Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość allegro sprzedaż

Ile można dorobić miesięcznie sprzedając na allegro?

Polecane posty

Gość allegro sprzedaż

np.biżuterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w tym miesiacu dorobilam
300 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegro sprzedaż
A co sprzedawałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w tym miesiacu dorobilam
Bizuterie wlasnego wyrobu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegro sprzedaż
ja zastanawiam się nad sprzedażą sztucznej biżuterii ale musiałabym otworzyć działalność a nie wiem czy będzie mi się to opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bele de jour
wlasnie trzeba miec dzialalnosc jak siesprzedaje na all??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w tym miesiacu dorobilam
musialabys ja miec bardzo tania albo bardzo wyjatkowa musisz miec dzialanosc jesli sprzedajesz srebro albo bardzo duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bele de jour
no ale no ciuchy, kosmetyki? Czy jest jakis miesieczny limit ktorego nie mozna przekroczyc nie posiadajac firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w tym miesiacu dorobilam
nie wiem, chyba 1000 zl, ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegro sprzedaż
Prowadzenie działalności gospodarczej na Allegro Jeśli zarabiasz na Allegro jako osoba zupełnie prywatna i nie prowadzisz jeszcze działalności gospodarczej, to możesz narazić się na poważne konsekwencje. Nawet jeżeli sprzedajesz na bardzo małą skalę, zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, powinieneś założyć firmę. Nawet kiedy jest to nieregularne. Chyba, że jest to faktycznie okazjonalne, jak na przykład sprzedaż własnych niepotrzebnych przedmiotów. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku każda umowa sprzedaży na kwotę powyżej 1000zł (przez osobę nie prowadzącą działalności gospodarczej) zobowiązuje do złożenia deklaracji PCC oraz do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Działalnością gospodarczą, zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, jest każda zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły. Podstawowe cechy działalności gospodarczej to: * zarobkowy charakter (działalność nastawiona na osiąganie dochodu, zysku), * wykonywanie działalności w sposób zorganizowany (struktura organizacyjna, wyposażenie, biuro itp.), * wykonywanie działalności w sposób ciągły (nie okazjonalny, jednorazowy, przypadkowy). Jeżeli Twoja sprzedaż na Allegro ma te cechy, to powinieneś założyć firmę. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na Allegro bez zgłoszenia do właściwego organu (w tej chwili do Urzędu Miasta lub Gminy, wkrótce do Urzędu Skarbowego) narażasz się na poważne konsekwencje. Grozi Ci postępowanie karno-skarbowe oraz naliczenie podatków według tego co uzna Urząd Skarbowy. Dodam jeszcze, że również każda działalność zawodowa (tzw. wolne zawody np. zawód adwokata, radcy prawnego, biegłego rewidenta) jest działalnością gospodarczą. Do pewnych działalności nie stosuje się przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Zalicza się do nich działalność wytwórcza w rolnictwie w zakresie upraw rolnych oraz chowu i hodowli zwierząt, ogrodnictwa, warzywnictwa, leśnictwa i rybactwa śródlądowego. Tak samo jest z wynajmowaniem przez rolników pokoi, sprzedaż posiłków domowych i świadczenie w gospodarstwach rolnych innych usług związanych z pobytem turystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Allego nie za bardzo warto sprzedawać tam wszyscy polują na okazję. Czyli chcą kupować za bezcen. Więc profitu się za dużo nie wyciągnie.Musicie kombinować. Prosta drogą nie da się wiele;e zarobić. Handlować owszem ale nie dać się kontrolować ani przez allegro ani przez urząd podatkowy.PRZYNAJMNIEJ NA POCZĄTKU. :-) Na takich popularnych forach niczego ciekawego się nie dowiecie. Owszem na biżuterii zawsze można zarobić bo chętni na nią są zawsze ale powinno się coś na ten temat wiedzieć Przykładem sa informacje jak tutaj: http://pie-pl.org/index.php?option=com_kunena&Itemid=65&func=showcat&catid=16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfhgfjghkfdsfdhf
Ja dorabiam sprzedając na Allegro. Od roku czasu nie jest to chyba mniej jak 1000 zł miesięcznie. Bywało, że udało mi się sprzedać rzeczy za jakieś 3000 zł. Z tą działalnoscią słyszałem, że trzeba ją zakładać, płacić jakieś składki i podatki i przekształcić allegro na konto firmowe dopiero po przekroczeniu jakiegos progu ... O ile się nie mylę jest to wartość sprzedaży na kwotę od 4000 zł ... Przepraszam, że nie zdradzę czym handluje, ale jest to temat "sliski", tzn. towar bardzo łatwo dostępny, ale póki co niewiele osób na to wpadło ... Pomysł zrodził sie przypadkiem - z powodu nieudanego zakupu ... i wydaje mi się, że szukając niszy na siłe nigdy się jej nie znajdzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiijaaaaaaaaaaaaaaa
dfhgfjghkfdsfdhf - wiem co sprdajesz. Rzeczy z taniego ciucha. A za to te mozna beknac. I to ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegro sprzedaż
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonim131342
http://www.goldenline.pl/forum/12469/czy-dzialalnosc-gospodarcza-jest-potzebna Ile mozna zarobic bez podatku Ile naprawde mozemy zarobic nie placac podatku ? 3015 zl. Skad ta kwota? Z prostego rachunku matematycznego. Aby ustalic do jakiej kwoty nie placimy podatku musimy znalezc taka kwote ktora po przemnozeniu przez stawke z pierwszego przedzialu skali da nam kwote zmniejszajaca podatek w tymze przedziale. Stawka dla pierwszego przedzialu to dzis 19 proc. Kwota zmniejszajaca to 572,54 zl. A zatem mamy rownanie z jedna niewiadoma: Poszukiwana kwota (czyli nasza niewiadoma) x stawka (0,19) = 572,54 zl No to teraz proste przeksztalcenie matematyczne :-) kto nie pamieta skad sie ono bierze moze spytac dziecko, jesli ma taka pocieche w odpowiednim wieku ;) moje jeszcze za mlode :-) Poszukiwane kwota = 572,54 zl / 0,19 czyli: Poszukiwana kwota = 3013,37 Podstawe opodatkowania zaokragla sie do pelnych zlotych, a zatem z rachunku wychodzi kwota 3013 zl. Ale to dopiero poczatek naszych wyliczen. Najpierw jednak sprawdzmy, podstawiajac taka wlasnie kwote do skali, czy wszystko sie zgadza: [3013 zl x 0,19] 572,54 zl = 572,47 zl 572,54 zl = 0 Teoretycznie kwota ta jest zatem poprawna. Gdybysmy wzieli podstawe o zlotowke wyzsza podatek (tez teoretycznie) juz by sie pojawil. Co latwo sprawdzic. Policzmy: [3014 zl x 0,19] 572,54 zl = 572,66 zl 572,54 zl = 0,12 zl I tak by bylo, gdybysmy podatek nadal zaokraglali jak kiedys, do pelnych 10 groszy. W tym przypadku podatek wynioslby bowiem 10 gr. Ale zasady dotyczace zaokraglania zmienily sie i podatek zaokraglamy do pelnych zlotych. Do 50 groszy koncowki sie pomija. 50 groszy i wiecej zaokragla sie do pelnego zlotego. W takim zas przypadku dla 3014 zl podatek wynosi zero. Kwoty 3013 i 3014 zl nie sa zatem poprawne. Sprawdzmy teaz czy stosujac taka wlasnie metode zaokraglania poprawna jest kwota o zlotowke wyzsza. [3015 zl x 0,19] 572,54 zl = 572,85 zl 572,54 zl = 0,31 zl Po zaokragleniu tak wyliczonego podatku otrzymujemy znow zero. Ta kwota jest juz poprawna. Po wczesniejszych wyliczeniach, teraz juz latwo sie o tym przekonac. Policzmy jeszcze raz dla kowty o zlotowke wyzszej. Obiecuje, ze to juz ostatnie rachunki :-) [3016 zl x 0,19] 572,54 zl = 573,04 zl 572,54 zl = 0,50 zl A to wolno nam juz zaokraglic do pelnego zlotego. Pojawia sie zatem pierwszy podatek, ktory wyniesie 1 zl. Kazda nizsza kwota spowoduje, ze podatek nalezny wyniesie zero. Najbizsza kwota nizsza to oczywiscie 3015 zl. Nie uwzgledniajac zasad zaokraglenia podatku wynikajacych z Ordynacji podatkowej, latwo sie pomylic liczac kwote dla ktorej podatek wynosi zero, czyli kwote popularnie nazywana kwota wolna od podatku (choc nie jest to okreslenie poprawne). Warto jednak pamietac, ze wyliczona kwota poza znaczeniem informacyjnym, nie ma zadnego znaczenia praktycznego, w zadnych rozliczeniach podatkowych kwota taka bowiem sie nie poslugujemy. Zarobione pieniadze trzeba zawsze "podstawic" do skali. I jeszcze gwoli scislosci. Tak naprawde wolno nam zarobic nawet 3015,49 zl. Podstwe zaokragla sie tez do zlotego. Stad przy takim zarobku rocznym zaokraglimy ja do 3015 zl. Niestety rozwazania te maja teoretyczny tylko charakter. Coz bowiem za roznica, czy kwota ta wynosi 3015 czy 3015,49 zl. Klopot raczej w tym, ze w Polsce przydalaby sie kwota wolna od podatku z prawdziwego zdarzenia. A ta powinna byc moim zdaniem co najmniej trzy razy wyzsza. I jeszcze maly aneks, czyli podstawa prawna do zaokraglen: „Art. 63. 1. Podstawy opodatkowania, kwoty podatkow, z zastrzezeniem 2, odsetki za zwloke, oplaty prolongacyjne, oprocentowanie nadplat oraz wynagrodzenia przyslugujace platnikom i inkasentom zaokragla sie do pelnych zlotych w ten sposob, ze koncowki kwot wynoszace mniej niz 50 groszy pomija sie, a koncowki kwot wynoszace 50 i wiecej groszy podwyzsza sie do pelnych zlotych. 2. Zaokraglania podstaw opodatkowania i kwot podatkow nie stosuje sie do oplat, o ktorych mowa w przepisach o podatkach i oplatach lokalnych. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2005 r., nr 8, poz. 60 z pozn.zm.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jescze jedna wazna rzecz
bez zarejestrowanej dzialalnosci czyli sprzedawac na wlasny uzytek przedmioty moza tylko "używane" tzn. takie które w twoim posiadaniu są co najmiej od 6 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×