Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość staple

Podaje dobry przepis na LECZO

Polecane posty

Gość staple

Z BOCZKIEM 30dkg boczku (gotowanego badź wędzonego) 5 papryk czerwonych 5-6 pomidorów 3 cebule 1 średniej wielkości cukinia 2-3 ząbki czosnku (pokrojony oczywiscie) 2 łyżeczki przecieru pomidorowego 2 kostki rosołowe (jedna wołowa, jedna z kury, ale można chyba różne) przyprawy (sól, pieprz, papryka ostra, chili, vegeta, lubczyk, trochę magii) Smażę boczek, dodaje cebulę smaże razem. Kroje paprykę w paski, cukinię w kostki, pomidory jak kto chce, ale raczej większe kawałki, ja kroję na ćwiartki bo pomidory się szyko rozwalają podczas gotowania). Wszystko razem, czyli boczek z cebulą i warzywa wrzucam do garnka, i gotuje(duszę) na średnim ogniu, co jakis czas dolewam wody, bo lubię jak leczo jest dość rzadkie. W trakcie duszenia dodaje wszystkie przyprawy wedle uznania plus przecier, czosnek, kostki rosołowe. Duszę do miękkości. Wszystko razem zajmuje mi jakieś 1,5h. Porcji wystarczy chyba z 10, moze 8. Będę mieć na conajmniej 3 obiady dla dwoch osób:) Jem z chlebem. Smacznego Robiłam dzisiaj, wyszło mi pyszne i ostre jak diabli, chyba przesadziłam z chili. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
tona boczku i glutamian sodu, dzieki za takie dobry przepis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no też nie kumam
jak dajesz tyle przypraw, mięso i warzywa to po co ci dwie kostki rosołowe? Ja nie wiem jak można to w ogóle dodawać do domowego jedzenia i jeszcze zachwalać, że smaczne :o I po co ta wegeta jeszcze do tego? Przecież to wszystko jeden syf!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staple
po co mam sobie lukać a kostki i vegetę dodaje do smaku, przecież nie wrzucam tego kilogramami, vegety dosłownie szczyptę na wielki gar. tona boczku? ledwno co go widać posród warzyw, część się zesmażyła. nie wiecie co dobre, pewnie wszystko co wy jecie jest bez smaku i nijakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no też nie kumam
to jak dodajesz kostkę do smaku to nie chciałabym nigdy zjeść niczego co ugotujesz. Kostka może działać na smak ale wyłącznie negatywnie. Na opakowaniu jest napisane, że 6 kostek na 3 l, czyli jedna kostka na 0,5 l. Kiedyś dodałam jedną kostkę na półtora litra do zupy, bo miałam za mało włoszczyzny na wywar. Zjadłam tylko dlatego, że byłam głodna, ale smakowało to paskudnie - kostka psuje smak PRAWDZIWEGO jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wy macie nasrane
30dkg boczku na tyle warzyw to jest jak przyprawa:D:D:D:D:D dobry przepis taki dość pospolity ale ok;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staple
lecza mi wyszło cały garnek 4 litrowy więc chyba 2 kostki to nie przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkllmn
już sie nie posrajcie glupie kury domowe,kobita dodala 2 kostki na gar a wy zaraz wielki alarm jakby arszeniku tam nasypala.Taaa,kostek nie dodaja ale wiedza ile kostek na ile wody,ja nie kupuje ich i tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podchodze z humorem
"nie wiecie co dobre, pewnie wszystko co wy jecie jest bez smaku i nijakie" ... ktos napisal ... dla mnie nijaki smak maja wlasnie potrawy przyprawione tymi waszymi kostkami i vegetkami. natomiast jak sie przyprawi ziolami, czosnkiem lub innymi naturalnymi przyprawami, wtedy smaki sa roznorodne, od znajomych po egzotyczne ... rozumiem, jak ktos sie przyzwyczail do glutamianu sosu, to tego typu smaki dla niego nie istnieja. no i mowicie, ze tych kostek i vegety daje sie malo ... no ale po co w takim razie dawac w ogole? kiedys czesto bywalam u kolezanki, ktorej mama uwielbiala zastawiac stol mnogoscia potraw, bardzo pracochlonnych czasem, czasem prostych, ale naprawde duzo wkladala w to pracy. a jaki minus? wszystko przyprawiala vegeta, albo jakimis innymi gyrosami, wiec wszystko mialo ten pospolity posmak ... zupy w proszku. nie kazdy to tak odbiera, ale jak sie przyzwyczaisz do smakow naturalnych przypraw i ich roznorodnosci, kostki i vegeta wszystko po prostu psuja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gotowałam leczo przedwczoraj i zawsze robię tak kroję kiełbaskę w kostkę ale nie drobno do tego dodaje cebulę i to podsmażam na odrobinie oleju...następnie dodaje cukinie ...paprykę i pomidory....odrobina czosnku do smaku z przypraw dodaje ziele angielskie...liść laurowy....pieprz w ziarnkach sól i pieprz zmielony a na koniec wrzucam sporo pokrojonej drobno zielonej pietruszki kiedyś też dodałam do leczo kapustę białą surową bo miałam mało cukini też było bardzo dobre wyszedł taki bigosik tyle że kapustę dodałam jeszcze przed cukinią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viera link
Pani wodnik - a paprykę w proszku?? Przecież leczo ma być ostre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie jest napisane że leczo ma być na ostro ????......nie ja nie dodaje papryki w proszku jak już to słodką czasem.... moja rodzina nie je na ostro ...gotuje stonowane dania a jak ktoś ma ochotę może sobie doprawić na talerzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viera link
no z zasady leczo ma być daniem ostrym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martaskowronek26, co ty za g*wno reklamujesz? " jednak najważniejsze składniki, jak papryka, cebula czy cukinia (bądź kabaczek) są niezmiennym elementem leczo." B Z D U R A piramidalna JEDYNE elementy leczo to smalec (do podsmażenia składników) cebula, pomidory, kiełbasa, papryka, a do doprawienia papryka słodka i ostra. Tyle. Żadne kabaczki, cukinie, d*pinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×