Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Jak tam nauka chemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie odnośnie chemii, a mianowicie wiązań... czy jak jest pojedynczy pierwiastek (np. Cl) to czy zawsze jest to wiązanie kowalencyjne? bo nie ma jak obliczyć elektroujemności. I drugie pytanie jak określić stosunek masowy i objętościowy? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przy przypadku to uczenie sie dzień przeć nic nie da bo szkole miałam 10 lat temu. Wiec wszystko od nowa muszę sie uczyć. Fizyka i chemia mnie przeraża. Narazie na taśmie geografia :) mam zamiar zdawać wszystko w lutym. Zeby podejść do matury w maju o ile sie uda wszystko zdać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strasznie dużo materiału jest ze wszystkiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie że dużo w końcu to liceum :) Jak ja, po 12 letniej przerwie, w wieku 30 lat zdałem wszystko, w dwóch sesjach i otrzymałem świadectwo ukończenia szkoły średniej, to wy młodzi 18-20 parę lat zdacie na pewno. Tylko trzeba się uczyć :) A nie jak tu wchodzę i dwa dni przed egzaminami pytacie się z czego się pouczyć bo za dwa dni macie egzamin z chemii itp :) Jak można uczyć się całego materiału z danego przedmiotu na dwa dni przed egzaminem i liczyć na to że się zda ? :) Wariaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe czy jest ktoś komu się udało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 345645
ja sie nie uczylam nic wczesniej jedynie teraz wlasnie tak co ktores zagadnienie dzien przed ale wychodze z zalozenia ze jak sie nie uda to placzu nie bedzie poprawimy w lutym juz uczac sie ciut wiecej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz taka sesja aby odstrzellic trochę i zapoznać się z pytaniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Przed egzaminami wymagana jest samodyscyplina. Należy uczyć się systematyczne co najmniej 2 godziny dzienne przez kilka miesięcy(w zależności od danej osoby, jej IQ itd.). Ja na przykład meczu nie oglądałem, uczyłem się fizyki(na studia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież ta "nauka" dzień przed nie służy temu żeby czegoś się nauczyć tylko realnie ocenić ile nam zostało informacji ze szkoły. Z takiego polskiego jak widziałem ile materiału nawalili to aż się przeraziłem. Wyszedłem z założenia że pójdę na żywioł i dobrze zrobiłem. Bo żebym miał się uczyć z tego wszystkiego to wyszedłbym na frajera. Generalnie jakaś tam śladowa wiedza własna + jakieś przebłyski z lat szkolnych i pytania dla kretynów czyli oznacz co jest opinią a co informacją... Tekst źródłowy i pytania do niego. Naprawdę spodziewałem się nie wiadomo czego, nie wiadomo jakich lektur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomoże ktoś? :) Mam pytanie odnośnie chemii, a mianowicie wiązań... czy jak jest pojedynczy pierwiastek (np. Cl) to czy zawsze jest to wiązanie kowalencyjne? bo nie ma jak obliczyć elektroujemności. I drugie pytanie jak określić stosunek masowy i objętościowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś już nie licz na odpowiedź. Przeważnie w dzień przed egzaminem praktycznie mało kto tu wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxyy
hej hej wiecie moze czy w 2015 wciaz bedzie to wygladc podobnie? bo w koncu nowa podstawa programowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zastanawiam sie czy to w ogole mozlwe zeby ktos kto zalozyl ten temat byl naprawde tak zupelnie niezdolny do samodzilenego myslenia 333 www.youtube.com/watch?v=5DQzoWLDm7w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na maturze bedzie to wyglądało trochę inaczej ale egzaminy nie powinny sie różnic. cała noc śniła mi sie geografia o masakra :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cl jest dwuatomowy czyli Cl2 a więc jest jak obliczyć elektroujemność Cl - Cl = 0 dwuatomowe pierwiastki to H, N, Cl, O, F, I, Br

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzaminowy trudna ta fizyka na studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi cala noc snil sie wos hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli komus zabrakło czasu na naukę to polecam nauczyć się dobrze np. Polowy wymagań, zazwyczaj są tak skonstruowane testy ze jest wszystkiego po trochu. Dla zdajacych wos -mapa województw i miasta wojewódzkie jest zawsze lub prawie - sasiedzi polski to tez jest zawsze lub prawie Dla zdajacych geografie -wszelkie obliczeniowe jak czas słoneczny, skala map itp to jest zawsze, zawsze są jakieś zadania na obliczenia Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xjess
i jak wrażenia po chemii? :) myślałam, że będzie dramatycznie, a tu na spokojnie 2 a może i 3 będzie :D dzięki za info o geografii i wosie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Jest trudniejsza niż na egzaminach, my mamy fizykę na dla informatyków czyli ok. 50 - 60 zadań na semestr i z tego egzamin. Ale na innych kierunkach mają jeszcze gorzej. Mają wszystkie działy z fizyki i dużo więcej zadań do zrobienia. Oczywiście wszystko da się nauczyć i zdać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekkawa jestem czy da się np geografie zaliczyć wogole bez nauki, byli tacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy ile wiedzy zostało CI ze szkoły. geografia to obszerny materiał. Wystarczy ze zrobisz przykładowy arkusz maturalny z tego przedmiotu i sama zobaczysz czy dasz radę zdać bez uczenia sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamierzacie zdać maturę po tych egzaminach i gdzieś na studia iść? Jesli tak to jakie kierunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na policealną. Podejrzewam że na studia się nie dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie chemia była trudna... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie też chemia była trudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro historia... z czego się przygotować? Czego można się spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba powtórzyć a nie przygotować... Przygotowuje to się min pół roku przed egzaminem, dzisiaj to co najwyżej możesz sobie powtórzyć coś na szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×