Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wisienka76

JAKA RASA MAŁEGO PSA DOBRA DLA DZIECKA?

Polecane posty

Gość wszystkietakie
dodam ze glownym autorytetem w domu powinni byc dorosli. Pies nie bedzie traktowal dzieci jako waroczni, dlatego tak wazne jest szkolenie, przy okazji treser nauczy corke jak postepowac z psiakiem. Bardzo wazne jest jesli decydujesz sie na psa rasowego to by byl to piesek rodowodowy (wcale nie chodzi tu o podchodzenie do wystaw), po takim psie tylko mozesz spodziewac sie charakteru przenaleznego danej rasie, pies bez rodowodu to zawsze kundel, gdzie nie masz pewnosci co do przodkow. Pieski ze schroniska potrafia byc bardzo oddane i wcale nie musza byc chorowite, a przez adopcje ratujesz im zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasza klasa chyba wprowadziła jakie blokady bo nie da sie obejrzec fotki,jak mniemam jest piekny.:) Dla mnie rasa jako taka nie jest wazna ,bo przeciez i kundelki bywają zyczliwe i oddane ,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkietakie
Kudnelki potrafia byc wspaniale. Chodzi mi jednak o to ze wiele osob wybiera psa np. owczarka niemieckiego od nieznanego hodowcy bez rodowodu. Wtedy wiesz na pewno ze nie jest to owczarek a nie masz pewnosci kim byli rodzice, a wiec nie wiesz jaki bedzie to charakter i jakie choroby (np. z psychika) moga wystapic. Ja mam West Highland white terriera (maly bialy Westie), ta rasa ma ciagle problemy z alergiami pokarmowymi. Dookola obserwuje psy westo-podobne bez rodowodow, z czerwonymi oczami i lapami, bo takie kundelki zbieraja czesto najgorsze przypadlosci z danej rasy. Przykre to a dodam ze hodowca, ktory sprzedaje szczeniaki danej rasy bez rodowodu robi to nielegalnie. Takie praktyki wsrod hodowcow sa tepione i zwiazek kynologiczny z tym walczy. Jesli wiec nie chcesz placic za psiaka rodowodowego to proponuje schronisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeznaczylismy na pieska 500 zł ,mysle ze jestem w stanie sie zmiescić w tej kwocie.Kolezanka ma pieska mówi ze to hawajczyć,coś jak wiekszy york.Wiesz moze cos o tej rasie?A ja zaraz zobacze jak wyglada twój pupil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkietakie
Kwestia finansowa jest tu bardzo istotna, jako ze przedstawiciele danych ras czesto cierpia na konkretne choroby i zaburzenia odzywiania a co za tym idzie potrzebuja dobrych, specjalistycznych karm, ktore sa drogie. Niestety karmy dostepne w marketach nie spelniaja norm zywieniowych potrzebnych do dobrego zycia i zdrowia psiaka. Nastepnie trzeba rozwazyc kastracje/sterylizacje, coroczne szczepienia, odrobaczenia i koszty ewentualnych zabiegow chirurgicznych badz operacji weterynaryjnych. Mieszkam w Niemczech i za kazda wityte u weta duzo place, wiec dobrze najpierw sie zastanowic czy nas takie koszta stac, bo koszt psa z rodowodem jest niczym w porownaniu z pozniejszymi wydatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
West Highland white piekna rasa.Jednak chyba kłopotliwa w utrzymaniu??Jak czesto korzystacie z fryzjera? A Buldog piekniutki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze stac nas na pieska z tym ,ze sa takie rasy które z wiekiem zapadaja na konkretne choroby.Maja po prostu do tego predyspozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkietakie
Westie ma wiele zalet bo nie gubi siersci, co 3, 4 miesiace idzie na trymowanie do fryzjera, oprocz tego jest czesany w domu codziennie. Nie polecalabym tej rasy dla dzieci, poniewaz sa to psy niezalezne i niezbyt cierpliwe. Na pewno nie pozwola sobie na ciagniecie za ogon czy ucho. Nie sluchaja tez dzieci i pomimo niepozornego wygladu potrafia byc agresywne. Maja tez ogromny instynkt mysliwski, wiec gdy zobacza zajaca czy sarne to nic innego ich nie interesuje. Sa tez alergikami jak wspomnialam. Co do rodowodow to polecam artykul: http://www.psy.info.pl/o/dlaczego_rodowodowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkietakie
