Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**cream**

Dlaczego ludzie nie umieją przeniesc krzyż tam gdzie jego miejsce ???

Polecane posty

"a co do krzyża to każdy normalny (wg moich standardów) człowiek powinien postępować wg zasady: nawet jak się z tobą nie zgadzam, to i tak będę walczył abyś mógł wypowiadać swoje zdanie. wg takich standardów powinien działać wolny, demokratyczny kraj." to jest taka klasyczna logika Kalego... Jak oni stawiają krzyż i siłą go bronią to jest dobrze bo mamy demokrację ale jak się komuś to nie podoba i chce tek krzyż przenieść, to już jest komuna, ubecja, bo siłą chce się narzucać swoje racje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ale to nie znaczy że państwo ma prześladować ludzi za ich wyznanie" problemem jest to, że ich wyznaniem jest Rydzyk - nie ma takiej oficjalnie zarejestrowanej religii... episkopat nie ma tu nic do gadania, jego zarządzenia i polecenia są całkowicie lekceważone, liczy się głos ojca dyrektora i jakichś tam pomagających mu sekciarzy... to co tam się wyrabia nie ma nic wspólnego z religią katolicką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekceważąca
cała sprawa z krzyżem jest tylko przykrywką dla przeciwników obecnego prezydenta, a raczej popleczników J.K. Nie istotne jest o co walczą i czemu się sprzeciwiają, grunt to robić na przekór obecnej władzy. Cała szopka potrwa dopóki Komorowski nie przeprowadzi się do Pałacu. Wtedy przeniosą krzyz razem z moherowymi bojówkami ze względów bezpieczeństwa. nie do pomyslenia jest zeby w państwie prawa takie rzeczy mialy miejsce. Dzień kiedy "obrońcy krzyza" sprzeciwili się jego przeniesieniu stał się początkiem upadku kościoła katolickiego w polsce, jak stwierdził wczoraj jeden z jego przedstawicieli. i to jest chore. Tu już nie ma zadnej swietosci, zadnego szacunku, ani dla symboli ani dla wladzy. To jest Polska- kraj absurdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ofermy
"nikomu nie przeszkadza upamiętnienie miejsca tragedii"- bo to jest miejsce tragedii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrom
Ale po paradzie ten krzyż zdemontują i nikt nie będzie miał co do tego pretensji oraz nie ustawiąją go np. przed drzwiami sejmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woow.
Dla rudego to tylko osobliwy Hyde Park,ten człowiek jest żenujący .Dzięki katastrofie PO mogła szybko poobsadzać stanowiska w państwie i nawet nie czekali do nowych wyborów .Gdyby miał trochę rozumu w zaistniałej sytuacji pierwszy zaproponowałby pomnik lub inną formę upamiętnienia , a nie grał na czas ,co teraz ma miejsce .Myśląc ,że te oszołomy od Kuby Wojewódzkiego i Palikota (czy może crem ) które wczoraj w nocy demonstrowali zmęczą obrońców .Otóż nie zmęczą skoro dali radę już tyle czasu oprzeć się napaściom .Najgorszy atak mają już za sobą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" problem w tym że ty jesteś poj**any i ci się wszystko z rydzykiem kojarzy." "pie**oleni ubecy, komunistyczne szmaty. wtedy nie byliście tacy mądrzy" siła Twoich argumentów mnie powaliła - nie wiem co Ci odpisać, przyznaję, że pokonałeś mnie w tej dyskusji mocą klarownego przedstawienia swoich racji i logicznego myślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ofermy
Ja na religie chodziłem- bo chciałem, nie było jej w szkole, ale nie było to żadną przeszkodą, ale wiara a fanatyzm, taki jak Twój, to dwie różne sprawy, ja potrafię się pomodlic w kościele za ofiary tej tragedii, żaden krzyż pod pałacem nie jest mi do tego potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrom
Trzeba umiec pogodzić się z przegraną, może za 5 lat w pałacu prezydenckim będzie rządziła inna opcja polityczna i wtedy zadecyduje o budowie pomnika. To jak oczekiwanie, że Stalin będzie budował pomniki Hitlerowi (porównanie nie na miejscu ale trafne), nikt z ekipy nazistów by tego nie oczekiwał ani z komunistów również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjąłem do wiadomości offermo i przyznam, że się nad tym zastanawiałem, stwierdzając pod koniec mych przemyśleń, że jest coś w tym, co pisałeś... Ale w sumie to co komunistyczna szmata może wiedzieć na ten temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrom
Ekonomiczne osiągnięcia obecnej władzy są bezsprzecznie najgorsze od 1989, może tylko Buzek ze swoją 90 mld dziurą w budżecie ich przebić(notabene obecnie PO), to fakt, w mediach tego nie słychać to drugi fakt. No ale z krzyżem to akurat ma niewiele wspólnego. A cała sprawa krzyża jest na rękę obecnie rządzącym nie Pisowi, tylko na tym straci, a przede wszystkim odwraca uwagę opinii publicznej od rządu i spraw gospodarczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda ale nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buauauau zal. pl
creamem nikt sie nie interesuje na prawiczych tematach to ten pachol zalozyl o krzyzu JESTES ZALOSNY CREAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ofermy
Człowieku, powtarzam Tobie jeszcze raz, to dla polityków ma znaczenie gdzie ten pomnik będzie stał, a nie dla prawdziwych katolików, normalnych wierzących ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemem jes komorowski
