Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dinka90

WYRÓWNANIE ALIMENTÓW? Pomóżcie

Polecane posty

Gość Dinka90

Witam. Mam problem. Otrzymałam alimenty na córkę w wys. 500zł do dnia 15 kazdego miesiaca z ustawowymi odsetkami (ile one wynosza, jak sie je liczy?) poczynajac od dnia 31.05.2010r. Pieniadze mial mi placic ojciec dziecka do "rak". Nie zobaczylam ani zlotowki. Po jakim czasie (mozna od razu?) moge zlozyc pismo do komornika aby obciazali go 500zl/miesiecznie (wyplaca wtedy panstwo, on nie pracuje) czy musze odczekac jakis czas? Prosze o odpowiedz, jestem mloda i niedoswiadczona w tej kwestii. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
dziecka nie wpłacił Tobie przez 2 m-ce alimentów idz do komornika i złóz wniosek o wszczecie egzekucji komorniczej.Trwa ona kolejne 2 m-ce,podczas ktorych komornik ustala dochody ojca,sprawdza czy on pracuje i jesli tak to wysyła do zakładu pracy nakaz komorniczy o ściaganiu alimentow dla dziecka.Jesli nie pracuje po 2 m-cach otrzymasz zaswiadczenie o bezskutecznej egzekucji i z tym dokumentem+akt ur.dziecka,oryginał wyroku sądu o alimentach,dowodem osobistym,zaswiadczeniu o dochodach Twoich za 2009 rok(musisz je wziąc ze skarbowki) idziesz do MOPS-u i jesli Twoj dochod nie przekracza 725 zl netto na 1 osobę(czyli na Ciebie i dziecko nie moze byc wiecej niż 1450),jesli masz np zasiłek dla bezrobotnych to zabierz ze soba decyzje z urzedu pracy,jesli masz rente to z ZUS-u itd.Jesli nie pracujesz to tez z UP zasw.,ze jestes bezrobotna.Jezeli nie przekraczasz 504 zl na osobe w rodzinie(czyli 1008zl) to otzrymasz tez zasiłek rodzinny. Po m-cu MOPS wypłaci Ci alimenty,ale niestety tylko za m-c wstecz,pozostale bedzie egzekwował komornik.jakby co słuze pomoca:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
a i jeszcze musisz miec do MOPS-u pesel dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
jezeli masz konto bankowe podaj je w MOPS-ie -unikniesz stania w kolejkach:))juz dawno powinnas złozyc wniosek do komornika.Nie wiem jak sie wylicza odsetki:((nie wiem ile to % i czy w skali roku czy m-ca:((ale mozesz sie dowiedziec u komornika.Jesli ex pracuje na czarno i wiesz gdzie powiedz o tym komornikowi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
pisze na raty,ale przypominam sobie swoja sytaucję(identyczną) i jeszcze :wszystkie dokumenty zanosisz w oryginale poza wyrokiem-nie mozesz ich kserowac!!!w MOPS-ie je sobie skopiuja,do komornika jednak musisz zaniesc oryginał wyroku sądu i u niego zostawic,a ksero zanies do MOPS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy jego odzice
pracują??jesli tak,to mozesz isc do prokuratury i wskazac ich do płacenia alimentow.Czesto jest tak,ze raptem pieniązki sie znajduja i ich synek bedzie płacil:)) Z pewnoscia pojawia sie wpisy,ze idziesz do opieki po kase od podatnikow-to ojciec dziecka okrada panstwo i własne dziecko przede wszystkim!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z rodzicami bylego nie chce takiej sytuacji, oni mi pomagaja, pilnuja jej czasem (corki) kupuja pieluchy, mleko. zreszta to nie oni maja to dziecko ze mna, musialabym byc swinia zeby tak postapic, mam nadzieje ze niedlugo dostane jakas prace. Czyli smialo moge juz isc do komornika? Jutro sie wybiore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
tak,idz jutro do komornika,a reszte dokumentow zbieraj żebys juz miała gotowe.Wszedzie trzeba czekac na zaswiadczenia,odpisy itp,spisz sobie wszystko na kartce i załatwiaj na spokojnie.na pewno bedzie dobrze-powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli ojciec
co do odsetek -mam w swoim wyroku ,ze jest to 13% w stosunku rocznym z uwzględnieniem zmiennej stopy oprocentowania w przyszłości do rąk przedstawicielki ustawowej-czyli do Twoich:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alvia
