Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość głupiaJuż

21 tydzień to który to miesiąc dokładnie?

Polecane posty

Gość głupiaJuż

5 miesięcy wiem, czyli mam mówić,że jestem już w 6 miesiącu czy dalej w piątym...jejku jakie to zagmatwane, nie wiem w jakim miesiącu mam mówic,że jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadsadsdsfdsff
Liczyć nie umiesz?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam liczę miesiące (jak kto sie pyta, bo starsze panie nie umieją na tygodnie liczyć, bo kiedyś tak sie nie liczyło) tak jak wychodza miesiące po prostu. Czyli jak mam calą ciążę liczona od 20-go kwietnia, to zakładam, że po 20-tym września będę w 6 - m miesiącu. Czyli od 22-go tygodnia, a 21 to ostatni tydzień 5-go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaaaa_____LLLLL
5 msc 1-4 tydz.-I miesiąc 5-8 tydz.-II 9-13 tydz.-III 14-17 tydz.-IV 18-22 tydz.-V 23-27 tydz.-VI 28-31 tydz.-VII 32-35 tydz.-VIII 36-40 tydz.-IX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać, różne źródła różnie podaja. Ja na przykład mam książkę, w ktorej piszą, że 17-ty tydzień to 5-ty miesiąc. A mi sie dziś właśnie kończy 17-ty, a do 20-go sierpnia mam jeszcze 4 dni, więc 5-ty wg. mnie zacznie się dopiero w połowie 18-go. Ale jakby patrzeć według tej książki to wyszłoby tak jak Jagoda podała. tyle, że to nielogiczne, bo w 21 jeszcze brak około półtora tygodnia do 6-go miesiąca - to jak szybciej lecą miesiące ciąży niż kalendarzowe? Rzeczywiście trochę to pokręcone. Ja się zetknęłam np. z zestawieniami, że pierwszy trymestr trwa do końca 12, 13 a nawet 14 tygodnia. I jak tu sie połapać? Trzeba na zdrowy rozsadek brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Jak wiadomo ciąża trwa 40 tygodni, a zarazem 9 miesięcy. Czyli 40 podzielić przez 9 to wychodzi około 4,5. Czyli 4,5 tygodnia przypada na miesiąc ciążowy. Jesteś autorko jeszcze w 5 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i bardzo dobrze robisz
o ja peirdole, tego nie potrafisz pobliczyc a bierzesz sie za dziecko!??!?!!?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 miesiac
i 1 tydzien. Zawsze sie mówi o pełnych, skonczonych miesiacach/tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anderka
agbr - w książeczce ciążowej masz ujęte miesiące księżycowe - czyli 28 dni (4 tygodnie) to jeden miesiąc. W cyklu księżycowym ciąża trwa 10 miesięcy. Jak sama widzisz, miesiąc z reguły ma 4,5 tygodnia, bo ma 31 lub 30 dni (wyjątek to luty). 9 tygodni to dwa miesiące ciąży, 18 tygodni to 4 pełne miesiące ciąży. Zatem 21 tydzień ciąży to jeszcze niepełny piąty miesiąc - bo piąty miesiąc kończy się około 22 tygodnia i 3 dnia. Autorka po ukończeniu 22 tygodnia ciąży zacznie 6 miesiąc ciąży. A ty Jagoda jak zwykle oświecona, a nawet liczyć mnie potrafisz. Zajmij się w końcu swoim dzieckiem, bo jesteś niedouczona, wszędzie się udzielasz i pierdzielisz głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupiaJuż
ktoś mnie tu wyśmiał,że liczyć nie umiem ale popatrzcie na wypowiedzi!!każda jest inna...podoba mi się wypowiedź jedna by liczyć pełne miesiące ukończone od daty do daty i tyle...chyba będę więc podawać,że jestem wciąż w piątym miesiacu bo ostatnią miesiączkę miałam 22 marca więc do 22 sierpnia jestem w 5 miesiącu. Potem już szósty sie zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anderka
Jagoda - nie używaj słów dla ciebie nie zrozumiałych, bo się tylko kompromitujesz. Prawie na każdym temacie jak widać jesteś wyśmiewana za "mądrzenie" się w tematach, o kórych zielonego pojęcia nie masz... Błyszczysz swoją nikłą inteligencją i jak coś wypalisz, to nie wiadomo, czy zapłakać, czy się uśmiać gwiazdo kafeterii.... Ja rozumiem, że jesteś uzależniona od netu i zamiast porządnie zająć się dzieckiem, to siedzisz i klikasz, sprawdzasz gdzie tu coś napisać, odpowiedzieć. Robisz krzywdę swojemu dziecku, więc raczej popracuj nad odpowiednim wykorzystaniem czasu, baw się i wychodź z dzieckiem na spacer,a udzielaj się wieczorami, kiedy położysz je spać. Może wtedy będziesz pisać bardziej przemyślane posty, a nie przysłowiowo "trzepać" jęzorem bez ładu i składu w każdym niemal temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GłupiaJuż - no własnie idzie zgłupieć z tym liczeniem. Anderka - rzeczywiście zapomniałam, że jest cos takiego jak miesiąc kalendarzowy. To co piszesz jest więc logiczne -dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×