Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasienieczkaaa

Praca w przedszkolu-rozmowa kwalifikacyjna

Polecane posty

Gość Kasienieczkaaa

Jutro idę na rozmowę w sprawie pracy w przedszkolu. Nigdy nie pracowałam z dziećmi, mimo że mam odpowiednie wykształcenie. Nie wiem jak wyglądają zajęcia. O co mogą się pytać na rozmowie? Proszę o wypowiedzi osoby, które pracują w przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienieczkaaa
Hmmm...Nikt mi nic nie podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie miałas praktyk
przeciez w czasie studiów pedagogicznych konieczne sa praktyki w przedszkolu czy szkole... czyżbyś załatwiła sobie po znajomości zaświadczenie o ich odbyciu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie, cp z praktykami obowiązkowymi w toku studiow? A w ogole chcesz pracowac z dziecmi? Jesli nie masz pojecia jak takie zajecia wyglądają, to raczej nie nadajesz sie do tej pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kim ty bedziesz w tym
przedszkolu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienieczkaaa
kucharką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kierunek to byla edukacja wczesnoszkolna czy wczesnoszkolna z przedszkolną? Bo o tyle ile w pierwszym wypadku praktyki wyłącznie w szkole są zrozumiałe, o tyle w drugim to niemożliwe zeby miec praktyki tylko w szkole a nie w przedszkol. Co to za uczelnia? Jesli nei masz doświadczenia w tym zawodze to spodziewaj sie pytania właśnie o praktyki w toku studiów, i co powiesz? Ze w ogole nie bylas ani razu w przedszkolu ? (zreszta musisz przedstawic dokumenty ze owe praktyki odbyłas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienieczkaaa
Skończyłam studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej. Zgodnie z rozporządzeniem z marca 2009 roku nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mogą pracować w przedszkolu, a nauczyciele wychowania przedszkolnego mogą uczyć w klasach I-III. Ale ja się nie pytam czy mam odpowiednie kwalifikacje, bo skoro do mnie zadzwonili i zaprosili na rozmowę to widocznie mam, widzieli moje cv i wiedzą, że nie mam doświadczenia. Jest to przedszkole na wsi, ciężko tam dojechać i praca na pół etatu, więc może nie mieli dużego wyboru dlatego do mnie zadzwonili. Proszę o wypowiedzi osoby, które mogą mi dać konkretne wskazówki, a nie roztrząsać się nad moimi kwalifikacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdidied
hej co do rozmowy to bywa różnie Moga cie poprosic o przeprowadzenie z marszu np kilku zabaw z dziećmi albo o przygotowanie zajec i poprowadzenie w innym terminie W tym przypadku dowiedz się jaka to grupa wiekowa i poszukaj w necie scenariusza zajęć...przygotuj sobie tez kilka krótkich zabaw ruchowych czy na zapamietywanie dla dzieci zeby w razie czego być przygotowaną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytania typu-dlaczego pani zdecydowala się pracować z dziećmi.Co by pani zrobiła w sytuacji (np dzieci się biją,dzieci płaczą).Czego oczekują rodzice,jakich informacji. Jakie zabawy zaproponowała by pani dzieciom. Jak się spodobacz możesz być poproszona o przyjście innego dnia i poprowadzenie zajęć Swoją drogą praca w przedszkolu różni się znacząco od pracy w klasach 1-3 Rozmowa zależy też od placówki,moim zdaniem większe wymagania mają placówki niepubliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienieczkaaa
I po rozmowie...Poziomka miałas rację, dyrektorka kazała mi przeprowadzić z dziećmi zabawę, a ja nie za bardzo byłam przygotowana:/ Ze starszymi przeprowadziłam, z młodszymi dziecmi poszło mi gorzej;/Mogłam poczytać, w necie jest tego pełno i większość zabaw znałam, ale stres i zaćmienie umysłu. No nic, poczekam na odpowiedź. Oprócz mnie są jeszcze dwie kandydatki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przynajmniej teraz masz jakieś pojęcie o tej pracy.Jak się nie uda to przynajmniej będziesz wiedziała czego oczekiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×