Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Anonim

Ok złożyłaś wniosek i otrzymałaś wgląd do  prac ? 

Jak  to wyglądało ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annonimm
Dnia 1.04.2019 o 12:38, Gość logarytm napisał:

Można złożyć wniosek o wgląd do pracy, ja go składałam, a później można złożyc wniosek na podstawie wgladu,z jakimi zadaniami sie nie zgadzasz,ze jest pomylka,czy powinnas byc inaczej oceniona. 

 

 

A możesz coś więcej powiedzieć na ten temat ? Jakaś ocena zmieniła się po tym jak otrzymałaś wgląd do prac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula

Ktoś zdaje maturę? Przygotowani jesteście? Napiszcie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Logarytm

Właśnie wybieram się na maturę,dopiero kończyłam poprawkę matmy w lutym eksterna a teraz czeka mnie matura :D Z polskiego tylko lektury streszczenia,z matmy jestem nauczona dzięki eksternie poprawce.Angielski Perfect,zdaje też biologię oraz chemię.Zycze wszystkim powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati

Witam 4 lata temu zdawałam egzaminy eksternistycznie, została mi do zdania matma i fizyka (nawet nie podeszlam). Czy jest szansa, ze zalicza mi tamte przedmioty i pozwola podejsc do tych 2 zaległych? O ile mozna wydłuzyc sesje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

Jak oceniacie mature z matmy na poziomie podstawowym ? Ja uważam że była trudna i nie zdałabym jej ...  Na egzaminie eksternistycznym nie miałam trudności z matematyką jednak matura to zdecydowanie wyższy poziom. 

W marcu zdobyłam świadectwo, jednak nie podchodziłam teraz do matury, bo jestem samokrytyczna. Może to błąd, gdybym sie odważyła to przynajmniej część egzaminów bym zaliczyła. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...
Dnia 11.05.2019 o 10:55, Gość Anita napisał:

Jak oceniacie mature z matmy na poziomie podstawowym ? Ja uważam że była trudna i nie zdałabym jej ...  Na egzaminie eksternistycznym nie miałam trudności z matematyką jednak matura to zdecydowanie wyższy poziom. 

W marcu zdobyłam świadectwo, jednak nie podchodziłam teraz do matury, bo jestem samokrytyczna. Może to błąd, gdybym sie odważyła to przynajmniej część egzaminów bym zaliczyła. 

 

Zależy kto i jak uczy się już do eksternistycznych 🙂 Ja uczyłam się z książek maturalnych i materiału na internecie na poziomie maturalnym więc automatycznie jest to już poziom maturalny i wyższy od eksternistycznego więc ma się z głowy to i to i tak powinni się ludzie uczyć, bo bez sensu iść na łatwizne na eksterny, skoro ktos pozniej chce zdawac mature...I tak bedzie musial sie uczyc i wiecej przygotowac,wiec po co marnowac czas? Ja na eksternie zdalam matme lekko,matura byla trudniejsza ale raczej zdałam 🙂 Otwarte polowa byla ciezka ale zrobilam 3 otwarte dobrze.Zamkniete to powtarzanosc z poprzednich lat i duzo na logike,jak ktos jest cwany to sobie poradził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

I coś jeszcze mi się przypomniało apropo matur tegorocznych. Zdawałam biologie. Uczyłam sie do niej dlugo,dodatkowo naprawde bardzo mnie interesuje i mam spora  wiedze...w tym roku to byl najgorszy arkusz ze wszystkich mozliwych od 2005 roku (od tego roku robilam kazdy arkusz) Nie wiem, cos okropnego.Zadanie bardzo podchwytliwe, na jedno kopyto.Roslinki,wiruski i jedno wielkie dziadostwo.Arkusz podobny do zadnego z poprzednich lat.W ogole nie szlo sie wykazac,najlepiej jakby kazda uczelnia i kierunek mieli swoje testy i na podstawie ich wynikow byly przyjecia, bo tak wystarczy trafic na ...owy temat albo w ogole nie jest zwiazany z zainteresowaniami i czlowiek lezy. Uczylam sie z tych tematow,ale to bylo przesadne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita
Dnia 12.05.2019 o 18:24, Gość ... napisał:

I coś jeszcze mi się przypomniało apropo matur tegorocznych. Zdawałam biologie. Uczyłam sie do niej dlugo,dodatkowo naprawde bardzo mnie interesuje i mam spora  wiedze...w tym roku to byl najgorszy arkusz ze wszystkich mozliwych od 2005 roku (od tego roku robilam kazdy arkusz) Nie wiem, cos okropnego.Zadanie bardzo podchwytliwe, na jedno kopyto.Roslinki,wiruski i jedno wielkie dziadostwo.Arkusz podobny do zadnego z poprzednich lat.W ogole nie szlo sie wykazac,najlepiej jakby kazda uczelnia i kierunek mieli swoje testy i na podstawie ich wynikow byly przyjecia, bo tak wystarczy trafic na ...owy temat albo w ogole nie jest zwiazany z zainteresowaniami i czlowiek lezy. Uczylam sie z tych tematow,ale to bylo przesadne...

