Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaintreresowana spokojem

Wesele Z czy BEZ POPRAWIN ???? Jak to będzie / było u Was?

Polecane posty

Gość zaintreresowana spokojem

A więc myślimy z narzeczonym, aby zrezygnować w ogóle z poprawin. Raz,że przecież będziemy niesamowicie zmęczeni a dwa, że dodatkowa kasa, trzy goście chyba też będą padać na nos (mamy taką nadzieję, że dobrze będą się bawić). Jak to było/będzie u WAS ? Poprawiny czy ich brak? Jak je urządzacie to dla takiej samej ilości gości co na weselu czy tylko dla naprawde najbliższych? Wynajmujecie na nastepny dzień tą samą salę, może obiad w restauracji czy w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę do przyjaciółki na wesele bez poprawin. Młodzi nie mają pieniędzy i zapowiedzieli, że poprawin nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Ja byłam już na kilku weselach i jeszcze nigdy mi sie nie zdarzyly z poprawinami. To chyba jakis wiejski zwyczaj (bez negatywnego wydźwieku) albo z innych regionow Polski bo w Warszawie sie w ogole poprawin nie robi. Szczerze mowiac w niedziele wole sobie odespać impreze i nie chcialoby mi sie nigdzie drugi raz isc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaintreresowana spokojem
mówisz, że w Wawie bez poprawin? No to tym lepiej, i my chyba też sobie odpuscimy, no bo kurcze jak ktos ma sie bawic i cieszyc to w pierwszy dzien. A TAK W OGÓLE CZY ZNAJDUJECIE COKOLWIEK CO PRZEMAWIA ZA ZORGANIZOWANIEM TAKICH POPRAWIN? JAKIŚ CHOĆ JEDEN POZYTYW, DLACZEGO MOŻNA BY BYŁO JE ZORGANIZOWAĆ ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Jeśli chodzi o plusy to mysle ze poprawiny są dobre dla osob ktore zapraszaja duzo gości z daleka, muszą przenocowac tych gości a w niedziele wypadaloby podać jakis obiad dla nich. A jeśli takich gości jest dużo to czemu nie polaczyc tego z imprezka - poprawinami ;) Wydaje mi sie ze stad wlasnie sie wziely poprawiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goście, którzy przyjechali z daleka. Można zrobić w ramach poprawin obiad dla nich z muzyką i możliwością potańczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W tamtym roku byłam na dwóch
weselach bez poprawin, a w sierpniu idę też na wesele bez poprawin. Teraz bardzo mało młodych robi poprawiny.To dodatkowe koszty, a gości z daleka można przyjąć w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my zrobilismy poprawiny na ogródku dla najblizszej rodziny, a raczej moi rodzice. Tak się wszystkim spodobało, że trwały 2 dni. Nie wyobrazam sobie skąd mialabym wziąsc sily na poprawiny na sali. Chodź wczesniej chcialam 2 dniowe wesele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terryyyy 25252
A my robimy poprawiny, nie wyobrażam sobie wesela bez poprawin. Może dlatego, ze mam własną kucharkę, i w poprawiny jemy to, czego nie zmieściliśmy w żołądkach w dniu ślubu, no i to, co zostało :D Ja dla odmiany jeszcze nigdy nie byłam na weselu bez poprawin, gdybym takowe zrobiła, to albo i tak by przyszli (na pustą salę, hehe) albo każdemu z osobna mówiłabym po ślubie, ze poprawin nie będzie... Zresztą w mojej rodzinie to nawet po komuniach coraz częściej robi się poprawiny, jest luźiejsza atmosfera ;) A tak z doświadczenia, na poprawinach ludzie jedzą więcej niż na weselu, za to mniej piją ;) - co do kosztów wesela i poprawin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Jeśli jedzenie miałoby się zmarnować to rzeczywiscie warto poprawiny zrobic. A tak z ciekawości, to jak wygladaja takie poprawiny? Tak samo jak wesele czy impreza jednak zaczyna sie i konczy troche wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terryyyy 25252
Poprawiny zazwyczaj zaczynają się ok. 16ej, kończą ok 21ej, lub później. Prawie tak samo, jak wesele - orkiestra, itp, a na końcu dajemy ciasto - kilka kawałków na tackach (o ile jeszcze zostanie) gościom do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszty żywienia zero
tyle, że salę i orkiestrę trzeba zapłacić, ale to już też po mniejszych kosztach, albo "w pakiecie" ślub+poprawiny, zawsze się można dogadać a poprawiny zawsze wychodzą fajniej jak wesele, bo już każdy jest mniej spięty i po nie przespanej nocy ;) decyzja należy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzisia misia
a ja właśnie jestem cały czas na weselach z poprawinami, napiszę wam - super sprawa. Wiadomo opłaty większe za wesele ale zawsze na poprawinach wyszaleję się nawet bardziej niż na samym weselu :) w 1 dzień jakoś szybko ten czas leci takie mam wrażenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas taki zwyczaj
ze poprawiny robią sobie rodzice dla tych gosci z najblizszej rodziny i tych którzy z daleka przyjechali a młodzi pojawiają sie jak chca lub nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooo fest
ze poprawiny robią sobie rodzice dla tych gosci z najblizszej rodziny i tych którzy z daleka przyjechali a młodzi pojawiają sie jak chca lub nie to u nas wygląda to jak normalna zabawa tylko że z młodymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfsd
u mnie nie bedzie poprawin ale za to wszytsko sie wczesniej zaczyna tzn ślub o 13 a zabawa zaplanowana jest do białego rana wiec kto by miał siły na drugi dzien??:P a jesli chodzi o poprawiny to ja nie amm nic przeciwko zwykle jak takie sa to chodze i rzeczywiscie wydaje mi sie ze atmosfera jest fajniejsza, wiecej luzu, już zna sie ludzi i miejsce a po za tym widac po młodych ze już po stresie:) ale u mnie rzadko robi się poprawiny- my po prostu nie chcieliśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta grzechu warta...
decyzja należy do pary młodej i rodziców czasami . ale ja jestem za weselami bez poprawin , moje takie było i cieszyłam sie ze juz nie musze na drugi dzien byc w centrum uwagi bo ślub to też stresy itp. jak dla mnie porwiny są zbedne i szkoda kasy . i tak sie nie zwróci w postaci prezentów i tak wiec po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaintreresowana spokojem
JAKIE WOBEC TEGO SA PLUSY URZADZANIA POPRAWIN ???? Wypowiedzcie sie, bo ja nie widze ani jednego plusa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla mnie poprawiny
nie mają żadnych plusów, my mieliśmy bez poprawin, na drugi dzień po weselu jechaliśmy już w podróż poślubną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę robić bez poprawin wesele, bo dla mnie poprawiny to strata kasy i po prostu już za dużo. Dla przyjezdnych gości będzie rano śniadanie i potem obiad w restauracji albo u mnie w domu coś zorganizujemy (zamówimy jakieś jedzenie i do tego ciasto i jakieś wino).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam małe wesele. ale poprawiny zrobiłam w domu-zaprosiłam zaprzyjaźnionych sąsiadów, i kto z gości weselnych miał ochotę przyjśc to przyszedł. jedzenie zostało z wesela (wcześniej zabezpieczone w lodówce) sąsiad grał na gitarze,my trochę pośpiewaliśmy,pogadaliśmy,alkohol też się znalazł.ale po weselu byłam tak wymaglowana że nawet bym nie chciała poprawin na tyle ludzi co byli na weselu.wystarczyła mi miała posiadówka w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×