Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama 5 miesięczniaka

czy 5 miesieczne niemowle powinno już sie przewracac z brzuszka na plecki ?

Polecane posty

Gość mama 5 miesięczniaka

..i na odwrót. moja córcia ma 5,5 miesiąca i jeszcze tego nie robi za to bardzo ładnie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki maluchów
To kwestia tempa rozwoju dziecka. Każde jest inne. Wiem to dobrze po swoich maluchach. Na wszystko przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zasadzie powinno, ale skoro próbuje siadać tzn,z e ma własny pomysł na to, co według książek powinno być pierwsze... :) jeśli cie to martwi, to możesz "trenować" dziecko częściej i na dłużej układając na brzuszek i pokazywać mu zabawkę, dając grzechotkę, tak, by jej znikniecie zainteresowało dziecko i chciało jej poszukać , dlatego wciąż powinno słyszeć dźwięk, gdyż według książek dziecko nie jest świadome , tego czego nie widzi , jeśli tego nie słyszy. Wtedy będzie musiało się ruszyć w stronę zabawki. Mała dygresja: mój syn najpierw nauczył się chodzić ok. 9 m-ca, a potem zaczął raczkować. Widocznie, tężnie czytał książek o rozwoju dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciazwacia
Nie, nie powinno. Ma czas do końca 8 miesiąca, by się obracać z pleców na brzuch i odwrotnie. Po tym czasie powinnaś się zaniepokoić. A to ,ze jedne robią to w 5,6 lub 7 miesiącu nie znaczy,ze inne też. Dzieci rozwijają się indywidualnie w swoim tempie. Jak zauważyłaś Twoje doskonali teraz inną umiejętność,na niej się skupiło. Inne przyswoi później. A swoją droga nie za szybko na siadanie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurnaaaaaaaaa
Mój synek ma własnie 5 miesiecy i przewraca sie juz na brzuszek ,,np zostawiam go w łóżeczku na plecykach wracam za 3 min a on juz leży na brzuszku i sie śmieje:-)...natomiast jeszcze nie siedzi chociaz bardzo chce ale siedzenie cwiczymy i pewnie juz niedługo bedzie siedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja śniadanko jem o 6, a z tymi umiejętnościami, masz racje. Jak dziecko ćwiczy jedną, to czasem zapomina o innych, których się nauczył. Trochę mi umknęło, bo moje są już większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×