Poczataj tez o socjalizacji szczeniat i o zbilansowanej diecie dla psa. Myslalas o australian shepherd? Wspaniala rasa, uwielbiaja pracowac z czlowiekiem, corka moglaby praktykowac z takim psem rozne psie sporty kaj frisbee czy fly ball. Nawiaze wowczas z psem glebsza wiez. Szczerze polecalabym Ci jednak zaczekac jeszcze ok 4 lat, jak corka bedzie bardziej odpowiedzialna i wowczas taki pies bedzie mial wiekszy sens. Teraz nie wiesz czy to oby nie kolejna zachcianka. Musisz rozwazyc ewentualnosc ze piesek sie dziecku znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za ośiwcenie w kwestii zakupu psa,nigdy nie miałam pieska wiec pewne rzeczy sa mi obce. ?Natrafiłam na rasę bolończyk,poszukam coś wiecej na temat tej rasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oświecenie* A córka czeka juz na pieska kilka lat,ciagle odkładaliśmy zakup na poźniej.Wiem ze kazdy czas bedzie tak na prawdę nie w porę,bo zawsze coś bedzie stało na przeszkodzie.Córka jest bardzo samodzielna i przede wszystkim odpowiedzialna,wczesniej bywało róznie -teraz jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owczarek ausralijski fajny piesek ale ja myslałam jednak o czyms mniejszym.Własnie dlatego by móc zabierac go wszedzie ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolkaaaa
pojebani jestescie odkiedy rasa decyduje o charakterze psa Jak sobiewychowasz tak sie ma Wiadomo ze te grozne psy sie odrzuca na poczatku :) Autorko pomysl glowa nim zadasz pytanie nastepne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkietakie
Mariolka- chyba nie mialas nigdy psa rasowego, skoro sadzisz ze rasa nie mi nic do sklonnosci i charakteru psa. Otoz charakter kazdej rasy rozni sie bardzo od siebie. Gdyby nie bylo roznic, hodowcy nie krzyzowaliby konkretnych ras w celu uzyskania nowej o konkretnym typie zachowan. Wspomniany wczesniej labrador pierwotnie byl uzywany w mysliwstwie i pewne cechy mu pozostaly do dzis. Potrzebuje w zwiazku z tym bardzo duzej dawki ruchu i stymulacji umyslowej w przeciwnym razie bedzie wykazywal agresje. Labradorka sasiadow pogryzla dotkliwie 2 pieski z innej ulicy, jeden nie przezyl. Nigdy wczesniej nie wykazywala agresji w stosunku do ludzi, bawila sie z dziecmi, ale wlasciciele nie mieli zbyt wiele czasu na spacery, wiec pies w koncu wyzyl sie na slabszych psach. Po tamtym incydencie zostal uspiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppipiiii
Polecam cavalier king charles spaniel, mam pieska tej rasy i z pewnością te psy kochają dzieci, zresztą są wykorzystywane w dogoterapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienko, to co powiem może zabrzmieć okrutnie, ale nie bierz psa ze schroniska, o ile nie jest to mały szczeniak. Pies ze schroniska może być kochany i cudowny jak każdy inny, ale na ogół wymaga dużo pracy. Schroniskowe zwierzaki mogą mieć bardzo powichrowaną psychikę i zachowania, których nie da się pozbyć bez systematycznych treningów pod okiem fachowca. Pół biedy jeżeli kłopotem będzie siusianie w mieszkaniu czy demolowanie sprzętów domowych. Gorzej jeśli okaże się że pies z furią broni miski, co jest częstym zachowaniem u zwierzaków, które znają głód - nawet nieduży piesek potrafi bardzo dotkliwie pogryźć. Nie mówię, że tak będzie na pewno, ale jest spore ryzyko. Twoja córeczka jest jeszcze mała, planujesz drugie dziecko, sama nie masz za bardzo pojęcia o psach bo nigdy psa nie miałaś - pomyśl czy dasz radę "resocjalizować" zwierzaka po przejściach? Z ras piesków mogę polecić wspomniane tu już cavalier king charles spaniele i owczarki szetlandzkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet mały pies nie wychowany i włąscielka która nie umie przyzwyczaic psa do dziecka i odwrotnie. Jesli dziecko jest małe i do tego wezmeisz szczenie .. to ciezko. Ale dzieci 4 latka i wyzej juz powinny rozumiec wiele rzeczy. Jesli musi to byc mały pies to moze byc nawet kundel ale jesli juz rasowy .. a ma to byc pies do domu to odradzam mysliwske , jamnika bo te cenia sobie niezaleznosc ., spokoj , chow chow