Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kesi_w_wa

Impreza w stylu wiejskim - co by się na takową nadało, co przygotować?

Polecane posty

Gość kesi_w_wa

Moi drodzy, jestem początkującą kucharką ale chciałabym zaskoczyć rodzinkę i na urodziny przygotować takie chłopskie jadło w stylu: smalczyk + ogórki kiszone może bigos ?? jakieś fajne wędliny typu salceson i w sumie sama nie wiem co jeszcze i co na główne danie... Czy możecie podsunąć mi jakieś fajne sprawdzone i SMACZNE przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie! najlepiej zacząć od lokalu..najlepiej zacząć od przygotowania lokalu zwanego potocznie REMIZĄ.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego
zurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latający Holender
Proponuję bimberek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiucha
bimberek i kilka sztachet na początek to jedzenia nie będziesz musiała podawać :) nie będą mieli czym przeżuwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kesi_w_wa
Imprezka za 2 tygodnie :) Przepis na chlebek już mam będę testowała w najbliższym czasie. Gorzej z dobrym smalczykiem bo przepisów mnóstwo a ja szczerze mówiąc nie raz się już zraziłam bo mi coś nie smakowało i mam trochę obawy czy to dobry pomysł ale cóż parę potraw jakoś zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kesi_w_wa
Dodam jeszcze, że mam grilla elektrycznego więc i tu coś mogłabym przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez ...
MISKA KASZY, DUZO WARZYW, SWOJSKIE WINO, DUZO OWOCOW, CHLEB ZE SWOJSKIM MASLEM, KURCZAKI UPIECZONE, EW. KIELBASKI. TO BEDZIE SWOJSKIE WIEJSKIE JADLO, CHLOPSKIE, LETNIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje propozycje........
golonka pieczona z ziemniakami i kapusta zasmazana bigos zurek z jajkiem i kielbasa placki po zbójnicku domowy chleb kwaśnica pierogi z miesem lub grzybami kluski śląskie z sosem gulasz kapuśniak karkówka z dodatkami schabowe sznycle kanapki ze smalcem tez super pomysl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakatakkaa
No swój chlebek to podstawa. Nie wiem czy piekłaś ale to nic trudnego. Ja korzystam z tych przepisów: http://www.zdrowodomowo.pl/Kategoria%C2%A0przepis%C3%B3w/DOMOWA%C2%A0PIEKARNIA%C2%A0/3/ wychodzą pyszne (robiłam z 6 z nich) ze zwykłego piekarnika. A krokiety i barszczyk? Karpatka? Albo zwykły biszkopt z galaretką i owocami np maliny? Koniecznie porządne pomidory, ogóreczki małosolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
micha kaszy, swojskie wino, chlebek z swojskim maslem, duzo warzyw i owocow, kurczaki upieczone w calosci, ew. kielbaski ... wiejskie, chlopskie, letnie jadlo. propozycje typu bimber i smalec kojaza mi sie raczej z powojenna bieda w prl'u, niz klimatem wsiejskim-czarodziejskim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry smalczyk nigdy nie jest zły.A co to? W PRL-u to nie było klimatów wiejskich-czarodziejskich :P Smalec klasyk robi się bardzo łatwo-słoninka pokrojona w kosteczkę/lekko podmrozić,lepiej się kroi/ Wrzucić na mały ogień,niech się topi.W tym czasie skroić cebulę w kostkę.Cebulę dodać kiedy już słonina będzie zrumieniona.Po wsypaniu cebuli i lekkim tylko jej zrumienieniu zdjąć z ognia i dodać czosnek/zmiażdżony,o ile ktoś lubi/ Można smalczyk podsypać majerankiem.Mieszać w trakcie tężenia,wtedy skwarki nie będą tylko na dnie.Uwielbiam smalczyk :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś widziałam super patent na podanie rarytasku.Wędzone żeberka uformowane w naczynie/na około/i w tym zalany smalec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
w prl'u byly klimaty nie do zapomnienia, ale myslalam, ze moze kolezance chodzi o impreze w stylu lato na wsi, a nie parapetowka w bloku ;) a smalczyk jest pyszny, to inna sprawa. za czasow dziecinstwa (w prl'u ;) moi rodzice robili jeszcze dodatkowo z pokrojona z mala kostke w srodku kielbasa wedzona, to dopiero byl wypas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieczone ziemniaki z kwaśnym mlekiem też powinny się sprawdzić - niedrogo, smacznie, i po wiejsku ;) a na zagrychę na zimno ogórki kiszone, kiełbasa wiejska, itd.... bimberek, nie powiem, też do złych pomysłów nie należy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czosnek z grilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajko sadzone z ziemniakami
polanymi smietana lub z samymi ziemniakami i mizeria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maurycy 676
Dla mnie taka impreza oprócz jedzonka musi mieć też swój klimat. Najlepiej zorganizować ją latem, na łące lub w stodole :D wynająć nagłośnienie (https://www.twojevent.com/ na przykład się tym zajmuje) i zadbać o odpowiednie "wiejskie" stroje :) A co do jedzenia to moim zdaniem nie może braknąć właśnie produktów wiejskich - wędlin, smalcu, ogórków kiszonych, świeżo pieczonego chleba na zakwasie i... "wody ognistej", że tak to ujmę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×