Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość okraglutka mama

pocenie u małego dziecka

Polecane posty

Gość okraglutka mama

od kilku dni moja córeczka okropnie poci się podczas snu do tej pory nigdy nie miala takich objawów czy to moze być coś niepokojącego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, to moze byc objaw krzywicy. idz z tym do rodzinnego, niech Ci doradzi, jaka dawke witamint D3 podac dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okraglutka mama
no własnie kiedy ja podaję cały czas wit d dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zooola
idz do lekarza, może potrzebny będzie wigantol !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedna taka babka z forum.
Masz za goraco w mieszkaniu i dziecko ma za cieple okrycie i za ciepla pizame. niedobor wit. d objawia sie potliwoscia w dzien, a nie tylko w nocy i glownie dloni. poza tym to nonsens podawac wit. d jak teraz jest tyle slonca na zewnatrz. jak slonce swieci na dziecko to jego organizm sam wytwarza odpowiednia ilosc tej witaminy! - babaruda chyba nawet nie ma o tym pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama poltorarocznego
A w jakim wieku jest? Moj przez pierwsze kilka tyg zycia rowniez sie bardzo pocil. Nie przegrzewalam go. Po prostu taki jego urok polozna powiedziala bo nie bylo specjalnych przyczyn tego pocenia. Cieplo bylo rozniez na dworze. Minelo samo po paru tyg. Ale wiem rowniez ze mocne pocenie moze byc spowodowane krzywica. Tak czy siak lepiej upewnij sie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okraglutka mama
myslę ze ubieram dziecko dobrze , tym bardziej ze nigdy do te pory tak się nie pociła a ma mokrą główkę i plecki jakbym dopiero co ją umyła , wieczorem przykrywam ją kołderką chyba ze to od tego sama już nie wiem dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okraglutka mama
córcia ma 13 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama poltorarocznego
To moze rzeczywscie ja przegrzewasz?? Na dworze jest juz cieplej. Moj maly jest troszke tylko starszy a spi pod cieniutkim kocykiem wlozonym w poszewke i cienkiej pizamce. A i tak jak sie zbytnio owinie to sie poci. Moze zwroc uwage w czym i pod czym spi, zeby w domu bylo wywietrzone na noc, ewentualnie rozszczelnione okno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okraglutka mama
moze faktycznie jest jej za ciepło , spróbuje tez włozyc kocyk do poszewki i zobaczę dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedna taka babka z forum.
Witamine D to powinnas juz odstawic i wiecej czasu spedzac z dzieckiem na slonku, tym bardzie ze teraz jest taka fantastyczna pogoda. A i dziecko moze sie pocic tez od foli albo ochraniacza na materac, oraz syntetycznego wypelnienia poscieli i syntetycznego nieprzepuszczającego powietrza pokrowca na materac. Sprawdz to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okraglutka mama
no własnie nie wiem co z ta wit d moja pediatra w osrodku kazała odstawic właczyc z powrotem na jesień a siostra kolezanki która jest lekarką kazała podawać cały czas , jak wy podajecie wit d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
przyczyny;pasozyty, nowotwory, zaburzenia hormonalne, nerwica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelia amelia
w sumie nawet do 18 roku zycia powinno podawac sie wit D, ale jesli dziecko je jakies witaminy, (vibovit ip) pije mleko modyfikowane , w ogole cos w czym jest vit D to mozna zrezygnowac, ale ja podawalam do teraz, czy zima czy lato, teraz ma 2 lata przeszlam na inne witaminki, zreszta je mleko modyf. i idzie lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama poltorarocznego
Ja nigdy nie podawalam swojemu witaminy D. Nic sie nie dzialo, nikt nie zalecal, sama tez nie widzialam potrzeby i u nas jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama poltorarocznego
Fakt ze moj tez na mleku modyfikowanym i tran mu podaje od grudnia a on rowniez zawiera ta witamine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedna taka babka z forum.
Ta pierwsza wiedziala co to i do czego sluzy, a ta druga nie powinna pracowac w sluzbie zdrowia. Witamine D nie bez powodu podaje sie w sezonie jesien-zima (ale tylko noworodkom i mlodym niemowletom, bo to sa szare (niesloneczne) pory roku. Poczytaj sobie o Witaminie D w Wiki, to zrozumiesz jak promienie sloneczne w kontakcie ze skora dziecka napedzaja jej produkcje w organizmie. Im czesciej dzieciak na sloncu, tym wieksze stezenie witaminy D w jego organizmie. Nawet w sloneczny jesienny albo zimowy dzien. Maly nemowlak i noworodek jest zazwyczaj malo na powietrzu i bardzo opatulony, dlatego jest malo albo wcale nie wyeksponowany na dzialanie slonca, stad sie przepisuje takim D, ale duze dziecko nie musi jej brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedna taka babka z forum.
karmelia amelia - witaminy sa nie tylko w suplementach diety i sztucznych racjach pokarmowych, ale glownie w naturze! do tego te z natury sa lepiej przyswajalne przez organizm niz sztuczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedna taka babka z forum.
Przesadzasz z tymi sztucznymi witaminami karmeia. Wszystkie masz w naturalnym pozywieniu i sa bardziej wartosciowe niz sztuczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×