No to pech... 

Jak myślisz na ile procent/punktów udało ci się napisac tę biologię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

Co do biologii to czytałam opinie na interii, że na maturze pytania  z kosmosu i nie  odzwierdziedlaj prawdziwej wiedzy uczniów...

Ludzie najczęściej wybieraja do zdawania geografię, jednak nie wydaje mi sie prosta... Nie wiem czy potrafiłabym zmusic sie do jej nauki... Za rok spróbuje chyba podejsc do historii. Owszem jest trudna , ale przynajmniej nauka jej sprawia mi przyjemnosć. Za napisanie wypracowania można dostać aż12 pkt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...
10 godzin temu, Gość Anita napisał:

Co do biologii to czytałam opinie na interii, że na maturze pytania  z kosmosu i nie  odzwierdziedlaj prawdziwej wiedzy uczniów...

Ludzie najczęściej wybieraja do zdawania geografię, jednak nie wydaje mi sie prosta... Nie wiem czy potrafiłabym zmusic sie do jej nauki... Za rok spróbuje chyba podejsc do historii. Owszem jest trudna , ale przynajmniej nauka jej sprawia mi przyjemnosć. Za napisanie wypracowania można dostać aż12 pkt. 

Geografia na pewno jest jednym z prostszych do zdawania, tak samo jak angielski, ale wiadomo zeby nauczyc sie w miare ok to trzeba miec checi i troche nad tym posiedziec,bo to ze cos jest prostsze, nie znaczy ze mozna przesiedziec, wybrac to i ma sie z glowy... Ja nie lubie geografii, z braku laku moglabym zdawac bo zawsze mialam 5 a nic sie nie uczylam,ale kompletnie mnie nie interesuje.Najlepiej dobrac pod siebie. Co do biologii - Oni oszaleli, zadania byly fatalne, trzeba bylo rozpoznawac drzewa iglaste, do tego ciezkie teksty wirusowe, no nie wiem zupelnie inny poziom.Zdawalam tez chemie i tez mnie dobiła, nawet bardziej,ale nie bede jakos bardzo sie do tego odnosila bo uczylam sie o wiele mniej niz na biologie i z biologii to celowalam na 90%....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...
12 godzin temu, Gość Anita napisał:

No to pech... 

Jak myślisz na ile procent/punktów udało ci się napisac tę biologię?

Ech, ciezko stwierdzic, nie sprawdzalam odpowiedzi bo nie chce sie zalamywac,ale pewnie nie wiecej niz 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Przede mną ustny polski- jutro i w przyszłym tygodniu ustny angielski. Przyznaje ze te matury wyssały ze mnie cała energie o motywacje do zycia.Coz, do lipca bede sie bawic ile mozna bo potem tylko zostaje przysłowiowy sznur 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona

zaczynam przygode z egzaminami eksternistycznymi moze mi ktos powiedziec czy bardzo egzamin sie roznil od tego na stronie oke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona

zaczynam przygode z egzaminami eksternistycznymi moze mi ktos powiedziec czy bardzo egzamin sie roznil od tego na stronie oke? boje sie polskiego  fizyki i geografi bardzo ciezkie byly te egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona

sory za dublowanie cos mi sie komuter scina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...
Dnia 17.05.2019 o 12:51, Gość zaciekawiona napisał:

zaczynam przygode z egzaminami eksternistycznymi moze mi ktos powiedziec czy bardzo egzamin sie roznil od tego na stronie oke? boje sie polskiego  fizyki i geografi bardzo ciezkie byly te egzaminy?

Geografia i polski to banal,bez nauki mozna to super zdac....Co do fizyki no to juz trzeba na pewno sie pouczyc,statystycznie fizyka to 2 albo 3 najbardziej oblewany przedmiot.Wiecej teorii niz czegokolwiek wiec nie ma co sie bac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Polski i geografię można zdać z wiedzy własnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppp

Hey! Czy ktos z Was rejestruje się online na studia? 

W tej rejestracji trzeba wybrac ukonczona szkole i miejscowosc, a po zdanych eksternistycznych nie ma ogolnej szkoly tylko jest zdanie liceum ogolnoksztalcacego,wiec co mam wybrac? Jak to uzupelnic, ktos moze odpowiedziec?

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 21.06.2019 o 16:15, Gość ppp napisał:

Hey! Czy ktos z Was rejestruje się online na studia? 

W tej rejestracji trzeba wybrac ukonczona szkole i miejscowosc, a po zdanych eksternistycznych nie ma ogolnej szkoly tylko jest zdanie liceum ogolnoksztalcacego,wiec co mam wybrac? Jak to uzupelnic, ktos moze odpowiedziec?

 

Z góry dziękuję.

