!!!

Polecane posty

Gość faficzka2006

mam mega wielką prośbę-próbuję wyliczyć dla pracownika pit 11 za 2009 r i kompletnie nie wiem jak do tego podejsc, zwlaszcza jak wyliczyc skladki zus i zdrowotne....pracownik zarabial w styczniu 1700 brutto, luty i marzec 7073,02 brutto a w kwietniu 4041,72 (pracowal do 20 wlacznie). jak to wyliczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty nie masz wyliczać teraz tych składek ZUS, tylko wpisać tyle ile faktycznie miał potrącone w 2009 roku przy wypłacie i ile zostało odprowadzone do ZUS. Przecież deklaracja do ZUS wysyłana jest co miesiąc z wyszczególnieniem składek każdego pracownika. Tak samo przelew do ZUS z kwotami składek już dawno został zrobiony, ZUS otrzymał te pieniądze. To wszystko ma być zgodne z tym, co wówczas zostało wykazane, a nie że teraz obliczasz od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze coś. PIT 11 dla pracownika już dawno powinien być mu przekazany, a kopia wysłana do Urzędu Skarbowego. Dziwne, że teraz pod koniec kwietnia Ty wystawiasz pracownikowi PIT 11. No chyba, że chodziło Ci o rozliczenie roczne ( PIT 37), ale tam nic jeśli chodzi o składki ZUS nie trzeba samemu wyliczać, są już wyliczone na picie 11, trzeba tylko przepisać w odpowiednie rubryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pit 11 wysyła się do
pracownika do 28 LUTEGO. Chyba coś ci się pokićkało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
pit 11....mam tylko dane ile pracownik dostawal kasy brutto, a cala reszte musze odtworzyc papirologicznie. no nie mam niestety ani listy plac, ani ile pracownik mial odprowadzane do zusu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla kogo ty wystawiasz ten pit 11, dla swojego pracownika? Jeśli tak, to radzę poprosić osobę, która prowadzi dla ciebie płace i sprawy zusowskie, bo z tego co piszesz, to od razu można stwierdzić, że nie znasz się i lepiej, abyś tego sama nie wypełniała. Teoretycznie to można obliczyć mając kwotę brutto i znając koszty uzyskania przychodu jakie były stosowane ( normalne czy podwyższone - w przypadku umowy o pracę) i czy była to umowa o pracę czy umowa zlecenie ( w przypadku zleceń nie ma składki na ubezpieczenie chorobowe) itp Tylko po co? W picie zamieszcza się to co było faktycznie potrącone, nawet jeśli np podatek mylnie obliczono ( za dużo, za mało), nie liczy się tego od nowa przy wystawianiu pitu 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą, to jak ty wysyłasz co miesiąc do zus-u informacje o składkach pracowników (RCA i DRA) skoro teraz nie wiesz co/ile/miał pracownik potrącone. No i w jaki sposób wypełniłaś roczny PIT 4R do Urzędu Skarbowego? Ech. Kalkulator wynagrodzeń, wystarczy wpisać kwotę brutto i wyliczy ci wszystkie składki zus-owskie i podatek. Tylko musisz dobrze odznaczyć: umowa o pracę czy umowa o dzieło, w przypadku umowy o pracę czy standardowe koszty uzyskania przychodu czy podwyższone koszty uzyskania przychodu i tak dalej: http://www.money.pl/podatki/kalkulatory/plac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
z kalkulatora plac juz korzystalam...to ja jestem tym pracownikiem, ktoremu pitu nie przyslano, a rozliczyc sie musze, stad nie wiem...do pitu wyliczylam juz koszty (111,25) dochod, skladki na ubezpieczenie spoleczne wzielam wlasnie z kalkulatora, tylko jakos tak dziwne mi sie wydaja te zdrowotne...no bo odliczamy tylko 7,75, a przekazywane jest 9 i tego nie potrafie policzyc :(jakos nie dociera do mnie jak to zrobic, choc bylam juz nawet w zusie i urzedzie skarbowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
