Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nadia 123

Jak przyrządzić kaszę mannę niemowlakowi?

Polecane posty

Gość gość
ludzie.. jedna drugą przekrzykuje.. od idiotek wyzywa.. a wystarczyłoby zwyczajnie odpowiedzieć.. trolling wszech czasów.. a od drugich wymagacie empatii.. trzeba zacząć od siebie a im wam, matkom będzie się lepiej żyło (jedna drugiej nie będzie oceniać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak gotujecie? Podajcie prosze ile wody ile lyzek kaszy? Czy bedzie dobrze jak po ugotowaniu dodam mm, nie chce gotowac na mm jak tu niektore mamy radzà bo to zabije wszystkie wartosci mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwszy raz wyrazam swoją opinie na forum bo nie mogę tego czytać. Jestem mama dwójki dzieci i przy pierwszym dziecku byłam matka polką gotująca dla mojej pociechy tylko jest jedno ale... wszystkie wazywa miałam swoje ze swojego ogrodka nawet swojskiego kurczaczka czy królika, gotowanie wiec miało sens niestety teraz nie mam i wole kupic w słoiczku i mieć pewność ze nie zawiera chemii a na pewno zdecydowanie mniej niż warzywa nawet kupione w sklepie eko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak się składa, że markety muszą przestrzegać pewnych norm unijnych związanych z ilością pestycydów w warzywach i owocach, które sprzedają. A sklep Lidl sprzedaje warzywa i owoce z najniższą zawartością pestycydów, znacznie niższa niż są dozwolone normy. W związku z powyższym lepiej warzywa kupować w markecie niż na targu czy bazarze, które nie są w żaden sposób kontrolowane co do ilośc***estycydów. Taki rolnik może sobie sypać do ziemniaków i jabłek co chce a wam wmówić że są 100% naturalne. I nikt go nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do sklepu Lidl to raczej wstrzymałabym się z twierdzeniem, że warzywa i owoce tam sprzedawane są super zdrowe- nie dalej jak kilka tygodni temu wycofano całą partię sałaty w związu z nadmierną ilością pestycydów, polecam zgłębić temat. Raczej to nagminne jest, i duże sklepy sprowadzają takie produkty bo piękne i tanie- i ewentualnie w sytuacji kontroli- wycofują całą partię, a reszta zalega na półkach dalej:-) słoiczki mino eszystko zdają się być bezpieczniejsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leniwe matki. Mój maluszek ma 5 miesięcy. Sama przyrzadzam mu obiadki: marchewkę ziemniaczka jabłuszko z kaszka dopiero zaczniemy się oswajac. W życiu nie podalabym sztucznego gowna. Jak nie umiecie same przygotować jedzonka to znaczy że nie dojrzałyscie do macierzynstwa. Biedne dzieci karmione chemia. Pfuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćica
eeeeeemm tak se weszla zebys poczytac jak przygotowac ta kaszke manna dla dzidziusia i mam wrazenie ze tu tylko pare normalnych matek jest a rezta to chyba doradza jak przygotowac najliepsze pomyje na glowe innej matki bo karmia sloiczkami swoje dzieci ...wyluzujcie.....a tak do tematu ze samemu mozna ugotowac to ostatnio kupilam warzywka u sprzedawcy ktorego zachwalay ze eko wazywa ma od sprawdzonych rolnikow a po ugotowaniu pietruszka stala koloru ziemi i gorzkawa i do tego miala posmak chemii i co mam podac to swemu dziecku?wiec wole podac ze sloiczka.ale tez trzeba czytac co jestw tym sloiczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćica
chetnie gotuje sama dla mojiej pociechi ale tez mam pare sloiczkow w zapasie,bo czasew te warzywa to szokuja swoim smakiem,a wiem ze kazda mama chce jak najliepiej szanujmysie nawzajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata

Ja uważam że słoiczek nie jest zły. Mój Skarbek 8 miesieczny na początku nie chciał jeść słoiczkow ale odkryłam sposób dodaje rozkuszona kostkę rosołową. Teraz jest to jego ulubiony obiadek. Oczywiście uzupełniam dietę w inne wartościowe składniki ale jak na razie jest to numer jeden. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggosc

jeden lubi nak mu cyganie grają inny jak mu stopy śmierdzą. Jedna będzie gotowała dziecku druga da słoiczek jest to indywidualna sprawa każdej z was. 

 

A co do kaszki robię tak ze wsypuje do 180ml wody dwie łyżki gotuje ok 5 minut lekko studze i dosypuje mleko (6 miarek) mieszam i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata
5 minut temu, Gość gggosc napisał:

jeden lubi nak mu cyganie grają inny jak mu stopy śmierdzą. Jedna będzie gotowała dziecku druga da słoiczek jest to indywidualna sprawa każdej z was. 

 

A co do kaszki robię tak ze wsypuje do 180ml wody dwie łyżki gotuje ok 5 minut lekko studze i dosypuje mleko (6 miarek) mieszam 

Dodaj kostkę wołowa albo z kury. Będzie pozywniejsze 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

..... Tu się na tą stronę przychodzi poczytać jak zrobić kaszle manna dla DZIECKA a nie wasze ...ane komentarze na temat "mój ma tyle i tyle i robię to i tamto ale nie karmie tym i tym". Dajcie ...y przepis i tyle. ... Mac tak ciężko..? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Ja osobiście synom wprowadziłam kaszke manna na zwykłym mleku 0.5 procent już po 5 miesiącu i żyją są zdrowi i bardzo duże i silne chłopaki z nich. Oni nie jedli słoiczków nie lubili ani kaszek owocowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A kupujecie taką zwykłą czy eko? Teraz tak dużo się słyszy o randapie we wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×