to psy samolubki :) ,Nie radze brac takich bardzo malych bo dziecko w zabawie moze zrobic mu krzywde i odwrotnie . .duzo by na ten temat )>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marilka wiesz moze nie wypowiadaj sie co? Dziekuje wszystkim za pomoc.Siedze od wczoraj na róznorakich forach i rzucił mi sie w oczy piesek rasy bolonczyk,co powiecie na ten temat? A córka ma 10 lat wiec juz nie jest taka mała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienka Tak odnośnie kosztów utrzymania to z tym bywa różnie. Mam sznaucera miniaturę,świetna rasa.To mądre, energiczne, lubiące się uczyć psiaki,niestety bywają głośne, ale świetnie dogadują się z dziećmi ( mam przedszkolaka w domu ). Nie gubią sierści, ale za to wymagają strzyżenia. I tak koszty strzyżenia mojego- raz na 3 m-ce to 50 zł, z kąpaniem 70 zł. Jedzenie 2,5 kg suchej karmy starcza mu na ok.3 tyg. (60zł) , preparat na kleszcze kupowany co miesiąc to koszt ok.30zł, jakieś dodatkowe ciasteczka i inne smakołyki ok.15 zł. Do tego dochodzą raz na jakiś czas gotowane żołądki, serca z warzywami itp. ale to już można wliczyć w koszt jedzenia ludzkiego ;) Samo utrzymanie jakoś kosztowne nie jest, pod warunkiem, że nie trafisz na psa alergika lub wyjątkowo wybredny egzemplarz ;) Schody zaczynają się jak pies zaczyna chorować. Mój ostatnio miał podejrzenie babeszjozy i tu koszty mnie nieco poraziły :O morfologia 80zł, 2 antybiotyki 60 zł. Babeszjozę wykluczono, okazało się , że świntuch coś zżarł i dalej trzeba było podawać mu antybiotyki przez kilka dni, ale za to tańsze( po 20 zł.) To tak w telegraficznym skrócie abyś była świadoma, co może Cie czekać ;) Nie wiem czy czytałaś, tu jest fajny opis bolończyków http://bolonczyk.webpark.pl/rasa.html Pamiętaj, że kupując psa o dłuższej sierści bedziesz musiała poświęcać mu codziennie kilka minut na czesanie. Nieczesany pies bedzie pokudłaczony i sfilcowany... I bądz świadoma, ze niestety większość obowiązków spadnie na Ciebie : karmienie, wychodzenie na spacery, pielęgnacja itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiuniaaczekoladaa fajowa ta twoja bulwa:) zreszta jak bulwa nie może być fajna?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym proponuję zabrać córkę np. do Empiku pooglądajcie książki o psach, poczytajcie o cechach danej rasy, wspólnie wybierzcie ze 2- 3 rasy i z tego wybierzcie tego wymarzonego psiaka. Podejrzewam, ze takie pytanie na forum nie wiele Ci rozjaśni bo jak widzisz każdy tu poleca własnego psa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam
sznaucerka miniature są spokojne przynajmiej nasz jest spokojny i nie hałasuje no i kocha dzieci ,nie za duzy i sliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy ma bolończyka
te pieski ponoć nie uczulają bo mają włosy zamiast sierści, są małe i bardzo towarzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Basenji (wada jest drogi bo to pies rasy pierwotnej i ma tylko raz w roku szczeniaczki) natomiast jest super dla dzieci bo co kol wiek by się nie działo nigdy nie pokaże zęba. Inną super zaleta są to psy nieszczekające (bardzo wygodne jak ktoś przychodzi z wizytą) ale nie są nieme (jodłują ale bardzo rzadko). Do tego mają króciutką niby sierść którą cała wylizują sobie jak koty. Nie mają tego składnika w skórze który powoduje alergie i d tego nie maja kompletnie zapachu przechodzą zapachem domu czasem perfum osoby która akurat go przytula. To tyle na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadna - zezre ci dziecko
i tyle bedziesz miala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam MOPSA :) Mam mopsa i jest super . Nie jest chałaśliwym psem , mało szczeka ... jest potulny jak baranek - zero agresji . Jest małym psem. Kocha wszystkie dzieciaki na podwórku z wzajemnością :) Ta rasa jest polecana dla dzieci bo nie jest agresywna . Ja osobiście nie mam z nim kłopotów . Koszt takiego psa 1000-3000 ja za mojego psa z rodowodem zapłaciłam 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×