Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość redbull

nowa praca rezygnacja/rzucenie

Polecane posty

Gość redbull

Witam wszystkich! Mam taka nietypowa sprawe i wole sie zapytac co i jak niz pozniej zalowac decyzji Chodzi o to ze otrzymalem oferte pracy legalna na umowe o prace ( nie bede ukrywal bo praca zadna rewelacja i siebie w niej nie widze ale niestety z braku laku trzeba sprobowac jakis grosz by sie przydal) tylko niestety pracodawca/ta oferta nie cieszy sie dobra opinia poprostu, czesto zmieniaja sie pracownicy, czesto jest ogloszenie o poszukiwanym pracowniku itp. itd. sprawa wyglada tak ze poprostu na nowo rozpoczynam swoje zycie zawodowe oferta to umowa o prace ( pelny etat) pracodawca nalega na jak najszybsze podpisanie umowy ( poprostu podpisuje umowe na 3 miesiace i moge przychodzic ) zadnego okresu probnego, wybadania co i jak ( przyjdz na tydzien zobaczysz co i jak) i w zwiazku z tym mam obawy co do podpisania takiej umowy. Czy zawierajac taka umowe ( ewentualnie inną- umowa zlecenie itp. wynalazki )np. pochodze ze dwa tygodnie do pracy i bede mogl ja sobie normalnie rzucic/zrezygnowac np. dziekuje Pani bardzo ta praca mi nie odpowiada prosze sobie znalezc kogos innego na moje miejsce dziekuje do widzenia, czy jest to poprostu uwiazanie/wykorzystanie pracownika i bede musial tyrac jak bialy murzyn przez 3 miesiace sztucznie sie usmiechajac + tam jakies wypowiedzenia itp.itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowiteeeeeek
w ciągu okresu próbnego masz zdaje się tygodniowy okres wypowiedzenia, więc jak ci się nie spodoba, to piszesz wypowiedzenie i po tygodniu papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeetamm
masz dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Nie jest źle. Ja bym spróbowała, może ci się spodoba. Zresztą jak będziesz chciał odejść wcześniej, bez zachowania wypowiedzenia, to możesz się spróbować dogadać z pracodawcą, jak się zgodzi to odchodzisz z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kodeks teraz
łatwiej jest zerwać umowę na zcas określony, masz w niej określony termin wypowiedzenia i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kodeks teraz
masz umowę na czas określony - jesli nie bedziesz chciał z pracy odejśc to po 3 miesiącach albo ja przdłużasz albo koniec i zero zobowiązań jeżeli będziesz chciał zrezygnować wcześniej to piszesz wypowiedzenie, bez podawania przyczyny rezygnacji, okres wypowiedzenia zazwyczaj 2 tygodnie (chyba, że umowa stanowi inaczej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redbull
Witam ponownie Wlasnie przegladalem Wasze opinie na ten temat jak rowniez przegladalem internet w poszukiwaniu odpowiedzi na ten temat i przypadkiem znalazlem ciekawa strone w ktorej opisuje rozne warianty umowy i jej wypowiedzenia ( podam moze sie komus na przyszlosc przyda ) : http://prawopracy.fr.pl/2.php nie wiem czy dobrze rozumiem ale wynika z tego ze najlepszym rozwiazaniem takiej sytuacji bedzie poprostu zawarcie/zaproponowanie tzw. umowy na okres probny- nie na czas okreslony ale probny ( na 2 tygodnie- do max 3 miesiecy ) wtedy poprostu popracuje kilka dni zorientuje sie na czym ja stoje i odwrotnie a wrazie czego pisze wypowiedzenie i mam 3 dniowy okres tego wypowiedzenia, przyjde dodatkowo 3 dni dziekuje do widzenia ewentualnie zawrzec jakas umowe zlecenie na okres tygodnia wiec jesli jest umowa na czas nieokreslony to tez latwiej bo tak czy siak 2 tygodnie wypowiedzenia a z tej strony wynika ze zawierajac umowe na czas okreslony ( zazwyczaj jest to 3 miesiace ) zerwac jej tak latwo nie bedzie i raczej nie za bardzo mozna, w ten sposob pracodawca zalatwi sobie bialego murzyna na conajmniej 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redbull
a bym zapomnial Dzieki wszystkim za opinie i zainteresowanie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×