Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość viol@

zwolnienie z pracy a ciąża

Polecane posty

Gość viol@

Cześć, mam pewien problem. 12 kwietnia zwolniono mnie z pracy . Dziś robiłam test ciążowy, wyszły 2 krechy . Tzn że ok 15 maja zaszłam w ciążę. Wiem, że wiek ciąży liczy się od ostatniej miesiączki, czyli od 2 maja . Gdybym zatem miała zaświadczenie, że nasz dzidziuś jest o 20 dni starszy, mogłabym się starać o cofnięcie tego zwolnienia. Wiem, że to niezbyt uczciwe, ale niestety mamy trudną sytuację, a w ciąży nie chcę szukać nowej pracy i narażać się na stresy. Myślicie,że coś się z tym da zrobić? Może znacie lekarza, który mógłby mi pomóc? Dodam,że jestem z okolic Warszawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trree
a własnie, że nie...jeśli w dniu zwolnienia była by w ciaży pracodawca musiałby przyjąć ją z powrotem....w pracy mojego męża był taki przypadek... szef przegrał w Sądzie Pracy ( bo się jeszcze bezczelnie procesował) i musiał dać dziewczynie umowę do dnia porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okres 3miesięcy ciąży dotyczy tylko umowy próbnej. Nie sądzę, aby tu wystarczyło zaświadczenie- jeśli sprawa trafi do sądu mogą wymagać nawet usg i tu sprawa się rypnie. Koleżanka musiała przynieść swoje fotki z usg i wygrała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny faktycznie przy umowie na czas nieokreślony chroniona od początku ale dla autorki i tak nic to nie zmienia bo zwolniono ją 12 kwietnia a sama pisze że w ciążę zaszłą już w maju, czyli po zwolnieniu z pracy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yukl
ja pracowałam na okres próbny i szefowa nie mogła mnie zwolnić...musiała przedłużyc mi umowę do porodu...ale to było pod koniec lat 90-tych...teraz nie wiem jak to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×