Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość odnowaodnowa

ZDROWE JEDZENIE to...

Polecane posty

Gość odnowaodnowa

co? oprócz wazrwy i owoców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkijiu8y
To chude mieso, to zywnosc jak najmniej przetworzona, malo tluszczu, ale oczywiscie nie jego calkowita eliminacja bo nie ktore witaminy rozpuszczaja sie tylko w tluszczach. To tez umiar, ograniczenie slodyczy, eliminacja slodkich napoi, najlepiej zastapic je woda nie gazowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zdrowe produkty i zdrowy sposób ich przyrządzania zdrowe produkty - nieptrzetworzone, jak najbardziej naturalne, pochodzące z niekażonych terenów, z hodowli i upraw ekologicznych czyli: mięso chude domowego chowu - drób, wieprzowina chyda (schab, szynka), wołowina, dziczyzna (jak ktoś lubi), ryby morskie, tłuste, warzywa i owoce miejscowe, najlepiej nietraktowane chemią, dojrzałe, zdrowe zdrowy sposób przyrządzania - gotowanie w wodzie i na parze, pieczenie (nie - smażenie, nie- grilowanie) brak chemii - sztucznich barwników, zapachów, zagęszczaczy, konserwantów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnosze temat, zeby sobie jeszcze ktos przeczytal to co napisala ewa33, bo to o to dokladnie chodzi. takie proste, a jak czesto sie o tym nie mysli, albo nie chce wiedziec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ktos ma mozliwosc
to warto pojechac gdzies na wies do malego gospodarstwa i kupic warzywa, jajka, mleko mieso. jest duzo taniej niz w sklepie a poza tym w takich malych gospodarstwach ludzie nie uzywaja opryskow bo im sie nie oplaca, wiec to jest zdrowe jedzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtrące się troszeczkę
ze wszystkim się zgadzam tylko nie z ty że grillowanie jest niezdrowe. Mam na myśli grilowanie mięsa czy warzyw w domu na patelni grillowej...z mięsa wypływa calutki tłuszcz przecież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam na myśli grilowanie na grilu - normalne tłuszcz palący się wydziela substancje rakotwórcze zresztą, jeśli spali sie na patelni, to skutek jest tan sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kljflkvnvm.lkfdj
....z tym wyjazdem na wieś to bym polemizowała - sama mieszkam w niewielkim miasteczku i powiem wam szczerze, że wiekszosć ludzi robi zakupy w marketach albo warzywniakach zaopatrujacych sie w hurtowniach. Na wsi co raz mniej osób uprawia warzywa (jeśłi już to dla własnego użytku), podobnie rzecz ma sie z wiejskimi jajkami - lur na wsi niedługo nie uświadczysz... to tak na marginesie dziewczyny dyskusji o zdrowym zywieniu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pniim
Zdrowe jedzenie to jedzenie z umiarem, malo miesa duzo warzyw owocow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pniim
Ryze, soczewica i soja soja i jeszcze soja, bedziesz bardzo zdrowa osoba ja jedzac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harman
ja nie rozumiem jak można jeść same warzywa czy owoce. powiem wam, ze kiedyś kupiłam sobie taką sałatkę warzywną z sosem vinegrette i na początku mi bardzo smakowało ale po chwili zaczęło mi straszliwie brakować mięsa. czułam, że jem ale nie mogłam się zaspokoić, tzn najadłam się, ale mialam takie wrażenie jakbym nic nie zjadła. uwielbiam warzywa, ale jako dodatek a nie jako danie główne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaa,warto pojechać do małego gospodarstwa,acha.Że niby taniej? Ja może i chętnie zapłaciłabym drożej ale nie żeby te warzywa w cenie złota były :( Ja trochę,ale to serio odrobinkę uprawiam na działce,szkoda,że działka mała,bo plony symboliczne.Dodatkowo z 10 kalarep 4 zeżarły śliniki :( Buraczki co 5 rośnie,ogółem-bryndza. Co do zdrowego jedzenia-żadnych chipsów,zupek chińskich,gotowych przypraw.Sól,pieprz,ziółka(te mi się udają,choć rozmarynu nie mam w tym roku) Chemia jest we wszystkim,nie serwujmy jej sobie dodatkowo. Konczita-przekonałam się do drobiu,ale tęsknię do starego,dobrego schaboszczaka w panierce.Niedługo zacznę gdakać albo muczeć,ewentualnie porosnę łuską,ale jestem tylko o pół kilo od mojej piątki z przodu :D nie chcę piątki z przodu,bo wtedy będę już bardzo stara:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.....chrupkie musli Fitella od firmy Gellwe. Do wyboru są różne smaki idealne dla każdej kobiety i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×