Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jacek radom

czy jestem bezpieczny alimentowo?

Polecane posty

Gość jacek radom

mialem z zona rozwod bez orzeczenia o winie. mamy 4 letniego Jasia, ktory jest przy bylej zonie ale mam czesty kontakt z dzieckiem. Podczas rozprawy zgodzilem sie na 2200 zl alimentow na dziecko, ale zona (ma niezdolnosc do pracy - I gr inwalidzka) chciala alimenty na siebie, ale poniewaz zdecydowalismy sie na bez orzekania o winie (oboje na siebie mielismy argumenty i moglismy sobie wytoczyc procesy o winie obupolnej, a slyszac ze to bagno i dlugo i kosztownie trwa to zrezygnowalismy) ja nie zgodzilem sie na alimenty na zone. mma pytanie: obcnie zona ma wysokie alimenty na dziecko i swoja rente ok 950 zl - czy moze mi za rok, dwa, trzy wytoczyc proces jeszcze na swoje alimenty pomimo iz nie zostaly zasadzone obecnie? uwazam ze duzo place, na tyle mnie obecnie stac, i wiem ze pieniadze wyda zona i na dziecko i na siebie i bycmoze na przyszlego kochanka czy partnera (spotyka sie z paroma facetami niezobowiazujaco teraz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 221
wydaje mi sie ze ciezko bedzie jej udowodnic pogorszenie sytuacji. minimum w polsce to 400 zl, wiec ciezko aby przed sadem przeszly jakiekolwiek jej rzadania. ale nie znam sie, tylko tam mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam włosy do pasa
po rozwodzie bez orzekania alimenty na współmałżonka max 5 lat - czyli po 5 latach masz 100 procent szams, że jestes bezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek radom
ale do tego czasu mam sie obawiac ze wytoczy mi jeszcze proces czy nie? bo jesli tak, to obnize na dziecko i zaczne wykazywac tak marne przychody, ze dostanie mniej niz by miala teraz zasadzone. poradzccie co robic. spac spokojnie czy jestem zagrozony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inwalidka I grupy z dzieckiem
ma takie branie??? wow! niejedna panna na kafeterii zzielenieje z zazdrości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek radom
oczywiscie nie chcialbym tego robic bo zalezy mi na dobru dziecka. ale tez chce jakos ograniczyc chore rzadania ktorymi mnie straszyla przed rozwodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cover silver
zapytaj prawinka.On da ci 100% odpowiedz,albo poszukaj w necie.Napewno znajdziesz :) Mysle jednak ze byla nie dostanie nic od ciebie.Rozwod bez ozrekania,ona na staly dochod,wysokie alinty.....raczej tego nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Do 5 lat po rozwodzie zawsze żądać może . Sąd w szczególnych przypadkach może ten termin przedłużyć --1 grupa inwalidzka . Czy jednak dostanie to sprawa ocenna i decyzja sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvaewvteag
przecież ona sama może sobie dorobić do renty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FACET, ALE Z CIEBIE SZUJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Alimenty.........kto to wymyślił?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irekpr
teoretycznie moze. prawktycznie albo straci (bedziesz jej obnizac ona tobie podwyzszac) bo zyjemy w polsce a ty placisz juz duzo. praktycznie jestes bezpieczny. zyjemy w polsce. nie ma bata aby sad zasadzil tak wysokie alimenty bez winy! moze zasadzic na ciebie 500-800 zl, na dziecko dasz niewiele wiecej i bedziesz placic de facto mniej niz 3000 pln. na jej miejscu siedzialabym cicho i cieszyl sie ze w ogole chcesz placic te pieniadze. ona nie ma szans wyrwac wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita100
pamiętaj pieniądze nie są najważniejsze ,jak cie stać to plać ,jeśli nie bedzie odwoluj sie ,jak zona jest w porządku to nie bedzie od ciebie wyciągać kasy ,chociaz ma prawo przez 5 lat od rozwodu ,i tak mi sie wydaje ,że ma dużo kasy inni z cala rodzina zyją za mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FFRRFRR
nie no gluuuupoty piszecie !!!!! MA PRAWO PRZEZ 5 LAT ALE TYLKO WTEDY KIEDY ROZWOD JEST ORZECZONY Z JEGO WINY !!!!!! TYLKO WTEDY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita100
jak z jego winy to by miala prawo do alimentów do konca zycia! albo do slubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
" bonita100 pamiętaj pieniądze nie są najważniejsze ,jak cie stać to plać ,jeśli nie bedzie odwoluj sie ,jak zona jest w porządku to nie bedzie od ciebie wyciągać kasy ,chociaz ma prawo przez 5 lat od rozwodu ,i tak mi sie wydaje ,że ma dużo kasy inni z cala rodzina zyją za mniej " Nie są najważniejsze to dlaczego ma płacić???? Do Ciebie kolego ....Ty na przykład z powodu wysokich alimentów możesz wystąpić o alimenty na siebie. Zwyczajnie ....nie masz środków na własne utrzymanie a przecież żyć też musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złe wieśli mam dla radomiaka: w tym konkretnym przypadku, może żądać alimentów w dowolnej chwili (nawt za 100 lat), jeśli wykaże, że znajduje się w niedostatku. Chyba że wyjdzie za mąż (ale kto się ożeni z ciężko chorą latawicą)? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×