Wysokość odsetek zaliczy komornik w zajęciu, pozostałe odsetki będa naliczane przez zakład pracy, podczas robienia przelewu. W necie jest mnóstwo kalkulatorów odsetek, tylko nie wybierz od zaległości podatkowych, bo to inna stawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. BYlam dzis u komornika, zlozylam wniosek. Musze jeszcze pare poszukac informacji o ojcu dziecka to przyspieszy postepowanie. Mialam obok, wiec wzielam juz zaswiadczenie o dochodach za zeszly rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
Dianka no i super:))pierwszy krok za Toba:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
Dianak i jak Ci idzie?masz jakies wieci od ex??wie,ze ma komornika na głowie??:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
Dianka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
Dianka - wybacz przejęzyczenie. Moja sytuacja jest podobna. Da łam do komornika. A kasy nie ma. A pić się chce. I nie tylko mnie. Moim kolegom też. Wybacz Dianak. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
Dianka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mau3
Zajrzyjcie na byłeżony.pl Znajdziecie tam podobne sytuacje. Kobiety mają dużo doświadczenia i chętnie wspierają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Wie, ze ma komornika, dostalam list ze ma zajete rachunki bankowe. Tyle jak narazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to super
komornik dośc skutecznie i szybko zadziałał:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
Dianka nie zwracaj uwagi na durne podszywy:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli ojciec
skoro komornik miał mozliwośc zajęcia konta dłuznika to moze cały proces potrwa krócej-gorzej,gdy musi takiego delikwenta szukac ,sprawdzac w ZUS-ie,US-wym czy PUP-ie.W każdym bądz razie jest dobrze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podalam komornikowi jego nr bi serie dowodu, adres zameldowania, nip, pesel, konta bankowe (nry) hmmm a no i imiona rodzicow, chyba tyle nie pamietam, ale troche info juz ma :) <stopka>❤️ Nikola 25.09.09r :-) :classic_cool: </stopka>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamka11
Może mi ktoś podpowie.Mam zasądzone alimenty po 300 zl na jedno dziecko ,mam dwojkę dzieci.Byly mąż przez ponad 2 lata placil regularnie czyli 10 kazdego miesiąca.Od dwoch miesięcy nie ma pracy i 10 tego miesiąca czyli stycznia nie zaplacil mi ich.Powiedzial ,ze nie ma pracy i nie wie kiedy mi zaplaci.Moje pytanie brzmi po jakim czasie mam zglosić sprawę do sądu i komornika o wyegzekowanie alimentów.Czy np po tygodniu mogę pojsc do sądu czy jeszcze czekac (w sumie na nic...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
A co z zapłatą dla ojca za pozbawienie go dziecka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamka11
nie mądruj sie bo ojciec dziecka nie jest pozbawiony praw rodzicielskich i moze dzieci widywac kiedy tylko zechce.Jak wiadomo jego obowiazkiem jest tez lozenie na dzieci wiec niech sie wezmie w koncu za robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do plamki
zdaje sie,ze musi nie zaplacic dwukrotna wysokosc alimentow zeby komornik przejal placenie ale jak nie pracuje to komornik nie pomoze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałam w nowych przepisach komornik teraz wkracza dopiero gdy ktos nie płaci 6 miesiecy alimentow!!!!!!! ja sama chciałam złozyc wniosek bo nie mam alimentów na czas w wyroku mam do 15ego a alimenty dostaje 25-29 danego miesiaca i nic nie moge zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja juz czwarty miesiąc nie dostaje nic a mam zasadzone 800 zł. .komornik nic nie może zrobić od trzech miesięcy. .bo niby jest na zwolnieniu..i tak sobie żyje za 1500 zł z dzieckiem w wynajmowane j kawalerkę bo mnie z domu wyrzucił. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×