Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cela22ina

brak wynagrodzenia - pomoc ??

Polecane posty

Gość cela22ina

do 10 sierpnia do wczoraj powinnam otrzymać wynagrodzenie za wykonane zlecenie. pieniędzy do teraz nie otrzymałam, chcę sprawę zgłosić do odpowiedniego organu z tym że na umowie nie mam dokładnej daty do której powinnam otrzymać wynagrodzenie, 10 sierpień to termin wypowiedziany ustnie podczas rozmowy z pracodawcą, na jakiej w takim razie podstawie sąd przyzna mi racje?? jest jakiś termin ustawowy w przypadku jego braku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli na umowie zlecenie nie określono konkretnego terminu wypłaty ( np po tygodniu połowa ustalonej kwoty albo po miesiącu xx zł ) to wynagrodzenie wypłacane jest po wykonaniu zlecenia. ''jest jakiś termin ustawowy w przypadku jego braku ?? '' art. 744 kodeksu cywilnego: W razie odpłatnego zlecenia wynagrodzenie należy się przyjmującemu dopiero po wykonaniu zlecenia, chyba że co innego wynika z umowy lub z przepisów szczególnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myfinancecompl
napisz nazwe zleceniodawcy. Niech ludzie wiedza kogo bojkotowac pozdrawiam www.myfinance.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to za krotko na dyscyplinarke
po miesiacu - dwoch czekaja na kase.. i wtedy zglaszaja do sadu pracy, teraz sie tylko osmieszysz ze za szybko na skarge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mozesz po prostu darowac, oczywiscie musisz dzialac zgodnie z zapisami umowy miedzy obiema stronami, czyli tobą a nimi, natomiast jezeli sie nie wywiazą to prosto do sadu pracy, bo twoja praca musi byc jakos wynagrodzona nie moze byc sytuacji, w ktorej pracujesz za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''i wtedy zglaszaja do sadu pracy'' ''to prosto do sadu pracy ...'' Umowa zlecenie, a taką właśnie umowę zawarła autorka tematu, to umowa cywilna i jeśli już to do sądu cywilnego, a nie do sądu pracy należałoby złożyć wniosek o brak zapłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wazne do jakiego..
..ale do sadu musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×