Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość filetzkurczaka

Obgryzanie paznokci noworodkom

Polecane posty

Gość filetzkurczaka

Moja mieszkająca w Anglii koleżanka rodziła tam niedawno dziecko. Opowiedziała mi, że dzień po porodzie poprosiła położną o obcięcie dziecku paznokci, bo się mała drapała, a ta jej na to, że ona sama ma córce...obgryźć paznokcie :o :o :o Normalnie zgroza! Jak można coś takiego wymyślić? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladaco
a to checa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys to byla normalna praktyka i nie ma co sie dziwic. Kiedys poprostu nie bylo malych nozyczek do obcinania paznokci. Ta praktyka potem przerodzila sie w przesad, ze dzieciom do 1-go roku zycia nie mozna obcinac paznokci i niektorzy nadal w to wierza :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mokateeee
kiedys dzieciom obgryzano paznokcie, ale mamy XXI wiek i teraz się obcina je nożyczkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez z wroclawia123123123
Bzdura!!! Rodzilam w UK 2 razy i nic takiego mi nie powiedziano. Pewnie polozna to jakas stara murzynka z przestarzalymi nawykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie jaja sobie robila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej podnosze stary temat bo dziś przydarzyło mi się to samo :O zapytałam położnej jak pielęgnować małej paznokcie i usłyszałam że mam je odgryzać.. Żeby było śmieszniej przed porodem mama- położna, opowiadała mi o jakich przesądach uczyła się w szkole pielęgniarskiej 20 lat temu na zachodzie naszego kraju aby właściwie reagować na zachowanie ludzi i wtedy się spotkała z tym przesądem, a do mnie i ostatnio szwagierka z tytułem lekarza i teraz położna o tym obgryzaniu... No ale mieszkam na wschodzie kraju obecnie i to może dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwszy raz słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie, najpierw trzeba pożreć łożysko i pępowinę, a potem obgryźć obsrańcowi pazury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polowa jest za obgryzaniem polowa nie. ja tego nie stosowałam. miałam nożyczki i już :) paznokietki małych dzieci sa bardzo kruche, delikatne, miękkie i dlatego polozne radza obgryzywac... ale ...dajcie spokoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pod ogonem też wylizujecie swoim obsrańcom jak rasowe sunie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

Po prostu jak kto woli...niby oburzenie paznokci jest okej bo można wyczuć dokąd skrócić paznokietki jak ktoś się boi obcinaczką czy nożyczkami że skrzywdzi dzidziusia...nie wiem po co robicie z tego zamieszanie bo to nie jest coś niespotykanego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja obgryzalam malej paznokcie wlasnie dlatego, ze panicznie sie balam, ze cos zrobie nie tak czy sie poruszy.  Nie widze w tym nim dziwnego.  Bynajmniej nie jest to zabobon tylko po prostu jeden ze sposobow na pielegnacje niemowlaka.  Moja ma slicznie rece i normalne paznokcie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

A glutki z noska tez wysysacie ustami bo to tez kiedyś było na porządku dziennym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka

Obgryzanie paznokci strasznie niszczy szkliwo i staw rzuchwowy. A poza tym po obgryzaniu paznokcie maja takie ostre kanty i później dziecko się drapie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×