Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Splath

Cukiernia pod amorem. Zajezierscy.

Polecane posty

To pierwszy tom rodzinnej sagi. Porównać można ją do Wichrowych wzgórz. Czy do polskiego Domu nad rozlewiskiem. Ale też ma swój własny urok i styl. Powroty do przeszłości. Zagadki historyczne. Czytał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewewka
Ja zaczęłam czytać, jednak dość ciężko było mi przebrnąć przez pierwsze rozdziały i skoki w latach. Jak będę miała więcej czasu, na pewno do niej wrócę. A czy ja mam taką historię? Jakoś nic w tej chwili nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytam. Luuubię takie książki. Przez pół strony opis tego co panna w posagu wzięła ;) A tak bardziej na serio: ciężko było przyzwyczaić się do skoków w czasie. Ale tak po 30 pierwszych stronach wciągnęło na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertoo
Czy ta książka jest podobna do Domu nad Rozlewiskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hłe hłe
Nie, jest lepsza niż "Dom...", chociaż do "Wichrowych wzgórz" bym jej nie porównała. Przeskoki w czasie dla mnie zupełnie niepotrzebne, powodują, że książka jest nierówna i momentami irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asabasa
A mi się to właśnie w niej podobało. Takie skoki w czasie, bardzo dokładnie opisana XIX wieczna codzienność. Połączenie akcji w teraźniejszości z obyczajowością z przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertoo
Skoki w czasie? Czyli nieliniowa fabuła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. Nieliniowa fabuła. Autorka powraca do XIX wieku. Do historii rodziny Gutowskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plik
Czy ktoś się orientuje, kiedy ma się pojawić kolejna część?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plik
wiewiórka a przeczytałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak przeczytałam:) I nie będę za wiele zdradzać, bo szkoda psuć sobie przyjemność z lektury. Powiem tylko, ze mi się bardzo podobało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trali
Czy ktoś wie, kiedy będzie trzeci tom? Bo po dwóch pierwszych mam ogromną ochotę na więcej słodkości :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hale
Trzeci tom ma być gotowy w październiku, więc jeszcze trochę trzeba będzie poczekać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jest trzeci tom. Przeczytałam. Oniemiałam. Już mam syndrom odstawienia. Nie wiem, jak wytrzymam bez dalszych części. Pokochałam tę Cukiernie i zżyłam się z nią. Cóż, jakoś trza dalej żyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jest trzeci tom. Przeczytałam. Oniemiałam. Już mam syndrom odstawienia. Nie wiem, jak wytrzymam bez dalszych części. Pokochałam tę Cukiernie i zżyłam się z nią. Cóż, jakoś trza dalej żyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nin..
mi też sie podobała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
Też przeczytałam. Też mam niedosyt... z dwóch powodów. 1- zżyłam się z bohaterami a właściwie z bohaterkami, bo to powieść o kobietach. 2- Zakończenie wydało mi się jakby sklecone naprędce. Słyszałam plotki, że to jeszcze nie koniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
Jaka szkoda, że to już koniec. Trzeci tom bardzo mi się podobał, choć nieco za duży ciężar autorka położyła na postaci Giny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×