Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chrupa0

23 lata - za wcześnie na decyzje o dziecku?

Polecane posty

Gość Chrupa0

Czy to już wiek " akurat"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest wiek "akurat" rob sobie to dziecko. ja urodzilam w wieku 27 lat ale gdtbym jeszcze raz podejmowala decyzje o sluie i dziecku to bym wyszla za maz grubo po 30 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chrupa0
Paulinke - nie zalujesz ze tak szybko?? Nie jest ci czasem cieżko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja zdecydowalam sie na dziecko
w wieku 20lat,najpierw wzielismy slub a potem zaszalm w ciaze.Bylam j jestem szczesliwa i nie zaluje,wrecz przeciwnie,uważam,że to odpowiedni wiek na rodzenie dzieci.Ja tak uważam..Po co czekac do 30stki?:-o Potem bedziesz stara,moze nie bedziesz chciala miec dzieci..Dzieci to sama radosc.Ja dzis mam 29 i dwojke.ale chcialabym jeszcze jedno albo dwa.Weselej jest w domu,jest dla kogo żyć.Bo zycie dla samej siebie to nie zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami żałuje i rozmyślałam jakby było gdyby... Ale uśmiech córci rozwiewa moje wszytskie wątpliwości. Dziecko nie jest wielkim ograniczeniem, jestem tak samo aktywna jak dawniej. Najgorsze były dla mnie pierwsze tygodnie potem lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwona mamba
Nie czaje takich głupich matek które najpierw decydują się na dziecko a potem tego żałują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mając tyle podjęłam decyzję. W rezultacie po wszystkich przejściach urodzę jak będę miała 26lat. Co mnie czeka jeszcze nie wiem. Na pewno nie żałuję, że się nie wyszalałam, bo ja nie potrzebowałam nigdy zabawy i wolności- szybko się ustatkowałam. Jednak przychodzą takie myśli, że to wielka odpowiedzialność i w co ja się pakuję :) myślę, że każda przyszła mama ma takie niepokoje niezależnie od wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełka91
ja mam 19lat i tez chcialabym miec dziecko. mysle ze jesli jestescie z partnerem gotowi i macie warunki to czemu nie,powodzenia. czas i gotowosc na wychowanie dziecka nie zalezy od wieku. trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Myślę, że wiek ma niewiele do rzeczy. Ja chciałam dziecka od kiedy skończyłam jakieś 19, może 20 lat, ale nie miałam na to warunków. Długo jeszcze układało mi się w życiu tak, że dziecko byłoby nie w porę (oczywiście byłoby kochane, od dawna jestem z tym samym partnerem i zawsze wiedzieliśmy, że będziemy mieć dzieci, ale byłoby bardzo ciężko). Oboje skończyliśmy studia, z konieczności zaliczyliśmy rok pracy za granicą, potem znaleźliśmy pracę w Polsce... Podjęliśmy decyzję, że rezygnujemy z antykoncepcji, gdy nie miałam skończonych 26 lat, zaszłam prawie rok później, 3 miesiące przed 27 urodzinami... Zaczęliśmy się starać jeszcze w wynajmowanej kawalerce, ale udało się... miesiąc po przeprowadzce do własnego M4:-) Los zdecydował za nas, żeby jeszcze trochę to opóźnić;-) Teraz patrzę na to tak - instynkt i chęć posiadania dziecka to nie wszystko. Jeśli jednak masz stałego partnera, z którym chcesz mieć to dziecko (i on tego chce), stabilną sytuację materialną (niekoniecznie bardzo dobrą, ale taką, by czuć się w miarę bezpiecznie), warunki lokalowe, to decyduj się:-) POWODZENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w Twoim wieku poczułam że chcę mieć dziecko i zaczęliśmy starania. I bardzo dobrze się stało bo okazało się że moje ciało nie chce współpracować. Leczenie trwało 4 lata. Teraz mam 27 i jestem w pierwszej ciąży. I strach pomyśleć co by było gdybym czekała do 30ki i musiała się leczyć kilka lat Jak czujesz że to ten moment to nie zwlekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka30
Dla kazdego co innego odpowiada, ja akurat bylam ciekawa swiata, wszystkiego chcialam sprobowac i dlatego czekalam az mialam 29 lat. Teraz jak juz posmakowalam zycia w roznych miejscach, zdobylam doswiadczenie zawodowe itp jestem gotowa na zagrzebanie sie w pieluchach. Jezeli w wieku 23 lat czujesz to samo, to czemu nie. Inni z kolei robia sobie dzieci grubo po 30. i tez sa zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 23 lata i w grudniu zostane mama, choc to klasyczna "wpadka", wiem i czuje, ze jestem juz gotowa... musisz sobie zadac to pytanie i przeanalizowac swoja sytuacje- czy jestes gotowa na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×