Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ojciec Ralf

Nalewka z truskawek?

Polecane posty

Gość Ojciec Ralf

Robił może ktoś.Chcę spróbować ale nie wiem czy bedzie" zjadliwa"...Moze zastosowac taki sam przepis jak na malinówkę???Proszę,podzielcie się przepisami.Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię coś innego, nie tyle nalewka co hmmm truskawki w alkoholu. Na gotujący się syrop z cukru wsypuję całe truskawki i obgotowuję je, podobnie jak pierwszy etap konfitury. Po ostudzeniu dodaję rozcieńczony spirytus i zakręcam. Można dodać dość sporą gałązkę melisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde za drogo na truskawy zresztą kwaśne są :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szklaneczki i łyżeczką
a płyn pewnie wypija, co za głupie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojciec Ralf
Wygląda ten przepis na apetyczny...A nie ma nikt sprawdzonego przepisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam sprawdzony przepis
nalewka wychodzi rewelacyjna i zaleta - czeka się tylko miesiąc kilogram dorodnych, przebranych umytych i osuszonych truskawek włożyć do gasiorka zalać pół litra spirytusu i pół litra wódki 45% (ta proporcja lakoholu jest wg mnie jedyną słuszną do nalewek :) ) wystarczająca moc i smak postawić w słonecznym miejscu na dobę po tym czasie odlać ten "sok", owoce odcisnąć. Zrobić syrop z cukru i wody (proporcje podam po południu, bo nie jestem pewna na 100% - a w tym roku jeszcze nie robiłam) Tai syrop się zagotowuje, trzeba z niego zebrać pianę, lekko przestudzić, do gorącego jeszcze wlewa się alkohol truskawkowy, dodaje się łyzeczkę kwasku cytrynowego dla zachowania koloru. Całość trzeba wystudzić np w lodówce, chłodne rozlać do butelek, dobrze zamknąć ,odstawić na miesiąc Jest cudowna, pachnie truskawkami, ma piękny jasnoczerwony kolor i szybko znika:) Obiecuję te proporcje syropu dziś jeszcze, a truskawki można już nastawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojciec Ralf
O,to fajnie.Czekam i dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam sprawdzony przepis
sory ze tak późno:) syrop trzeba ugotować z pół kilo cukru i szklanki wody dziś nastawiłam truskawkową nalewkę z polowy składników za kilka tygodni będzie pierwsze próbowanie:) pozdrawiam robię też inne więc pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba tylko pamiętać przy
nalewkach, żeby nieuzywać wódki monopolowej tylko spirytusu rozcieńczoneg do 45%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojciec Ralf
A jak robisz nalewkę z malin?A jakie jeszcze robisz?Ja dopiero raczkuję w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam sprawdzony przepis
malinową robi sie bardzo podobnie jak truskawkową, tylko chyba trochę mniej cukru, oczywiście muszę sprawdzić w receturze :) robię nalewki w zalezności od tego jakie są owoce właśnie i czy mam spirytus oraz chęć robić przy niektórych jewt troche zabawy z filtrowaniem niedługo będzie wiśniowa, później pewnie z pigwy teraz jest sezon na orzechówkę, ale to w charakterze lekarstwa na dolegliwości żołądkowe się używa, więc mam już czwarty rok:). Genialna jest - naprawdę pomaga. orzechy włoskie muszą być niedojrzałe, takie że jak się przekroi to nie ma jeszcze skorupki tylko takie mleczko. całe z ielonymi łupinami kroi się na kawałki i zalewa spirytusem - propocje na oko, pół słoika litrowego pokrojonych orzechów(może być trochę więcej), zalać pół litrem spirytusu, . odstawić w ciemne miejsce na dwa miesiące, potrząsać co jakis czas, po tym czasie zlać płyn do ciemnych butelek i wypijać po setce przy niestrawności, i nnych dolegliwościach żołądkowych - od pokoleń lecyz się tak moja rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×