Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość antolikaaa

przepis na potrawe z garnka na grillu- zna ktos?

Polecane posty

Gość antolikaaa

chodzi mi o taka potrawe ktora robi sie w garnku, i tam sa ziemniali, boczek, chyba kapusta i dalej nie wiem- moze ktos zna przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazywa się to prażone i najczęściej robi się w żeliwnym garnku na grillu, ale częściej na ognisku. Daje się ziemniaki, boczek, mięso mielone dużo cebuli, można dać kapustę, grzyby - ogólnie przepis jest dość luźny. Produkty układa się warstwami, każda warstwę przyprawia się sola i pieprzem i się tak dusi jak na moje oko, to mniej więcej godzinę. Dobrze jest podlać olejem, żeby nie przywarło. Bardzo fajna rzecz, jak zapiekanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy w domu mzna
te potrawe przyrzadzic np. na kuchnence albo w piekarniku? i jaka to ma byc kapusta, kiszona czy swierza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy w domu mzna
aha i jaki boczek, surowy czy wedzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz dac tam wszystko kukurydze papryke zielona czerwona zolta cebule biala i czerwona mozesz dac kazdy rodzaj miesa mieszanke przypraw najlepije takie konkret mysliwsska czosnek aj jaki bym takie cosik zjadla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy w domu mzna
a czy w domu mzna te potrawe przyrzadzic np. na kuchnence albo w piekarniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem expertem ale sadze ze nie to zrob gulasz albo strogonofa albo placki po wegiersku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię takie coś klasycznie-plasterki ziemniaków,boczku wędzonego,świeża pokrojona kapusta,cebula.Piec szczelnie przykryte.Nie dodaję żadnego dodatkowego tłuszczu,wystarczy ten,który się wytopi z boczku,a i kapusta i ziemniaki puszczą soki,więc nic się nie przypali.Dobrze jest wyłożyc dno kociołka całymi liścmi kapusty. Najlepiej smakuje pieczone w specjalnym żeliwnym kociołku nad ogniskiem...Możesz zrobic w domu,w piekarniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ncvbcnbvnbf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to sie KOCIOŁEK
nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×