oczywiscie umowa o prace na czas nieokreslony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To spróbuje obliczyć, tylko nie powołuj się potem w Urzędzie Skarbowym na mp-30 z kafeteria.pl :P Styczeń - 1700,00zł brutto Luty + marzec - 7073,02zł brutto ( założyłam, że to łączna kwota w lutym i marcu, że było 2 wypłaty) kwiecień - 4041,72zł Łącznie brutto 12 814,74zł ( na pit 11 rubryka ''przychód'') Koszty uzyskania przychodu podstawowe ( 111,25 razy 4 miesiące = 445,00) Dochód - przychód minus koszty uzyskania przychodu = 12 369,74zł Składka na ubezpieczenie społeczne - ( emerytalne 9,76% + rentowe 1,5% + chorobowe 2,45% czyli łącznie 13,71% ) = 1756,90zł Składka na ubezpieczenie zdrowotne - 7,75% jest od podatku, 1,25% płacone jest od dochodu. I tak: - od podatku: 856,98zł ( podstawa 11 057,84zł razy 7,75%) - od dochodu: 138,22zł Na picie 11 wpisywana jest kwota tylko składki zdrowotnej od podatku czyli 856,98zł Zaliczka na podatek: 868zł ( tu może być mała różnica, bo liczyłam podatek od ogólnej kwoty, nie każdy miesiąc oddzielnie. A że co miesiąc kwota podatku jest zaokrąglana do pełnego złotego, to może być mała różnica). ''Gdzieś tam jest ktoś kto tak jak ty czeka na uczucie. Pytanie czy potrafisz go dostrzec pod jego, być może, nieatrakcyjnym wyglądem albo cyniczną maską przywdziewaną na co dzień.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała korekta: Jak obliczy się każdy miesiąc oddzielnie, to zaliczka na podatek dochodowy będzie łącznie nie 868,00zł a 867,00zł ( i tyle powinnaś wpisać jako pobrana zaliczka - o ile dobrze była pobrana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
kwota 7073,02 byla i w lutym i w marcu czyli 2 razy 7073,02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz, dane, które sa w picie 11: Przychód = 19 887,76zł ( 1700,00 + 7073,02 + 7073,02 + 4041,72) Koszty uzyskania przychodu = 445,00zł Dochód = 19 442,76 Składki na ubezpieczenie społeczne = 2 726,61 Składka na ubezpieczenie zdrowotne od podatku ( ta wpisywana na picie 11) = 1329,99zł Zaliczka na podatek = 1493,00zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
dzieki za pomoc. mam tylko pytanie, bo przychod wiem jak liczyc, koszty tez, przychod minus koszty daje dochod. jest jasne. skladke na zus liczysz lacznie te 3 skladowe od dochodu brutto? 12369,74 x13,71? skad ta podstawa od ktorej licze 7,75%?? jak ja wyliczylas? a 1,25 od dochodu brutto? czyli od 12369,74? no i jak wyliczylas zaliczkę na podatek? sorry za tak infantylne pytania, ale nie mam glowy do liczb, a chce zrozumiec, jak to sie liczy. poza tym DZIEKUJĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To łatwo możesz sama policzyć. Przychód to wszystkie kwoty brutto, które zarobiłaś. Koszty uzyskania przychodu to 4 razy 111,25zł Dochód to przychód minus koszty uzyskania przychodu. Składka na ubezpieczenia społeczne to 13,71% od łącznej kwoty brutto ( od przychodu). Składka na ubezpieczenie zdrowotne od podatku to 7,75% liczone od kwoty: przychód minus składki na ubezpieczenie społeczne. Podatek: kwota brutto minus skł. na ubezpieczenia społeczne minus koszty uzyskania przychodu 111,25zł razy 18% minus ulga 46,33zł, od otrzymanej kwoty trzeba odjąć ubez. zdrowotne od podatku. Wynik to jest zaliczka na podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
aha, i trzymalam sie starych danych, bo nie zauwazylam swoiezego wpisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
jeszcze raz DZIĘKUJĘ :) tyle czekałam na tego cholernego pita.i klapa. oczywiscie ni bede sie powolywac na kafeterianska ksiegowosc, choc, po wizytach w zus i us mysle ze jest o niebo lepsza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''skladke na zus liczysz lacznie te 3 skladowe od dochodu brutto? 12369,74 x13,71?'' Tak, od kwoty brutto. Możesz liczyć i każdą składkę oddzielnie, potem je zsumować, ale to za dużo liczenia. Łącznie składki to 13,71% więc szybciej liczy się. ''skad ta podstawa od ktorej licze 7,75%?? jak ja wyliczylas?'' Składki na ubezpieczenie zdrowotne liczy się od kwoty: brutto minus składki na ubezpieczenie społeczne. Zarówno tą 7,75% i 1,25% . Tylko, ta na ub. zdrowotne od podatku jest potem odejmowana od podatku, a ta na ubez. od dochodu od dochodu. Podatek tak jak wyżej napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że nie namieszałam Ci. Jakby coś jutro jeszcze tu zajrzę, to możesz pytać, jak będę wiedziała odpowiem. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka2006
nie, rozjasnilas, naprawde. dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×