Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JoannaJ

8 tydzień ciąży brak zarodka beta rośnie.

Polecane posty

A więc idę do szpitala, podejrzewają u mnie zaśniad groniasty. Trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma zarodka nie ma ciałka zołtego a beta rośnie... czeka mnie zabieg badania ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość explosive
przykro mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanno J odezwij się jutro
witaj to co ty teraz przechodzisz ja przechodziłam 2 tygodnie temu z tym że u mnie był widoczny zarodek ale przestał rosnąć. wiesz dlaczego pytałam cię jak ci mówi twoja intuicja? bo podświadomie coś czułam chociaż na tym dziecku zależało mi bardzo i długo się o niego starałam. starałam te negatywne myśli zepchnąć w głąb ale mimoi wszystko wiedziałam że coś jest nie tak. jeżeli jeszcze kiedyś mi się uda zajść w ciążę to inaczej do tego podejdę- przede wszystkim nie powiem tak od razu a na pierwsze usg pójdę w minimum 7 tyg żeby sobie i przyszłemu dzidziusiowi zaoszczędzić stresu. trzymaj się mocno ja też na dniach idę do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda5555
Ja jestem w 6 tyg od miesiączki i tez nie widać ZARODKA. moj lekarz podejrzewa puste jajo płodowe. Na usg widoczny pęcherzyk żółtkowy 4,4 mm., beta wysoka wynosi 57161. Boję się, jeśli okaże się to najgorsze, to będzie moje trzecie poronienie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda5555
czy ktoś miał podobnie, że przy tak wysokiej becie nie było widać zarodka, proszę o odpowiedź, usg mam dopiero we wtorek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda nie jest lekarzem ale popatrz na mój przykład z pierwszej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda5555
tak, czytałam, bardzo mi przykro, porownuje moje wyniki do Twoich,ale u mie to 6 tydzień u ciebie był niestety 8 i brak pecherzyka żóltkowego. Wiem to marne pocieszenie dla mie ale probuje miec nadzieję w czymkolwiek. Jeszcze raz napiszę ze bardzo mi przykro z powodu Twojej sytuacji, jak sie czujesz?Wyszłaś już ze szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dopiero do szpitala idę w pon. i staram się nie użalać nad sobą więc i Ty tego nie rób bo mi się głupio robi :P Dasz rade i będzie ok. Przedew3szytskim nie siedź i nie czytaj zbędnych głupot , stres w niczym nie pomoże ! Trzymaj się ciepłop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgd
Przykro mi Joanno :( myslalam ze wyniki beda lepsze, a ja no coz.. zostalo mi kilkanascie dni do 1 usg.. bo lepszy lekarz jest od 28czerwca, a ten gorszy od 21czerw i nie wiem co wybrac.. bo to moja 1 ciaza i nie chcialabym byc niemilo potraktowana itp. u mnie na razie niby wszystko ok. chociaz czasami brzuch mnie pobolewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgd
Poza tym u mnie to juz poczatek 9tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro mam zabieg... Niestety, zarodek nie rozwinął się :( Moja beta pod koniec 6 tyg była na poziomie 18000.. Czyli chyba nisko... W 7tc7d stwierdzono u mnie puste jajo.. Jutro w szpitalu będa oglądac dokładnie i niestety.. Oczyszczanie... :( Teraz czuję tylko tępe bóle w podbrzuszu... ale nie było żadnych krwawień przez ten cały czas... Ech.. Niestety natura jest okrutna... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bootelka
:( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniak74
Nie chcę Cię martwić ale u mnie było podobnie, w 9 tygodniu nadal puste jajo płodowe, zaczęło się krwawienie i poroniłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaJednaSobie
Aż 10-15% rozpoznanych ciąż kończy się poronieniem samoistnym, najczęściej w I trymestrze ciąży. Jest wiele przyczyn obumarcia ciąży, ale najważniejszą przyczyną jest aberracja chromosomowa u zarodka/płodu. Ok. 60% poronionych samoistnie zarodków i płodów ma aberrację chromosomową. Tak duży odsetek wynika z tego, że znaczna część komórek rozrodczych człowieka ma nieprawidłowy materiał genetyczny. Jeśli któraś z komórek rozrodczych biorących udział w zapłodnieniu ma aberrację chromosomową, rozwijający się zarodek ma nieprawidłowy materiał genetyczny w każdej komórce ciała. Niekiedy zmiany mat. genet. są tak duże,że w ogóle nie dojdzie do powstania zarodka i wówczas jest to ciąża bezzarodkowa (puste jajo płodowe). Jeśli jednak dojdzie do rozwoju zarodka, prawie zawsze zarodek taki obumiera, dlatego u dzieci żywo urodzonych aberracje liczby chromosomów występują z częstością nie większą niż 3 na 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaJednaSobie
