Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kwiattek19

Ile czasu jest ważny odpis recepty????

Polecane posty

Gość czy ladna wg was jestem
no co ty, jak zwykla recepta 30 dni (jesli to nie antybiotyk) to nie sadze zeby odpis byl dluzej wazny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nieważny, poza tym od początku września wchodzą nowe recepty (lekarz mnie poinformował) i wszystkie - nawet te wydane na tydzień przed końcem sierpnia stracą ważność 1. września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czuwalna
miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ważne :(:(:(
Refundacja dot. recept na DRUKACH RUM - zmiany od 1 września 2010 Wpisany przez Administrator Środa, 02 Czerwiec 2010 12:20 Komunikat do świadczeniodawców i aptek w sprawie recept lekarskich wystawianych na drukach kuponów Rejestracji Usług Medycznych (RUM) W związku z trwającymi pracami w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia nad ujednoliceniem we wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ procesu walidacji i weryfikacji zgodności numerów recept z wymogami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie recept lekarskich (Dz. U z 2007 r. nr 97 poz. 646 ze zm.), a zwłaszcza w załączniku nr 4 do ww. rozporządzenia, Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że z uwagi na konieczność wykorzystania będących już w obrocie recept wystawionych na drukach RUM, których budowa jest niezgodna z wymogami rozporządzenia, recepty te mogą być realizowane najpóźniej do 31 sierpnia 2010 roku. Od dnia 1 września 2010 roku będą refundowane wyłącznie recepty wystawione na drukach kuponów RUM, których numer potwierdzający identyfikację pacjenta, o którym mowa w 3 ust. 4 pkt. 2 rozporządzenia, będący zarazem numerem recepty RUM, zbudowany jest z 20 cyfr, z których: * dwie pierwsze cyfry stanowią identyfikator właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu, określony w załączniku nr 2 do ww. rozporządzenia * cyfry od trzeciej do trzynastej stanowią numer PESEL ubezpieczonego * cyfry od czternastej do osiemnastej stanowią unikalny numer recepty wydanej ubezpieczonemu o danym numerze PESEL ustalony przez Fundusz * cyfra dziewiętnasta przyjmuje wartość „4 * cyfra dwudziesta jest cyfrą kontrolną obliczoną według algorytmu określonego w części II załącznika nr 5 do rozporządzenia. Barbara Misińska Dyrektor MOW NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jezeli mam recepte z dzisiaj to musze ja zrealizowac najpozniej jutro??? posralo ich czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karminowa pomadka.
Fajnie, czyli do jutra mam czas na zrealizowanie dopiero co wystawionych recept na antykoncepcję... Wyniesie mnie to jakieś 300 zł, super :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×