Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moniaszalona234465

2.6 latek nie mówi

Polecane posty

Gość moniaszalona234465

Syn ma 2,6 lat i mówi tylko mama, tata, baba, dziadzia ,daj ,brum brum ,ała,bobo,nie,misiu i to zaczyna mnie to coraz bardziej martwic widze jak na placu zabaw dzieci młodsze a już mówia a on nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi.bb
u mnie rowno 2 lata ma i tez tyle mniej wiecej mowi co Twój... musimy na razie cierpliwie czekac... a co ci na bilansie powiedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serioog
Moj chrzesniak zaczal mowic jak mial ponad 3 lata, teraz ma 4 lata i kazdego przegada :D Wiec nie ma sie o co martwic, moj kuzyn dlgo nie mowil. CHyba to rodzinne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rezolutna_ mama
mój też mało mówi mam,tata, daj, nie,ja,tak - samochód to brum-brum, pies to hau, kura to koko - byłam u logopedy i nie kazała się martwić - daje mu trzy miesiące jak pójdzie od września do przedszkola - ponoć rocznik 2007 słabo mówi i od nie jednego rodzica to słyszę.Chłopcy ogólnie mają cięzką mowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn ma 2,7 miesiecy tez tak mało mówi mnie to nie martwiło ale na bilansie lekarka powiedziała ,że to zdecydowanei za długo i wyslała nas do laryngologa ten do poradni audiologicznej tam mamy termin dopiero za 3 tyg no i pediatra wysłał nas do osrodka rehabilitacyjno-wychowawczego (tam idziemy we wtorek ) pediatra powiedział ze taka rehabilitacja mu nie zaszkodzi a może tylko pomóc chociaż ja uważam że i tak ma czas najwazniejsze że mówi mama, tata i woła siku i bobo :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moim poszłam jak miał 2,5 roku do logopedy i do tej pory chodzimy. Ma mało ruchomy język ;) ale robimy postępy i zaczyna współpracować ;) Także jeżeli Cię to martwi to poproś o skierowanie do logopedy i niech on oceni, czy wizyty będą potrzebne czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doMarzka 333
a ile słów od tamtej pory mówi twój syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówiąc szczerze nie liczę jego zasobności słownika, ale systematycznie pojawiają mu się nowe wyrazy i to coraz trudniejsze. Na pewno jego zasób jest o wiele mniejszy niż rówieśników, ale tak może około 50 wyrazów będzie. Mam jeszcze drugie dziecko także ciężko mi jest na wszystko zwracać uwagę, a że młodsza przejmuje po nim wyrazy i dodaje swoje to można się pogubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszalona234465
no nic pojde po skierowanie moze akurat mu logopeda pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj niedlugo skonczy 2 lata a mowi tylko :MAMA,BABA,TATA,GOL,TAK,NIE,JA(czyli Jaś).. Chłopcy dojrzewają pózniej,więc i pózniej zaczynają mówić..Podobno. Zazwyczaj tylko krzyczy jak coś chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniaszalona234465b może spróbuj z nim na razie ćwiczyć wymawianie o, a, e, u, i to może mu wyrobić mięśnie, tak samo możecie języczkiem pracować, smarować usta, robić "wahadełko", żeby językiem dotykał wewnętrznej strony zębów, raz dolnych raz górnych, podniebienie. To mu może pomóc w łatwiejszym wypowiadaniu literek a później słów. Pokazuj mu obrazki i je nazywaj. Jeżeli masz grę memory, to może mu ją rozłóż i poproś aby podawał Ci pary obrazków i próbował je nazywać. Myśmy tak zaczynali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×