Ja wpisałam to co jest widoczne na świadectwie, czyli nazwa szkoły: 'Okręgowa Komisja Egzaminacyjna' i miejscowość w której zdawałam egzaminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppp
Dnia 26.06.2019 o 22:34, Gość gosc napisał:

Ja wpisałam to co jest widoczne na świadectwie, czyli nazwa szkoły: 'Okręgowa Komisja Egzaminacyjna' i miejscowość w której zdawałam egzaminy 🙂

Właśnie zależy od uczelni, bo w jednej też miałam wpisać to wpisałam, że ukończone Liceum Ogólnokształcące a przy miejscowości  wpisałam to z czego mam pieczątkę na tym świadectwie, bo tak mi powiedzieli w dziale rekrutacji. Zaś na innej uczelni nie można wpisywać, tylko jest lista i nic nie było odpowiedniego, ale to już też załatwiłam 😄 

 

Dzięki za odpowiedź 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppp

Niesamowite, w tym roku jeszcze konczylam LO przez egzaminy eksternistyczne a dzisiaj wlasnie odebralam mature i to z takimi wynikami, ze jestem baardzo zadowolona! Nie moge uwierzyc, ile moze zmienic sie przez rok.

 

W pazdzierniku studia, to pokazuje ze trzeba ciezko pracowac i wierzyc w siebie :)) 

POzdrawiam i zycze powodzenia wszystkim tym, ktorzy maja egzaminy eksternistyczne przed soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goGiagosia
Dnia 4.07.2019 o 15:52, Gość ppp napisał:

Niesamowite, w tym roku jeszcze konczylam LO przez egzaminy eksternistyczne a dzisiaj wlasnie odebralam mature i to z takimi wynikami, ze jestem baardzo zadowolona! Nie moge uwierzyc, ile moze zmienic sie przez rok.

 

W pazdzierniku studia, to pokazuje ze trzeba ciezko pracowac i wierzyc w siebie :)) 

POzdrawiam i zycze powodzenia wszystkim tym, ktorzy maja egzaminy eksternistyczne przed soba.

To fascynujace i motywujace  co napisalas... Szkoda, ze tak malo osob wie jak fantastyczna sprawa sa egzaminy eksternistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goGiagosia
Dnia 4.07.2019 o 15:52, Gość ppp napisał:

Niesamowite, w tym roku jeszcze konczylam LO przez egzaminy eksternistyczne a dzisiaj wlasnie odebralam mature i to z takimi wynikami, ze jestem baardzo zadowolona! Nie moge uwierzyc, ile moze zmienic sie przez rok.

 

W pazdzierniku studia, to pokazuje ze trzeba ciezko pracowac i wierzyc w siebie :)) 

POzdrawiam i zycze powodzenia wszystkim tym, ktorzy maja egzaminy eksternistyczne przed soba.

To fascynujace i motywujace  co napisalas... Szkoda, ze tak malo osob wie jak fantastyczna sprawa sa egzaminy eksternistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asassaa

jak przygotowania? w pazdzierniku kolejna sesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sas

Czy ktoś kto pisał matmę w poprzednich sesjach pamięta może, z czego były zadania albo doradzi, nad czym może warto trochę więcej przysiąść?

I z czego oprócz matemaksa się uczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarski

Z matmy warto oblecieć wszystko, ale jakbym miała wybrac szczegolny dzial to funkcje 😉 Robic arkusze maturalne, bo egzamin eksternistyczny jest zblizony wlasnie do maturki i zadania sa z tej bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patula

Hej,
czy ktoś ze zdających w ostatniej sesji, może się wypowiedzieć na temat matematyki i fizyki? Chodzi mi dokładnie o szablon/wzór egzaminu. Czy dużo jest odpowiedzi ABCD? Czy zaznaczając je załóżmy dobrze w danej ilości, jest szansa na zdanie bez robienia zadań otwartych? Idę na całość i będę strzelać, coś tam spróbuję zrobić ale nie liczę na za dużo. Już 4 razy oblałam matmę.;/ A fizyka? Czy tez są ABC? Proszę się wypowiedzieć!!! Dziękuję ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunrise
1 godzinę temu, Gość Patula napisał:

Hej,
czy ktoś ze zdających w ostatniej sesji, może się wypowiedzieć na temat matematyki i fizyki? Chodzi mi dokładnie o szablon/wzór egzaminu. Czy dużo jest odpowiedzi ABCD? Czy zaznaczając je załóżmy dobrze w danej ilości, jest szansa na zdanie bez robienia zadań otwartych? Idę na całość i będę strzelać, coś tam spróbuję zrobić ale nie liczę na za dużo. Już 4 razy oblałam matmę.;/ A fizyka? Czy tez są ABC? Proszę się wypowiedzieć!!! Dziękuję ;*

Liczyć na szczęście to sobie można,uczyc się trzeba dużo i zadań robić.Jakas szansa jest że Ci się uda ustrzelić 12pkt,ale te zadania nie są trudne i nawet w otwartych można dużo zrobić, przecież te zadania są powatrzalne z sesji na sesję.Na matmie dużo abcd,ponad chyba 20, pozniej w otwartych masz prawda fałsz.W fizyce też większość to prawda fałsz albo abcd,parę otwartych,może z 5? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana 123

ja matme wystrzelilma na 15 pkt za pierwszym podejsciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×