Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oxennnia

37tc,opuchlizna stóp,wahania ciśnienia,poranne mdłości - czy to gestoza?????

Polecane posty

Gość oxennnia

laski, pomóżcie!!! jestem w 36tyg i 3 dniu ciąży, nie dość, że pomimo stałej diety tyję ostatnio ok. kilograma na dwa-trzy dni, to do tego puchną mi stopy, z rana jest mi niedobrze, a i ciśnienie jak normalnie mam ok. 100/60 to teraz czasami mam 120/80, 110/80, czy to moze byc zatrucie ciążowe??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak najbardziej!!!
i radziłabym migiem do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oxennnia
jak tam u was bylo?? zatrzymywał wasz organizm tak wode, ze bylo to widac na wadze?? tyc nie tyje, tylko nabieram masy przez to wszystko!! strasznie sie martwie:( do lekarza dopiero za dwa tyg. opiszcie swoje doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oxennnia
o ludzie!! ale mnie przestraszyłaś!!!! to bede musiala pojsc jutro do jakiegos innego lekarza, bo moj jest teraz na urlopie!!! a jak to moze zaszkodzic dzidziusiowi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciśnienie masz w porządku, ale to puchnięcie i zwiększanie wagi jest niepokojące ja bym na twoim miejscu pojechała na IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oxennnia
no ale miała tak któraś z was i czy to była gestoza czy po prostu zwykle objawy zaawansowanej ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja przyjaciolka puchla na potege a rodzila na wiosne jest cieplo pewnie sporo pijesz masz prawo zatrzymywac wode ale sprobuj skontaktowac sie z lekarzem albo jedz na izbe przyjec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oxennnia
w sumie po nocy ta opuchlizna jest duzo mniejsza, no ale calkowicie nie ustępuje:( tez tak mialyscie???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panda.manda1
ja tez mam nogi jak balony i jestem w 37 tc ; niestety tak to jest pod koniec ciąży ; ale nie wymiotuje i nie mam mdłości ; czasem jak dzień jest mniej cieply to opuchlizna troche sie zmniejsza; cisnienie mam stale 120/80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oxennnia
panda.manda1 no a z rana, po przebudzeniu nie jest ci niedobrze?? nie bolą cię stopy?? jak czesto mierzysz cisnienie?? zawsze masz takie same?? ja wymiotować nie wymiotuje, ale z rana dopoki czegos nie zjem, to strasznie mnie mdli!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ta czarna
Też tak miałam.Strasznie puchłam,woda się zbierała,cały organizm miałam rozregulowany.Lekarz natychmiast wysłał mnie do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam nagle puchnąć już ok. 20 tc. Lekarz prowadząca natychmiast wysłała mnie do szpitala ale ciśnienie miałam 135/80 więc nawet badań ie zrobili tylko odesłali do domu. Jenak moja doktor uznał,że jest to zagrożenie gestozą, zabroniła jeść słone rzeczy (zupełnie nic nie mogę solić i unikać bardzo słonych rzeczy gotowych),płyny do 2 l dziennie,choć w te upały pozwalałam sobie na znacznie więcej, mierzenie codziennie ciśnienia (musiałam ciśnieniomierz kupić w aptece) i polegiwanie z nogami w górze. Jeśli nie masz ciśnienia pow. 140/90 i białka w mozu to raczej wszystko jest ok choć lekarz na pewno powinien Cię obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malajamalutka
mi też jest niedobrze rano dopoki czegos nie zjem, mam tak od ok 36/37 tc tak mysle... Co do puchniecia to też puchnę ale nie wydaje mi się to nienormalne . Kurcze, ale ja to bym nie wyrobila tak ciagle sie wazac i mierzac cisnienie (szczerze mowiac doswiadczam trych 'przyjemnosci' tylko u lekarza), lekarz stwierdzil ze wazenie sie raz na 2/3 tyg, przy kazdej wizycie jest idealne ts z cisnieniem, chyba ze zauwaze jakies niepokojace objawy :) No a wiadomo w takie upaly rozne rzeczy sie dzieja zwlaszcza jak dziecko zgniata wnetrznosci :) Ja bym nie panikowala, ale jesli faktycznie źle się czujesz i nie jest to panika wywoalana waga to udaj sie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×