Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

metafora .

Rejestracja samochodu - wspólwłaścicielstwo w dowodzie - czyli jak to zrobić?

Polecane posty

Cześć, piszę tutaj, ponieważ nie ma w ogóle kategorii motoryzacyjnej (!). Zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem, bowiem właśnie kupiłam pierwszy w swoim życiu samochód, dlatego poza kwestią w temacie, która jak na razie najbardziej mnie interesuje, zapytam Was o jeszcze kilka spraw. Ponieważ nie przysługują mi żadne zniżki, chciałabym, aby współwłaścicielem samochodu był mój tata. Jak to zrobić? On twierdzi, że tak się nie da, bo na umowie/fakturze są tylko moje dane. Uważam, że głupoty gada, ale jeśli nie, to co zrobić? Zawrzeć z nim umowę cywilnoprawną, np. darowizny? I w jakim procencie powinien mieć współwłaścicielstwo, żeby korzystać z jego zniżek? Druga sprawa to sama rejestracja - samochód jest sprowadzony z Belgii, ale jeszcze nie zarejestrowany w Polsce - jedynie po koniecznych opłatach. Czy to, co powinnam zrobić, to po prostu przejść sie z wszystkimi papierami do wydziału Komunikacji, opłacić co trzeba i czekać, czy coś jeszcze? I ile to kosztuje? To chyba na razie tyle, jak mnie coś jeszcze będzie nurtowało, to się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra - wiec gwoli jasności - wystarczy, że podpiszemy umowę części darowizny? Będzie to mniej niż 9000 PLN, więc do US nie muszę iść (?) I z tą umową idę do WK? I z resztą dokumentów? I nawet jak dam tacie 5% to i tak dostanę jego zniżki w takim samym wymiarze w jakim bym dostała dając mu np. 95%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssssgs
Jak chcesz mieć zniżki to samochód musi stać na tatę. Ty będziesz współwłaścicielem inaczej zniżki nie dostaniesz a raczej zwyżke jak nie masz 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssssgs
Tak 2 razy był kupowany samochód na współwłasność ale tu w Polsce. Ostatnio w zeszłym roku w czerwcu. W dowodzie rejestracyjnym na czołowym miejscu są dane osobowe męża dopiero dalej jest wpisane kto jeszcze jest współwłaścicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko musisz mieć świadomość
że jak spowodujesz jakąś szkodę, to twój tato też straci zniżki. Wszystkie! Nawet na pozostałe auta, których ty nie jesteś współwłaścicielem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssssgs
No owszem traci się zniżki ale tylko 20 % ale jeżeli samochody są ubezpieczone u dwóch różnych ubezpieczycieli wtedy traci się tylko tam którym samochodem powstała szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×