Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tetera

ewidencja VAT - prosze o pomoc

Polecane posty

Gość tetera

czy jest ktos w stanie mi pomoc z ewidencja vat? wiem, ze nie ma wzoru ewidencji w ustawie ani zadnych aktach wykonawczych, ale czy sa jakies rodzaje ewidencji? szukam w internecie i znajduje rozne opisy, rodzaje, ale nie moge jakos tego poskladac;/ czy moglby ktos mi pomoc i tylko wypisac te rodzaje, przedstawic podzial ewidencji? z gory slicznie dziekuje, bedzie to ogromna pomoc dla mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to może ja
zrób sama w exelu: kolejne kolumny: liczba porzadkowa, numer dokumentu , data wystawienia, nip kontrahenta, nazwa, kwota netto , kwota vat, brutto. jezeli masz rózne stawki vat, zrob podział na te stawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetera
uffff dzieki za odzew. Przegladalam ewidencje i wiem jak to mniej wiecej wyglada ;] ale... chodzi mi konkretnie o rodzaje, wiem, ze jest ewidencja zakupy, ewidencja sprzedazy, a na tej strobnie http://www.vat.pl/ewidencja/index.php znalazlam taka tableke - rodzaj ewidencji uzalezniony od podmiotu zobowiazanego... a ja chce najpierw rozisac jakie sa ewidencje,rodzaje, a pozniej bede je opisywac. jesli w tym bys mi pomogla to bedzie superrrr, dzieki, dzieki! :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetera
a na tej stronce http://panorama.infor.pl/serwisvat/blank.html?trs=135&d=2 znalazlam cos takiego: "Ewidencje podatkowe VAT Po 1 maja 2004 r. będą obowiązywały następujące rodzaje ewidencji: 1) ewidencja sprzedaży, 2) ewidencja zakupów i sprzedaży, 3) ewidencja przemieszczanych towarów, 4) ewidencja wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, 5) kasy rejestrujące." fakt, ze troche stary artykul, ale sa jakies rodzaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×