Nieprawidłowy materiał genetyczny komórek rozrodczych: 20-30 % komórek jajowych i 6-8 % plemników u młodych , zdrowych, płodnych osób wykazuje aberrację chromosomową (zwykle nieprawidłową liczbę chromosomów), a odsetek ten znacząco rośnie przy zaawansowanym wieku kobiety i nieprawidłowych wynikach badania nasienia u mężczyzny. to wszystko z ulotki centrum genetyki medycznej, gdzie trafiłam po poronieniu samoistnym płodu z wadami genetycznymi (w 15tc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelka1992
Dziewczyny pomozcie bo mam straszny metlik. 18marca zrobilam test ciazowy. Byl pozytywny z jasnorozowa kreska. Na nastepny dzien zrobilam drugi. Beta 587 wynosila. ostatni okres mialam 21 stycznia. Wymiotowalam calymi dniami. Bylam w szpitalu i powiedzieli ze to 4 tydzien i zarodka jeszcze nie ma.Wyszlam po 3 dniach. A wczoraj dostalam male krwawienie i bole brzucha. I znow wrocilam na szpifal. Badanie usg wykazalo ze pecherzyk jeszcze jest w macicy nadal pusty i ze to juz 7 tydzien i jest cos nie tak skoro nie mam zarodka. Niewiem co mam myslec ;( dostalam leki przeciwporonne i strasznie sie boje. Niewiem komu woerzyc szpital to paranoja. Jesli znacie sie w temacie to ktory to waszym zdaniem tydzien. Dodatkowo miesiaczke mam regularna 4 dniowa. A przy tym od niecalego roku uprawiamy seks bez zabezpieczen .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelka1992
Ostatni okres 21lutego a nie stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej.wg OM 8 tydz i 2 dni,zaczelam dzis plamic.pojechalam na izbe.pecherzyk jest 1,86cm,zarodka nie widac zbytnio.jakies pojedyncze komorki.brak akcji serca.lekarz mowi ze prawdopodobnie ciąza obumarla.ale jakies szanse widzi bo to na tym etapie roznie bywa.czy ktoras z was miala podobnie i potem okazalo sie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8tc i taki mały pecherzyk to dziecko powinno mieć ok 20 mm a pecherzyk jest w tym okresie większy, nie wróży to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja teoretycznie jestem w 9 tc, w praktyce jest to pusty pęcherzyk ciązowy, czekam 2 tyg- jeśli w tym czasie nie poronię to czeka mnie łyżeczkowanie... Jestem przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak wygląda poronienie samoistne, krwawie - plamię ale czy jest ona na tyle intensywne i obfite że muszę jechać do szpitala czy poradzę sobie z nim gdy np zacznie się w pracy ratując się podpaskami?? Prosze o pomoc, jestem przerażona tym co mnie czeka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa babcia
10 II 2015, będąc w 8 tc moja córka usłyszała przy usg od lekarza "na razie mamy tylko pęcherzyk (3cm), nie widać zarodka. Proszę przyjść za 2 tyg. Zobaczymy co będzie". Dostała zdjęcie z usg i wróciła załamana do domu... Te dwa tygodnie oczekiwania były po prostu męką. Dziś 3 godz. temu była u tego samego lekarza i .... dostałam od niej sms-a ze zdjęciem usg. A na nim widać moją/mojego wnusia!!! Maleństwo pokazało się dopiero w 10tc! Wniosek: Dziewczyny, myślcie pozytywnie! Każda ciąża rozwija się inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co wiek ciąży to 10tydzień czy może ciąża młodsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widocznie słabe usg i tyle skoro dopiero w 10tc wykryło zarodek. U mnie na usg w 6t4d było widać zarodek z bijącym sercem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa babcia
może i słabe, chociaż u drugiej córki ten sam lekarz na tym samym usg stwierdził ładny zarodek z serduszkiem już w 5tc... A tego obecnego maluszka zupełnie nie było widać w 8 tc, Dzidziuś, taki cwaniak ;) Tylko puste piękne3 cm jajeczko... Ale dzisiaj jest już cudownie:) ! Alleluja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×