to przecież on kazał usunąć krzyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze krzyz nie bedzie przeniesiony dlatego ze nikt nie chce uzyc siły a jak wiadomo na chama sie wszystko zrobi więc co za problem rozgonic tą hołote bo osoby wierzące wiedzą ze miejsce krzyza jest na cmentarzu lub w kosciele a nie przed pałacem prezydenckim .. i przeniesc krzyz do koscioła i jeszcze jedno największą radosc z tej sytuacjii czerpie kaczyński który chce doprowadzic do nienawisci PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrom
Gdyby ich Ruscy zestrzelili w oczywisty sposób to można by taki krzyż postawić przed pałacem prezydenckim ale tak to nie widzę związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a odnosnie pomnika to tez on tam jest niepotrzebny kaczyński opanował wawel i to wystarczy precz z hołotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrom
"Krzyże do kościoła, bydło do obory". Jak dzisiaj wołała kontrmanifestacja pod pałacem prezydenckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomniki sie stawia chyba w miejscu tragedii a nie przed pałacem prezydenckim . rozgonic hołote i przeniesc krzyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrom
Bo gdyby go zestrzelili np. w czasie wojny to byłby jakiś tam bohater i do tego prezydent (czyli głowa narodu) a tak to zwykły wypadek lotniczy, zero tragizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A ja uwazam,ze krzyz zostal ukradziony harcerzom. Postawili go pod Palacem, mieli go zabrac dalej w pielgrzymke, do kosciola itp. A jakims moherom spodobalo sie,ze jest krzyz przed Palacem i maja okazje do zadymy. Przeciez ci ludzie sa chorzy psychicznie, I jeszcze mianuja sie obroncami krzyza... Przeciez nikt tego krzyza nie atakuje, a jedyna agresywna strona to wlasnie te mohery tanczace i placzace przed krzyzem..." Podpisuje sie pod ta wypowiedzia obiema rekami...dokladnie tak jest,fanatycy ktorzy z wiara katolicka nie maja nic wspolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekceważąca
przypominam ze budowie pomnika sprzeciwia sie glowny architekt miasta, jak wielką ma siłę taka osoba wiedzą ci ktorzy próbowali zrobić coś w innym stylu.. mowa byla o tablicy upamiętniającej.. jesli tak kochacie ten krzyz to zabierzcie go przed blok w ktorym cale zycie mieszkał JK, palac prezydencki byl jedynie miejscem jego urzedowania!!! i to nie komorowski chciał przeniesienia krzyza, bylo wspolne porozumienie w tej sprawie. krzyz i bojówki są zagrozeniem dla bezpieczenstwa glowy panstwa, jezeli pozostawimy ich tam gdzie koczują! offermo! juz od dawna wiemy ze masz misje zeby wszystkim wszystko tlumaczyc i nawracac na swoj tok myslenia, szkoda ze dyskusja na poziomie nie wychodzi ci równie łatwo! jestem za upamietnieniem tragedii, ale nie w ten sposób, to co sie dzieje zakrawa na kpinę z narodu, religii i wszystkich innych wartosci! dlatego zamiast przepychac sie tutaj znajdzmy sposób jak pozbyc sie problemu w jak najmniej dotkliwy sposób!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy wiedzą ze krzyz ma symbolizowac smierc kaczyńskiego a pozostali którzy zgineli bedą tylko na doczepke aby wiara sie nie pluła ze sie kaczka chce wyróznic taka prawda . a co było jak chowali kaczke na wawelu czy ktos odrazu pomyslał o tablicy upamietniającej tragedie ??? nie dali ją na doczepke aby ludzie nie robili awantur ze kaczka zrobił z siebie niewiadomo ja zasłuzonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lupe
wiesz ty co ofermo( co za trafny nick) wsadź sobie ten krzyż kaczyńskich w d.... a potem posadźcie się w pogródku twego gury - psychopaty kaczyńskiego. Prezentujesz typowo pisowso - moherową retorykę, jesteście chorzy - patrząc na te czarownice i szajbusów spod tego krzyża widzę szurniętych sekciarzy. Mi przeszkadza TEN.KONKRETNY kawał drewna bo to żaden symbol wiary, bałwochwalco, Jezus kazał czcić Boga a nie kawał drewna, figurki, obrazki i inne pierdoły, wy czciciele przedmiotów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alt.
Komorowski wywołał awanturę w wywiadzie dla GW zapowiadając coś co nie było ani przygotowane ,ani uzgodnione ,później musieli w pośpiechu robić jakieś ustalenia nad głowami obrońców .Przecież to się wszystko rozbija o to ,że powiedzieli o usunięciu krzyża ,ale już nie zadeklarowali kiedy nastąpi w tym miejscu inna forma upamiętnienia w postaci pomnika lub tablicy .Szef kancelarii mówi jedno ,urzędnicy HG Walc odpowiadają że nie wyrażają zgody ,normalnie kpina ze strony PO i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ofermy
Właśnie pokazałeś jaki z ciebie katolik i jakiego słownictwa używasz wysuwając te swoje żałosne argumenty, tobie bliżej do polityki niż do wiary!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lupe
a w ogóle spadaj pajacu pisowski bo zasmradzasz kobiece forum zaduchem przykruchtowo - moherowym kołtunie, wolę już dywagacje o analu niż wynurzenia szurniętego sekciarza z wypraną czachą. WON!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56j675656kijb
crea jak bedziesz zdychał to krzyz nie będzie ci przeszkadzał,bedziesz o niego prosił.teraz jestes mlody,butny i myslisz ze 100 lat bedziesz zyl.popierdolony naród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×