Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozwodząca się i tyle

Co pisać w pozwie

Polecane posty

Gość rozwodząca się i tyle

Chciałam rozwodu z orzeczeniem, on jest alkoholikiem. Ale ze względu na pranie brudów i nerwy rozmyśliłam się, Czy mimo to pisać w pozwie, że jest alkoholikiem, czy pisać , że ma zmiany w mózgu , zaburzenia osobowości. On generalnie godzi się na rozwód tzn mówi rób co chcesz i nie bardzo mogę dojść z nim do porozumienia względem zapisu w pozwie.Czy sąd może mu nakazać opuszczenie mieszkania i wyprowadzenie się do drugiego ( mamy dwa).Jesli on nie pracuje, bo mu się nie chce to co z alimentami ( mamy trojkę dzieci i nie wiem o ile mogę pisać w pozwie).Nie mogę też dojść z nim do porozumienia w sprawie majątku, twierdzi że zapracował na to wszystko - błazen co? Z gory dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaznaczasz w pozwie, że
mąż ma problem z alkoholem, opisujesz sprawę, że nie chcesz orzekania winy, bo masz tak dośc związku, że wolisz bez orzekania, by wcześniej nie musieć na niego patrzeć co do mieszkań też w pozwie zaznaczasz, że macie 2 mieszkania i chcesz, by tamto było jego jeżeli są równej wartości to sąd może się zgodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwodząca się i tyle
mieszkania są identyczne, ale to w którym mieszkamy jest wyremontowane i dlatego on nie chce się wynieść, chce bym go splaciła, nie bardzo mam jak, bo utrzymuję trójkę dzieci a te zmiany w mozgu, pisać o tym, czy lepiej nie , bo sad uzna ,ze chcę zostawić chorego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pisz o zmianach
w mózgu, bo nie masz podkładki na papierze, a nawet jeżeli byś miała, to nie możesz (chyba) zdradzać chorób męża, mogłabyś tylko zasugerować pisemnie, że korzystał z leczenia u ... psychiatry, neurologa, itp...napisz oględniej, że pożycie jest niemożliwe, że dość masz jego zachowań mogą o to dopytać w trakcie rozprawy skoro są dzieci, to możesz zaznaczyć, że zostaniecie w wyremontowanym mieszkaniu, bo muszą mieć warunki do życia i rozwoju, sąd raczej się z tym zgodzi w MOPS, MOPR, ośrodku interwencji kryzysowej, ośrodku leczenia uzależnień w Twojej okolicy jest na pewno prawnik, poszukaj takiego ośrodka, oni pomagają za darmo i wcale też nie musisz być ich klientką, nie musisz być biedna (tak dosłownie) pomagają potrzebującym pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pisz o zmianach
tylko, ja nie bardzo rozumiem jak Ty chcesz bez orzekania winy, skoro Twój mąż na wiele rzeczy się nie zgadza, będzie bruździł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwodząca się i tyle
ale przecież jak z orzekaniem winy to też może bruździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli chcesz bez orzekania
na pierwszej sprawie, to musicie się dogadać przed, on musi wiedzieć co jest w pozwie i niestety różne rzeczy dotyczące wizyt dzieci i majątku musicie sami rozwiązać i opisać, by sąd się nie czepiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwodząca się i tyle
Niestety nic nie mogę z nim ustalić, on mówi, że nie chce rozwodu i mam sobie pisać co chcę. Kompletnie go to nie interesuje, myślę, że on nie bardzo wierzy w to ,że złożę pozew, a ja nie wiem co mam w nim napisać. nawet nie chce się wypowiedzieć w kwestii widywania dzieci. Czy mam to napisać w pozwie, że jest mu wszystko jedno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zirytowanaaaa
jezeli mu wszystko jedno, to pisz pozew tka, jak ci pasuje. nie wymyslaj za dużo przyczyn - wystarczy alkoholizm. Od razu podawaj tez o podział majątku i alimenty. Ja na twoim miejscu składałabym o rozwód z jego winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×