Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość może ktoś wie....

Szukam przepsu na dobre ciiasto z jabłkami

Polecane posty

Gość może ktoś wie....

Chodzi mi o coś lepszego niż zwykła szarlotka albo kruche czy ucierane.Może coś z kremem...Znacie coś takiego??Moja sąsiadka kiedyś robiła tak,że do startych jabłek dodawała galaretkę,a na wierzch krem czy bitą śmietanę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna bez powtórek
Można tak zrobić z tym ciastem: kruche, jabłka z sypką cytrynową galaretka, pianka z białek. Poszukaj na topicu ciasta palce lizać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasem robię taki placek ,biszkopt upieczony na nim jabłka prażone wymieszane z galaretą cytrynową i bita śmietana na górze .Bardzo fajne ciasto ,takie świeże w smaku .Tyle ,że ja jabłka najpierw prażę a potem mieszam z galaretę rozrobioną z połowy wody ,jak stężeje nieco to wtedy wylewam na biszkopt . Dobry też jest jabłecznik na kruchym spodzie z budyniem . Robisz kruche ciasto na nie dajesz jabłka z ósemki i zalewasz budyniem waniliowym albo śmietanowym (ja sama robię budyń bo jest lepszy ,gęściejszy i bardziej sycący )potem nakładasz na wierzch wałki z reszty ciasta (taka kratka jak na sernikach czy makowcach ) i pieczesz .Jak ostygnie posypujesz cukrem pudrem .Bardzo fajne ciasto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JABŁECZNIK Składniki ciasto:4szkl.mąki,3żółtka,kostka margaryny,1szkl.cukru,3łyżki kwaśniej śmietany,cukier waniliowy,2łyżeczki proszku do pieczenia. Mus jabłkowy:ok.0,5kg jabłek,trochę cukru,cynamon.(Te składniki wg.uznania:)) Wykonanie:Jabłka obrać i pokroić w plasterki,dodać cukier i cynamon.Odstawić,żeby puściły soki. Wykonanie ciasto: 1.Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia. 2.Margarynę pokrojoną na kawałki dodać do mąki,dokładnie wymieszać. 3.Żółtka,cukier,cukier waniliowy i śmietanę dodać do mąki i wyrobić ciasto rękami. 4.Podzielić ciasto na 2części-jedna niech jest większa.Dać do lodówkina ok 20min.Tą większą część ciasta wyłożyć na formę,a na to nałożyć jabłka.Na wierzch zetrzeć na tarce pozostałą część ciasta-mniejszą.(Wcześniej można ją dać do zamrażalki na ok 30min,żeby się lepiej tarło na tarce). Piec w temp.180stopni,ok.40-60min. Ps.Ciasto jest pyszne i łatwe do zrobienia.Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha,na tym samym cieście mozesz też zrobić makowiec.Białka,które Ci zostaną z ciasta mieszasz z masą makową i wykładasz ją na ciasto.Albo też sernik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ktoś wie....
Już zrobiłam fale dunaju.Ale dzięki za przepisy,przydadzą sie następnym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiszka biała,a mam tylko pytanie.Te 750ml mleka to ma być na 2budynie?Bo to gęste wyjdzie???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki: niebo Kruche ciasto: ok. 2 szklanki mąki pszennej 20 dag margaryny szklanki cukru pudru 3 żółtka 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa jabłkowa: 1 kg jabłek 2 łyżki cukru 2 łyżki soku z cytryny Masa orzechowa: 25 dag orzechów włoskich 1 szklanka mleka 25 dag masła szklanki cukru pudru Do dekoracji: gotowa polewa czekoladowa połówki orzechów włoskichSposób wykonania: Do mąki dodać miękką margarynę, cukier puder, żółtka i proszek do pieczenia. Zagnieść ciasto i podzielić je na dwie części. Każdą część kruchego ciasta upiec osobno w dobrze wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formie o wymiarach 25 na 36 cm. Piec ok. 15 minut w temperaturze 170 C. Ciasto wyciągnąć z formy gdy będzie jeszcze ciepłe. Jabłka zetrzeć na tarce o dużych oczkach, przełożyć do rondelka dodać cukier, sok z cytryny i dusić na małym ogniu ok. 15 minut. Następnie ciepłą masę rozsmarować na jednym placku kruchego ciasta i przykryć drugim plackiem. Lekko docisnąć. Orzechy zemleć i zalać gorącym mlekiem. Ostudzić. Masło utrzeć, dodawać stopniowo cukier puder i orzechy. Masę orzechową wyłożyć na drugi placek kruchego ciasta. Polać polewą czekoladową i udekorować połówkami orzechów włoskich. Schłodzić w lodówce. Ciasto jest lepsze na drugi, trzeci dzień. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiszka biała
750 ml jest w sam raz, bo budyń ma fajnie oblepić jabłka. Jak poczytasz komentarze to autorka też tam tłumaczy co i jak z tym mlekiem. Ja zrobiłam jak w przepisie i pycha wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×