Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kleonildaaa

goraczka 38 stopni u roczniaka - zbijac?

Polecane posty

Gość kleonildaaa

Moj syn w nocy dostal wysokiej goraczki - powyzej 39 stopni. Dalam mu Paracetamol i poszedl spac, teraz sie obudzil i dalej ma lekka goraczke, ale poza tym jest spoko: je, nawet sie cieszy i probujemi klawisze z laptopa wyrwac :P co robic? Podac mu cos jeszcze na ta goraczka czy dac organizmowi sie bronic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda mamammaa
na dzien mu nie dawaj, tylko duzo pic. a na noc ja bym dala nurofen dla dziecie dziala nie tylko na goraczke ale i przeciwzapalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleonildaaa
ok, dzieki, tak tez myslalam zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda mamammaa
ato od czego ma? moze od zebow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym zbijala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda mamammaa
lekka goraczke nie warto bo organizm sam sie broni, jedynie na noc mojemu zawsze podaje nurofen jesli ma wyzsza goraczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleonildaaa
nie wiem od czego, od zebow nigdy nie mial, a dziasla nawet nie sa spuchniete. Moze trzydniowka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra to i ja cosik napiszę domowy sposób na gorączkę jest taki pól szklanki octu pół szklanki wody zamoczyć w tym skarpetki dziecka i taki nałożyć na nogi skarpety wysychają od razu na nogach ściągają gorączkę poza tym letnie kąpiele są wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAK będzie powyżej 39
to daj nurofen i zrób okłady z lodu na wątrobę i czoło. Mogą też być chłodne kąpiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papapapapa
Ja tez mam podobny problem. Corka ma prawie 4 lata. Ma od 3 dni goraczke, myslalam ze to trzy dniowka i nie lecialam do lekarza,ale dzisiaj tez wstala rozpalona miala 38,5. I to polega na tym ze tylko w pierwszy dzien miala caly dzien goraczke caly czas spala bo nie miala sily wogole, niechciala jesc, wciskalam jej picie, robilam oklady i dawalam wlasnie nurofen, na wieczor corka zasnela bez goraczki w nocy tez nie miala. Drugi dzien wstala i miala znowu goraczke ale spadla potem popoludniu wogole nie miala szalala jadla normalnie, a na wieczor znowu goraczka, i wczoraj tj trzeci dzien powtorka rano goraczka poludnie spokojne no i wieczorem goraczka. Nie wiem co to wogole jest. No i dzisiaj jest czwarty dzien wstala z goraczka a teraz juz jej przeszla i szaleje. Nie ma kataru, kaszlu, gardlo ladne, wiec nie wiem skad ta goraczka. Poradzcie czyy jechac do lekarza czy odczekac? Dodam ze te goraczki nie przekroczyly 39. Sorki ze tak hoatycznie i z bledami ale z telefonu pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papapapapapapa
Upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LingaHaHHH
Twoja córka moze miec anginę, powinnas isc do lekarza bo goraczka jest wysoka, a 4 latki nie choruja juz na 3 dniówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renna

Warto pomyśleć o MultiTemp jeśli chce się lepszej jakości termometr. Ten nam mierzy temperaturę na czym tylko chcemy, od kubka z kawą, przez gorączkę a kończąc na takich rzeczach jak mleko dla dziecka albo woda do kąpieli...wcześniej to laliśmy córce wodę na wyczucie i raczej nie była happy bo dużo płakała, teraz jest lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka
Dnia 19.02.2019 o 15:43, Gość renna napisał:

Warto pomyśleć o MultiTemp jeśli chce się lepszej jakości termometr. Ten nam mierzy temperaturę na czym tylko chcemy, od kubka z kawą, przez gorączkę a kończąc na takich rzeczach jak mleko dla dziecka albo woda do kąpieli...wcześniej to laliśmy córce wodę na wyczucie i raczej nie była happy bo dużo płakała, teraz jest lepiej ;)

tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANNA

Fajnie mi się sprawdza Babytemp + kompres. Skuteczna pierwsza pomoc przy przeziębieniu :) poza tym termomer zmierzy mi też temperaturę powietrza, czy mleka dla dziecka, co się hiper często przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimuh

Wszystko zależy od dziecka, każdy organizm jest inny. U.mojego dziecka gorączka szybko galopuje w górę. Gdybym nie dała leku przy 38, 38.5 to zaraz by miał ok 40 wymioty i problem z podaniem leku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska

Wielu młodych rodziców ma duże problemy z określeniem temperatury wody czy też mleka. My też baliśmy się, że nasz synek się poparzy i dlatego kupiliśmy Non Contact. Od tego czasu zero problemu. Łatwo można zmierzyć temperaturę wody czy też mleka. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta

Ja miałam chyba 3 termometry bezdotykowe, obecnie udało mi się kupić Fast Temp od Sanity, taki sam jak mają rodzice więc teoretycznie jeśli się nie zmieniło nic to powinien być ok, bo oni już od jakiegoś czasu mają i są zadowoleni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×